Jablonečtí Vlci udělali mužstvu Tábora čáru přes rozpočet. Přibouchli mu dveře do 1. ligy

04.04.2016

Svěřenci trenérského triumvirátu vedeného Tomášem Matušíkem si vytvořili na jabloneckém ledě řadu šancí, ale neskórovali. Po porážce 0:4 značně poklesla hodnota jejich postupových akcií. Ve svém posledním vystoupení před domácím publikem ve čtvrtek 7. dubna musí porazit ambiciózní Frýdek-Místek více než o tři góly a když se jim to povede, budou čekat na výsledek duelu mezi Frýdkem a Jabloncem, přičemž profitovat mohou pouze z úspěchu Vlků.

JABLONEC NAD NISOU – Vlci z českého severu dokázali v uplynulém ročníku pořádně pokousat nejednoho zdatného soupeře, což poznali na vlastním peří i táborští „kohouti“. Vítězství 8:2 u Jordánu v úvodu kvalifikace poněkud ztratilo svoji váhu poté, co Jihočeši na jabloneckém ledě prohráli 0:4. Přitom začali vcelku dobře, jenže nedávali góly. Ze sóla ve vlastním oslabení v 8. minutě neuspěl Jan Boháč a také další příležitosti skončily na chráničích brankáře Jiřího Stejskala.

Ve chvílích, kdy hosté byli lepším týmem, se však laciné nahození puku z hole Lukáše Tondra proměnilo ve vedoucí zásah Severočechů. Ve 45. minutě se Táboru naskytla příležitost hrát padesát osm vteřin přesilovku pět na tři, ale nic z toho nebylo. Naopak, po padesáti osmi vteřinách trestu Davida Blažka padl druhý gól. Hosté bušili do Stejskala, jenže v 58. minutě pokazili rozehrávku a úderná trojice Kamil Bříška, Lukáš Tondr a Lukáš Abraham překonala Tomáše Klestila potřetí.

Devatenáct vteřin před třetí sirénou šel za katr domácí Tomáš Čechura a prohrávající tým zoufale sáhl ke hře šest na čtyři. Power play trvala jenom dvanáct vteřin, než se do prázdné klece trefil Lukáš Abraham. „Za celý zápas jsme si vytvořili velký počet šancí. Nebyli jsme schopní dát ani ty nejvyloženější, přestože snaha byla. Měli jsme na lepší výsledek, ale bez gólu to prostě nejde. Zkomplikovali jsme si slušnou výchozí pozici. Každopádně se připravíme na Frýdek-Místek,“ ujistil trenérský asistent Arpád Györi.

Kvalifikace o 1. ligu, 4. zápas:

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Tábor 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
36. Tondr (Bříška, Šulc), 50. Tondr (Bříška), 58. Abraham (Tondr, Bříška), 60. Abraham.
Rozhodčí: Horinek, Krob – Hejl, Podrazil.
Vyloučení: 6:7, navíc Kellner (Tábor) 10 minut, Nevyhoštěný (Jablonec) do konce.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 840.
HC Tábor:
Klestil – M. Havran, T. Černý, Kolomý, Klíma, Marcel Dvořák, L. Heršálek, Kanov – St. Polodna, J. Boháč, Vaniš, Seidl, J. Matušík, Kellner, J. Březina, R. Pechánek, Blažek, od 36. navíc Zayml. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.
Hráno 4. dubna.

05. 05. 2024 Nemilá zvěst týkající se extraligového Banes Motoru probleskuje z Pardubic. Vedení movitého Dynama se údajně chystá vyplatit reprezentačního centra Jáchyma Kondelíka ze smlouvy v Českých Budějovicích. Uvedl to server Hokej.cz.
04. 05. 2024 Soupisku druholigového HC Tábor rozšířil Jakub Matai (9. května oslaví 31. narozeniny), rodák z Kadaně a tamní odchovanec. Univerzál, který může nastupovat v obraně i na křídle, má na kontě účast na MS U18 (2011) a před léty si zahrál KHL v barvách Lva Poprad resp. Lva Praha. Domácí extraligu zakusil v Olomouci, 1. ligu v Ústí, Jihlavě, Přerově a Havířově, 2. ligu v Chomutově. Vyzkoušel francouzskou ligu, loni hrál v Rumunsku.
04. 05. 2024 Druholigový HC Tábor představil další nové tváře přicházející do A-týmu. Z prvoligových Litoměřic se vrátil útočník Jan Cikhart (22), který loni odehrál dva zápasy u Jordánu. Odchovanec pražské Hvězdy a bývalý mládežnický reprezentant nasbíral zkušenosti také v zámořské juniorské WHL. Jen o pár měsíců mladší je křídelník Václav Adamec, jenž hokejově vyrůstal v Letňanech. Prošel dorosteneckými reprezentacemi a okusil extraligu v barvách Plzně. Naposledy hrál 1. ligu za Baník Sokolov. Jeho stejnojmenný otec nosil dres Tábora v sezoně 2005-06.