Motor doplatil na staré bolesti a padl doma se Slavií dirigovanou Jaroslavem Bednářem

11.04.2015

V případě domácího vítězství nad Pražany mohli Jihočeši zamotat barážovou tabulku, ale nestalo se tak a čtyři kola před koncem zůstávají největšími outsidery, byť ještě zcela neztratili šanci na postup. Znovu však doplatili na staré bolesti, které je trápily po celou sezonu. Po chybách inkasovali velmi rychle v začátcích třetin a to samé se jim stalo i krátce poté, co vyrovnali na 2:2. V neděli 12. dubna přivítají Chomutov.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Domácí tým v kompletní sestavě s uzdraveným obráncem Martinem Semrádem (chyběli jen dlouhodobí marodi Chmelíř, Heřman a Prokeš) vstoupil do utkání jakoby nepřítomně a po jednadvaceti vteřinách hry se nechal zaskočit česko–maďarskou formací Bednář, Vas, Sklenář, jejíž vedoucí János Vas, rodák z Dunaújvárose, bez potíží prostřelil Ondřeje Bláhu. Hosté byli stále aktivní, zatímco Jihočeši se dostali pořádně ke slovu až v 7. minutě díky Vráblíkově střele od modré čáry.

Na konci úvodního dějství byl blízko k vyrovnání Tomáš Nouza, ale před Furchovou brankou nezpracoval přihrávku od Josefa Straky. Vzápětí měl obrovskou šanci také slávista Miroslav Holec, ale ač nikým nehlídaný, zblízka nepřekvapil Bláhu. Na začátku prostředního dějství hráli domácí ve třech kvůli trestům Bláhy a Přibyla a tentokrát se zásahem do odkryté klece prosadil Tomáš Vlasák. Budějovičtí naštěstí nepodlehli malomyslnosti, bojovali, a při vyloučení Václava Pletky střelou po ledě snížil Dan Růžička.

Remízu neudrželi ani půl minuty

Před druhým odchodem do kabin Budějovičtí doslova řádili před slávistickým brankovištěm, ale jejich tlak zůstal bez efektu. Dočkali se až v početní výhodě brzy po startu třetí třetiny, kdy pykal Juraj Valach a po akci Dušana Žovince utěšeným nápřahem vyrovnal David Kuchejda. Hosté si však vzali zpátky vedení po necelé půlminutě. Dezorientovanou obranu rozhodila Vasova trojice a její centr znovu skóroval. Hráči Motoru tímto způsobem inkasovali vícekrát v sezoně a doplatili na své staré bolesti.

Jedinečnou příležitost k opětovnému vyrovnání jim následně poskytli svými tresty Stránský s Bednářem, ale devadesát osm vteřin dvojnásobné výhody přišlo vniveč. Naopak, v 53. minutě projel celé kluziště Jaroslav Bednář a ke třem asistencím v tomto utkání docela lehce přidal i gól. „Chybami jsme si sami pokazili zápas. Proti takovému soupeři nemůžeme dělat hrubky,“ pravil smutně trenér Petr Rosol. „Děkujeme všem hráčům v čele s brankářem Furchem, že utkání odmakali,“ dodal za střídačku soupeře Josef Beránek.

Baráž o účast v extralize, 8. kolo

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Slavia Praha 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
33. Dan Růžička (Pajić), 45. Kuchejda (Žovinec) – 1. Vas (Sklenář, Bednář), 22. Vlasák (Valach, Bednář), 45. Vas (Bednář, Knot), 53. Bednář.
Rozhodčí: Hribík, Pešina – Gebauer, Lederer.
Vyloučení: 4:6, navíc Bednář (Slavia) 10 minut.
Využití: 2:1.
Diváků: 6 244.
ČEZ Motor: O. Bláha – Punčochář, Žovinec, J. Suchánek, R. Vráblík, Mucha, M. Semrád, Dan Růžička – L. Marek, Pajić, M. Švihálek, Nouza, J. Straka, Kuchejda, Vaniš, L. Rob ml., A. Přibyl, Pašek, Trummer, Dan Boháč. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
HC Slavia: D. Furch – A. Růžička, Štich, Valach, Knot, Beňovič, Kolařík, Šulc – Bednář, Vas, Sklenář, M. Čermák, Vlasák, Pletka, Stránský, Holec, Kolář, Babka, Andres, J. Doležal. Trenéři Josef Beránek a Jan Srdínko.
Hráno 10. dubna.

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.