Jihočeši v Edenu třikrát vedli díky přesilovkám, ale padli v prodloužení. Zase nepotěšili fanoušky

19.04.2015

Budějovický tým uzavřel své účinkování v baráži o extraligu šestou porážkou v řadě. Tentokrát na ledě Slavie v pražském Edenu bral alespoň bod, neboť domácí vsítili vítězný gól až v nastaveném čase. Svěřenci Petra Rosola a Radka Bělohlava třikrát ztratili těsný náskok, který si vydobyli v úspěšných přesilovkách, a přišli tím o lepší výsledek. V konečné tabulce patří první místo Olomouci, druhé Chomutovu, třetí Slavii, čtvrté Motoru.

PRAHA – Oba soupeři si mohli užít poslední duel letošní sezony v relativním klidu. Od předchozího kola extraligové baráže bylo jasné, že ani jeden z nich si příští rok nezahraje mezi elitou, naopak sejdou se společně v 1. lize. Hosté znovu vyrukovali s nadějnými mladíky Ondřejem Kachyňou a Jakubem Doktorem a ve 12. minutě šli do vedení, když při vyloučení Tomáše Vlasáka (čtyřicetiletý forvard hrál poslední zápas v kariéře) našel David Kuchejda najíždějíciho Roka Pajiće a ten zblízka prostřelil Dominika Furcha.

Střelou přes obránce z prostoru mezi kruhy ve 26. minutě srovnal Jaroslav Bednář, jehož chytrost a šikovnost zlobila Jihočechy už v předešlých zápasech, ale v závěru prostředního dějství znovu hosté potrestali slávisty v přesilovce. Obránce Ronald Knot z lavice hanby smutně sledoval, jak budějovický Adam Přibyl v pádu střílí z levého kruhu druhý gól svého týmu. V úvodu třetí třetiny bylo rychle srovnáno. Za katrem seděl Petr Punčochář a domácí Miloslav Čermák bekhendovou kličkou přelstil Žovince i Bláhu.

Do třetice vedl Motor ve chvíli, kdy Rok Pajić zprava poslal kotouč do odkryté klece při vyloučení Jana Koláře, jenže když nuceně odpočíval Martin Semrád, zařídil David Štich nápřahem od modré čáry třetí vyrovnání. V prodloužení se Miloslav Čermák důrazem zbavil Romana Vráblíka a rozhodl o bodové prémii zásahem nad Bláhovu vyrážečku. „Poslední dobou nám nevycházejí konce zápasů. Máme poučení, co zlepšit do příští sezony,“ konstatoval budějovický asistent Radek Bělohlav.

Baráž o účast v extralize, 12. kolo

HC Slavia Praha – ČEZ Motor Č. Budějovice 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 – 1:0)
26. Bednář, 42. Čermák (Holec, Jan Novák), 58. Štich (Bednář), 63. Čermák (Valach) – 12. Pajić (Kuchejda), 37. A. Přibyl (Dan Růžička, Žovinec), 49. Pajić (J. Straka, Dan Růžička).
Rozhodčí: Úlehla, Lacina – Barvíř, Blümel.
Vyloučení: 7:6.
Využití: 2:3.
Diváků: 2 120.
HC Slavia: D. Furch – Štich, A. Růžička, Kolařík, Knot, Šenkeřík, Jan Novák, Šulc, Valach, Drahorád – Kolář, Vlasák, Bednář, Babka, Holec, Čermák, Poletín, Divíšek, Stránský, Veselý. Trenéři Josef Beránek a Jan Srdínko.
ČEZ Motor: O. Bláha – Punčochář, Žovinec, J. Suchánek, R. Vráblík, Mucha, M. Semrád, Dan Růžička, Kachyňa – A. Přibyl, Pajić, Vaniš, Nouza, J. Straka, Kuchejda, Doktor, L. Rob ml., M. Švihálek, L. Marek, Dan Boháč, Pašek. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 19. dubna.

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.