Jihočeši na ledě Chomutova využili tři přesilovky, ale v prodloužení je sestřelil Milan Toman

31.03.2015

Ve čtvrtém pokračování dvanáctikolové baráže vybojovali hokejisté Motoru svůj druhý bod díky tomu, že využívali přesilovky a dotáhli zápas na chomutovském ledě alespoň do prodloužení, avšak jejich sen o malém zázraku v podobě postupu do extraligy se znovu o kousek vzdálil. V tabulce zůstávají poslední s pětibodovou ztrátou za třetí Olomoucí a druhým Chomutovem. Příště nastoupí doma proti Olomouci v pátek 3. dubna.

CHOMUTOV – Do sestavy budějovického týmu se vrátil po zdravotní pauze Ján Mucha a při jeho vyloučení v 5. minutě měl první velkou šanci Nikola Gajovský. Tentýž hráč o tři minuty později vybídl k otevření skóre svého spoluhráče Štěpána Hřebejka. Hosté srovnali při trestu Milana Tomana, kdy se prosadil David Kuchejda střelou z pravého kruhu. Potom hráli Jihočeši pět na tři (na hanbě seděl Hřebejk s Davidem Květoněm) a získali vedení po Nouzově bombě z mezikruží.

Úvodní třetina tím neskončila. Za katr putoval ještě Marek Račuk a také třetí přesilovka Motoru byla úspěšná. Šest vteřin před sirénou přidal bekhendem další gólový zápis Roman Vráblík. Se změnou stran se vystřídali i chomutovští brankáři – za Miroslava Kopřivu přišel Miroslav Hanulják. Rovněž skóre nezůstalo stejné. Při vyloučení Martina Semráda ve 26. minutě prostřelil Vladimír Růžička brankáře Davida Gábu, který měl zakrytý výhled.

Piráti zlepšili pohyb

V polovině základní hrací doby budějovický mladík Václav Pašek tvrdým hitem zneschopnil Štěpána Hřebejka a dostal trest na pět minut plus do konce utkání. Místo Paška usedl vedle časoměřičů Emil Švec a když ho záhy doplnil Jakub Suchánek, využili domácí dvojnásobnou převahu k vyrovnání. Střela Davida Květoně prošla za Gábova záda přes tři clonící hráče. Na začátku třetího dějství měli několik šancí Chomutovští, ale po Tomanově faulu ve 45. minutě jel Tomáš Nouza trestné střílení. Kotouč mu však nešťastně sklouzl z hole.

Do konce této části hry byli aktivnější domácí. Marek Hovorka trefil břevno, David Květoň nastřelil tyčku. Rozhodnutí padlo v páté minutě prodloužení, kdy nuceně odpočíval Martin Semrád. Chomutovský Milan Toman si popojel od modré čáry před levý kruh a propálil Davida Gábu. „Hloupými fauly jsme dostali soupeře do vedení. Stíhací jízda se nám vydařila díky zvýšenému důrazu a lepšímu pohybu,“ řekl trenérský asistent Aleš Totter. „Druhá třetina ukázala naše nedostatky,“ připojil za hosty Radek Bělohlav.

Baráž o účast v extralize, 4. kolo

HC Piráti Chomutov – ČEZ Motor Č. Budějovice 4:3 v prodl. (1:3, 2:0, 0:0 – 1:0)
8. Hřebejk (Gajovský, Rutta), 26. Vl. Růžička ml. (O. Kaše), 33. David Květoň (Vl. Růžička ml.), 65. Toman (Hovorka) – 15. Kuchejda (Pajić, Punčochář), 18. Nouza (J. Straka, L. Rob ml.), 20. R. Vráblík (Nouza, Mucha).
Rozhodčí: Úlehla, Fraňo – Komárek, Ondráček.
Vyloučení: 7:11, navíc Rutta (Chomutov) 10 minut, Pašek (Motor) 5 minut + do konce.
Využití: 3:3.
Diváků: 3 879.
Piráti Chomutov: M. Kopřiva (21. Hanulják) – Skinner, Rutta, Drtina, Rýgl, Šulák, Toman – Hovorka, Gajovský, Hřebejk, D. Květoň, Vl. Růžička ml., O. Kaše, Račuk, Kämpf, Sinisalo, McGregor, Dušek, L. Květoň. Trenéři Břetislav Kopřiva a Aleš Totter.
ČEZ Motor: D. Gába – Punčochář, Žovinec, J. Suchánek, R. Vráblík, Mucha, M. Semrád – L. Marek, Pajić, M. Švihálek, Nouza, J. Straka, Kuchejda, Vaniš, L. Rob ml., A. Přibyl, Pašek (30. Švec), Trummer, Dan Boháč. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 31. března.

02. 05. 2024 Českobudějovický centr Jáchym Kondelík skóroval v 57. minutě zahajovacího utkání Betano Hockey Games na brněnském ledě. Svým premiérovým gólem za národní mužstvo jenom zmírnil porážku od Finska v poměru 1:4. Do hry zasáhl také písecký odchovanec Jan Rutta a čerstvá akvizice útočných řad Motoru Ondřej Kovařčík.
02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.