Jan Rudovský s Janem Hlaváčem zařídili úspěch Kladna v dohrávce s Motorem

17.11.2014

Týmy Kladna a budějovického Motoru využily sváteční pondělí 17. listopadu k sehrání odloženého zápasu 18. kola, který se v původním, termínu nemohl uskutečnit kvůli rekonstrukci kladenského stadionu. Před solidní prvoligovou návštěvou se dařilo střelecky lépe domácím, pod jejichž vítězstvím v poměru 5:3 se nejvýrazněji podepsal autor hattricku Jan Rudovský a tříbodový veterán Jan Hlaváč.

KLADNO – Domácí gólman Jan Chábera, který je odchovancem Českých Budějovic, ani hostující Hynek Kůdela neudrželi příliš dlouho čisté konto. Na začátku 4. minuty prostřelil Cháberovy betony Rok Pajić, ale kladenskému Davidu Stachovi postačilo jen třináct vteřin k vyrovnání. Následně Středočeši nevyužili přesilovku pět na tři, ale v polovině 12. minuty zařídili jejich vedení Jan Rudovský v klasické přesilovce pět na čtyři.

Brzy po zahájení druhé třetiny bylo znovu srovnáno, když David Kuchejda převzal kotouč od Michala Švihálka, udělal kličku jednomu z obránců a přesně vystřelil nad Cháberovu lapačku. Obrat se Jihočechům nepodařil, neboť Daniel Boháč na konci 25. minuty neproměnil trestné střílení. Štěstí se naopak přiklonilo k domácím. V polovině hrací doby napřáhl někdejší mistr světa Jan Hlaváč a puk se odrazil od jednoho z budějovických obránců za Kůdelova záda.

Po akci Jana Hlaváče přidali domácí i čtvrtý gól, jehož autorství si připsal Jan Rudovský. V úvodu třetího dějství hosté snižili poté, co Michal Heřman naskočil do hry z trestné lavice a po spolupráci kompletního druhého útoku Jihočechů se trefil jeho vedoucí a zároveň kapitán týmu Josef Straka. V 53. minutě přišla další velká chvíle střelecky disponovaného Jana Rudovského, jenž se trefil kolem tyčky do odkryté klece a završil svůj hattrick. Hosté se v závěru nedostali ani k power play.

1. liga, dohrávka 18. kola

HC Rytíři Kladno – ČEZ Motor Č. Budějovice 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
4. D. Stach (Tenkrát), 12. Rudovský (Dragoun, Hlaváč), 30. Hlaváč (David Růžička, D. Stach), 33. Rudovský (Hlaváč, Pitule), 53. Rudovský (Jan Látal, Pitule) – 4. Pajić (Kuchejda), 25. Kuchejda (M. Švihálek), 44. J. Straka (Nouza, M. Heřman).
Rozhodčí: Grech – D. Štětina, J. Štětina.
Vyloučení: 5:5.
Využití: 2:0.
Diváků: 3 069.
ČEZ Motor: Kůdela – Punčochář, R. Vráblík, Dan Růžička, Mucha, Chmelíř, M. Semrád, Parýzek – Kuchejda, Pajić, M. Švihálek, Nouza, J. Straka, M. Heřman, L. Marek, L. Rob ml., Dan Boháč, Švec, A. Přibyl, Vaniš. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 17. listopadu.

05. 05. 2024 Nemilá zvěst týkající se extraligového Banes Motoru probleskuje z Pardubic. Vedení movitého Dynama se údajně chystá vyplatit reprezentačního centra Jáchyma Kondelíka ze smlouvy v Českých Budějovicích. Uvedl to server Hokej.cz.
04. 05. 2024 Soupisku druholigového HC Tábor rozšířil Jakub Matai (9. května oslaví 31. narozeniny), rodák z Kadaně a tamní odchovanec. Univerzál, který může nastupovat v obraně i na křídle, má na kontě účast na MS U18 (2011) a před léty si zahrál KHL v barvách Lva Poprad resp. Lva Praha. Domácí extraligu zakusil v Olomouci, 1. ligu v Ústí, Jihlavě, Přerově a Havířově, 2. ligu v Chomutově. Vyzkoušel francouzskou ligu, loni hrál v Rumunsku.
04. 05. 2024 Druholigový HC Tábor představil další nové tváře přicházející do A-týmu. Z prvoligových Litoměřic se vrátil útočník Jan Cikhart (22), který loni odehrál dva zápasy u Jordánu. Odchovanec pražské Hvězdy a bývalý mládežnický reprezentant nasbíral zkušenosti také v zámořské juniorské WHL. Jen o pár měsíců mladší je křídelník Václav Adamec, jenž hokejově vyrůstal v Letňanech. Prošel dorosteneckými reprezentacemi a okusil extraligu v barvách Plzně. Naposledy hrál 1. ligu za Baník Sokolov. Jeho stejnojmenný otec nosil dres Tábora v sezoně 2005-06.