Jediný Josef Straka dokázal v Kadani proměnit nájezd a Budějovičtí si připsali dva body

06.12.2014

Před necelými čtyřmi stovkami diváků na nevlídném stadionu v Kadani chtěli hosté odčinit svoji předchozí domácí porážku s Kladnem, ale proti farmářskému týmu Chomutova neměli vůbec snadnou úlohu. Bojovný domácí celek otočil z nepříznivého stavu 0:2 na 3:2 a potom znovu vedl 4:3. Jihočeši museli dvakrát dotahovat, ale v samostatných nájezdech slavila úspěch zkušenost jejich kapitána Josefa Straky.

KADAŇ – Farmáři Pirátů nabídli svým hostům v 8. minutě devadesát osm vteřin trvající přesilovku pět na tři, ale ubránili se. Skóre otevřel až v 16. minutě Rok Pajić střelou k levé tyči. Náskok Jihočechů zvýšil ještě před první sirénou Martin Heřman, který naskočil do hry z trestné lavice a pádil sám na brankáře Václava Moučka. Na začátku prostředního dějství nevyužili hosté přesilovku čtyři na tři. Domácí je naopak zaskočili korigující trefou při vyloučení Lukáše Kříže a slepeným gólem znamenajícím vyrovnání.

V úvodu závěrečné třetiny promarnil nadvakrát svůj pokus Tomáš Nouza a tak šli do vedení Severočeši zásluhou Jaroslava Kůse, jenž zužitkoval trestné střílení. Přesná střela Romana Vráblíka brzy vrátila nerozhodný stav, jenže aktivně hrající Martin Šagát znovu poslal mužstvo Kadaně o jeden gól dopředu. Za pouhých dvacet vteřin se však prosadila dvojice budějovických rutinérů Josef Straka – Tomáš Nouza a zápas pokračoval v prodloužení, ve kterém byl mnohem živější domácí tým, ale neskóroval ani při Strakově trestu.

V nájezdech se jako jediný prosadil kapitán Motoru Josef Straka a jeho celek si díky dvěma získaným bodům upevnil postavení na druhém místě v ligovém žebříčku. „Byl to hokej jako břitva a z našeho pohledu příšerně těžký zápas. Nějakou sílu jsme ukázali, bod je pro nás dobrý,“ prohlásil domácí kouč Jaroslav Beck. „Po dobrém začátku jsme ve druhé třetině měli nepochopitelný výpadek. Nakonec jsme rádi za dvoubodové vítězství,“ doplnil budějovický trenér Petr Rosol.

1. liga, 32. kolo

SK Kadaň – ČEZ Motor České Budějovice 4:5 sn (0:2, 2:0, 2:2 – 0:0)
33. Chlouba (Trefný, K. Ton), 35. Sikora (Šagát, Račuk), 42. Kůs TS, 55. Šagát – 16. Pajić (Kuchejda, M. Švihálek), 19. M. Heřman (Pajić, Kuchejda), 44. R. Vráblík (J. Straka, Nouza), 56. Nouza (J. Straka), rozh. nájezd J. Straka.
Rozhodčí: Hrubý – Rozlílek, Toman.
Vyloučení: 6:7, navíc M. Mazanec (Kadaň) 10 minut.
Využití: 1:1.
Diváků: 350.
ČEZ Motor: D. Gába – Punčochář, R. Vráblík, J. Suchánek, Mucha, Chmelíř, Žovinec, L. Kříž – Kuchejda, Pajić, M. Švihálek, Nouza, J. Straka, M. Heřman, Vaniš, L. Rob ml., Prokeš, A. Přibyl. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 6. prosince.

05. 05. 2024 Nemilá zvěst týkající se extraligového Banes Motoru probleskuje z Pardubic. Vedení movitého Dynama se údajně chystá vyplatit reprezentačního centra Jáchyma Kondelíka ze smlouvy v Českých Budějovicích. Uvedl to server Hokej.cz.
04. 05. 2024 Soupisku druholigového HC Tábor rozšířil Jakub Matai (9. května oslaví 31. narozeniny), rodák z Kadaně a tamní odchovanec. Univerzál, který může nastupovat v obraně i na křídle, má na kontě účast na MS U18 (2011) a před léty si zahrál KHL v barvách Lva Poprad resp. Lva Praha. Domácí extraligu zakusil v Olomouci, 1. ligu v Ústí, Jihlavě, Přerově a Havířově, 2. ligu v Chomutově. Vyzkoušel francouzskou ligu, loni hrál v Rumunsku.
04. 05. 2024 Druholigový HC Tábor představil další nové tváře přicházející do A-týmu. Z prvoligových Litoměřic se vrátil útočník Jan Cikhart (22), který loni odehrál dva zápasy u Jordánu. Odchovanec pražské Hvězdy a bývalý mládežnický reprezentant nasbíral zkušenosti také v zámořské juniorské WHL. Jen o pár měsíců mladší je křídelník Václav Adamec, jenž hokejově vyrůstal v Letňanech. Prošel dorosteneckými reprezentacemi a okusil extraligu v barvách Plzně. Naposledy hrál 1. ligu za Baník Sokolov. Jeho stejnojmenný otec nosil dres Tábora v sezoně 2005-06.