Motor dvakrát vyrovnal, pokaždé však udržel nerozhodný stav s Třebíčí jen velmi krátce

10.03.2015

Druhé utkání v semifinálové sérii play off 1. ligy na budějovickém ledě dopadlo lépe pro tým Horácké Slavie Třebíč, který vrátil Motoru porážku z předchozího dne navlas stejným skóre 4:3. Hosté se proti prvnímu duelu vyvarovali zbytečných vyloučení a svůj úspěch podložili efektivnějším využíváním přesilovek. Pro domácí byla naopak početní výhoda spíše nevýhodou, ani při hře pět na pět moc neoslnili. Dali sice tři krásné góly, ale na vítězství to bylo málo.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Fanoušci domácího týmu se nenechali odlákat zahajovacím programem připomínajícím 750. výročí první písemné zmínky o městě na soutoku Malše s Vltavou, který probíhal na nedalekém náměstí Přemysla Otakara II. souběžně s druhým prvoligovým semifinále, a přišlo jich do Budvar arény o sedmnáct (!) víc, než na první zápas. Číslo 6 371 představovalo rekordní návštěvu letošní sezony, na vyprodanou kapacitu, která činí 6 421 míst, se však stále čeká.

Jihočeši ve stejném složení jako předchozí den (stále bez Muchy, Dana Růžičky a Pajiće) si znovu rychle vynutili soupeřův faul, jenže v přesilovce byli nevýrazní. Zato hostující Martin Čech dal v 9. minutě vyniknout Ondřeji Bláhovi a o dvě minuty později se Třebič ve své první přesilovce ujala vedení zásluhou nepokrytého střelce Matěje Pekra. Přesně za třicet vteřin přišlo vyrovnání z hole Adama Přibyla, jenž překvapil gólmana Horčičku utěšenou střelou bez přípravy po zpětné nabídce od Michala Švihálka.

Dvě Strakovy trefy nestačily

Nerozhodný stav trval pouhé dvě minuty, než třebíčský Aleš Holík využil druhou přesilovku svého týmu (podruhé byl za katrem Martin Semrád) s přispěním odrazu od bránícího hráče. Ve druhém dějství nepadl gól, ale mnohem blíž ke skórování byli hosté, kteří vytrvale zaměstnávali Ondřeje Bláhu, zatímco domácí působili chvílemi až bezradným dojmem. Ve 33. minutě dokonce nechali Michala Vodného zcela opuštěného před svojí brankou a bylo pro ně štěstím, že třebíčský útočník dostal nepřesnou přihrávku.

Závěrečná třetina začala z pohledu domácích parádně, když Josef Straka po dlouhém pasu od Tomáše Nouzy jel sám od modré a vyrovnal blafákem do bekhendu. Jenže hosté za třicet sedm vteřin znovu vedli a po dalších dvou minutách ještě zvýšili náskok. Díky výborné práci Lukáše Bohunického a Strakově teči Motor snížil, ale k vyrovnání nevedla ani power play šest na čtyři. „Soupeř byl efektivnější v přesilovkách, my je hráli složitě. Rozhodlo, že jsme neudrželi déle stav 2:2,“ konstatoval budějovický asistent Radek Bělohlav.

1. liga, semifinále play off

ČEZ Motor – SK Horácká Slavia Třebíč 3:4 (1:2, 0:0, 2:2)
11. A. Přibyl (M. Švihálek, Vaniš), 41. J. Straka (Nouza, O. Bláha), 57. J. Straka (Bohunický) – 11. Pekr (Zdráhal, Vodný), 13. A. Holík (L. Havel), 42. Raška (Zdráhal, Vodný), 44. L. Havel (R. Erat, Dolníček).
Rozhodčí: Pešina, Petružálek – Guth, Rittich.
Vyloučení: 6:6, navíc Vodný a Dolníček (Třebíč) oba 10 minut.
Využití: 0:2.
Diváků: 6 371.
ČEZ Motor: O. Bláha – Punčochář, Žovinec, J. Suchánek, R. Vráblík, Bohunický, M. Semrád – Kuchejda, L. Rob ml., Dan Boháč, Nouza, J. Straka, M. Heřman, Vaniš, A. Přibyl, M. Švihálek, Švec, Trummer, Pašek. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 10. března.
Stav série:
1:1.

06. 05. 2024 Bývalý českobudějovický a také reprezentační trenér Josef Jandač (55) se stal hlavním koučem extraligové Plzně. K ruce bude mít někdejšího budějovického útočníka Václava Pletku a mistra světa z roku 1996 Jiřího Vebera.
05. 05. 2024 Do finální sestavy pro MS v Praze se probojovali odchovanci jihočeských klubů Jan Rutta (Písek), Jáchym Kondelík a Lukáš Sedlák (oba Č. Budějovice). Zůstává otázkou, zda budou všichni dopsaní na soupisku, neboť trenéři stále čekají na další hráče vyřazené ze zámořského Stanley Cupu.
05. 05. 2024 Více než pětistovku extraligových startů na osobním kontě si přináší další posila druholigového Tábora, řízný obránce David Štich (35). Plzeňský rodák a odchovanec a někdejší juniorský reprezentant (čtyřikrát oblékl také dres reprezentačního áčka) působil naposledy v budějovickém Motoru, odkud střídavě naskakoval za Znojmo.