Motor vyhasl v Olomouci před druhým odchodem do šaten. Už se nenastartoval

08.04.2015

Povzbuzeni úspěšným výsledkem se Slavií v pražském Edenu cestovali Jihočeši k utkání 7. barážového kola do Olomouce, kde však nedali ani jeden gól. Naopak, mezi 40. a 43. minutou třikrát inkasovali. Hanáci jim nesedí, prohráli s nimi v baráži na jejich ledě podruhé. Výsledek vrátil mužstvo Motoru zpátky na dno v tabulce, ale nic není rozhodnuté. Zbývá sehrát ještě pět zápasů. V 8. kole, které je na pořadu v pátek 10. dubna, přijede do Budvar arény tým Slavie.

OLOMOUC – Třicet devět minut a dvanáct vteřin se hrálo bez jediného gólu, ale domácí tým byl výrazně lepší. Po šancích Jana Knotka, Pavla Patery, Rostislava Marosze, Radka Dlouhého či Jiřího Ondruška rozjásal publikum Pavel Skrbek, jehož střela z hranice pravého kruhu neprošla úplně čistě do branky, ale sražený kotouč se tam skutálel přes hlavu padajícího Ondřeje Bláhy. O další zásah se postaral kapitán Pavel Patera devatenáct vteřin před druhým odchodem do šaten.

Vyhaslý Motor už se nenastartoval. Dostal navrch třetí úder, když ve 43. minutě neustál oslabení tři na pět po mohutném nápřahu Tomáše Houdka od modré čáry. Budějovičtí měli do té doby pouze jednoho vyloučeného, kterým byl Dan Boháč v polovině úvodní třetiny, ale tentokrát se v rozmezí sedmnácti vteřin sešli společně na hanbě autoři banálních faulů David Kuchejda a znovu Dan Boháč. Ve zbývajícím čase nedokázali hosté vymyslet nic, čím by překvapili rozjeté Hanáky. Poprvé od 14. ledna vyšli gólově naprázdno.

Olomoučtí zabodovali po třech porážkách v řadě. Svého soupeře rozcupovali poměrem střel 40:10. „Kluci hráli od začátku výborně. Musíme pokračovat v takovém přístupu. S výkonem jsme spokojení, ale nestačí nám vyhrát jeden zápas,“ uvědomoval si trenérský asistent Jan Tomajko. „Nepředvedli jsme výkon hodný baráže a neukázali nic z toho, co jsme se naučili. Je to škoda, byli jsme trochu chcíplí. Soupeř byl aktivnější a zasloužil si vyhrát,“ uvedl za hosty Radek Bělohlav.

Baráž o účast v extralize, 7. kolo

HC Olomouc – ČEZ Motor Č. Budějovice 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
40. Skrbek (Laš, Kucharczyk), 40. Patera (Matai, Majeský), 43. Houdek (Skrbek, Kucharczyk).
Rozhodčí: Pešina, Homola – Barvíř, Blümel.
Vyloučení: 2:3.
Diváků: 2 868.
HC Olomouc: Vošvrda – Houdek, Skrbek, Majeský, Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek – Matai, Patera, Buc, Kucharczyk, J. Knotek, Laš, Pekr, Herman, Řípa, Zuzin, Marosz, Dlouhý. Trenéři Petr Fiala, Jiří Dopita a Jan Tomajko.
ČEZ Motor: O. Bláha – Punčochář, Žovinec, J. Suchánek, R. Vráblík, Dan Růžička, Mucha – L. Marek, Pajić, M. Švihálek, Nouza, J. Straka, Kuchejda, Vaniš, L. Rob ml., A. Přibyl, Pašek, Trummer, Dan Boháč. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 7. dubna.

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.