Havířov získal doma první bod. Dohánět v semifinálové sérii play off 2. ligy musí Tábor

03.04.2024


V semifinále play off 2. ligy poprvé v sezoně narazili na sebe soupeři ze západní a východní skupiny. Chomutov si na úvod podal hokejisty Vyškova (výsledek 3:1 pro Piráty), suverénní vítěz moravské části soutěže AZ Havířov v domácím prostředí zdolal českou dvojku HC Tábor poměrem 4:2. Série se hrají na čtyři vítězství, Jihočeši proto nocovali v Těšínském Slezsku, kde je čeká odveta 4. dubna. Potom se oba týmy přestěhují k Jordánu, kde se utkají 7. a 8. dubna.


HAVÍŘOV – Hosté dostali na přivítanou dvougólovou sprchu. Nahozený puk od Tomáše Valenty se v polovině 3. minuty zastavil až v táborské kleci. Matěj Žajdlík měl zakrytý výhled. Zakrátko u levé tyčky zvýšil Šimon Kratochvíl. Kontroval Václav Krliš střelou švihem po úniku z pravé strany. Padesát pět vteřin po zahájení druhé části vyrovnal Tomáš Hubata zdánlivě lehkou střelou zpoza vrcholku levého kruhu. Jenže Tomáš Franek vrátil vedení Slezanům a Šimon Kratochvíl ve 47. minutě zpečetil výsledek střelou téměř z nulového úhlu, při níž se Žajdlík musel červenat. „Domácím tam padlo, na co sáhli. Soupeř je hratelný, zítra to musíme domlátit,“ burcoval asistent Richard Lobo.   

2. liga, semifinále play off, 1. zápas:

AZ Havířov – HC Tábor 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Góly a nahrávky:
3. Valenta (Antoníček, Čmiel), 5. Š. Kratochvíl (Vosátko, Ficek), 33. Franek (L. Bednář, Pawliczek), 47. Š. Kratochvíl (Pawliczek, Spratek) – 17. Krliš (Hajič), 21. Hubata (Šulek, A. Zeman).
Rozhodčí: Maťašovský, Maršálek – Bezděk, Pat. Augusta.
Vyloučení: 1:2.
Využití: 0:0.
Diváků: 1 647.
HC Tábor: Žajdlík – Hubata, Plášil, M. Jáchym, J. Suchánek, Hajič, K. Černý – A. Zeman, J. Matušík, Šulek, Severa, Milfait, Prášek, J. Nevšímal, Zadražil, Krliš, Jan Bárta, P. Zíb, Duda. Trenéři Jakub Grof, Richard Lobo a Milan Dančišin st.
Hrálo se 3. dubna 2024.
Stav série:
1:0.

(lho)Krátké zprávy
29. 05. 2024 Do nové kapitoly vstupuje projekt mládežnických Akademií Českého hokeje. Licenci získá mnohem vyšší počet klubů. V uplynulé sezoně fungovalo patnáct akademií, od nového ročníku jich bude jednatřicet. K zařazení do projektu postačí, aby klub měl svůj tým alespoň v jedné z nejvyšších soutěží juniorů, dorostu nebo deváté třídy. V platnosti zůstal ranking akademií zohledňující největší talenty, kteří v klubu působí či nedávno působili, podle něhož se určuje pohyblivá část dotace. Akademie se dělí na tři úrovně: AAA, AA, A. Kritériem je počet nejvyšších mládežnických soutěží. V první skupině bude pro následující sezonu patnáct klubů (Motor Č. Budějovice), ve druhé čtyři (HC Tábor) a ve třetí dvanáct (IHC Králové Písek). Pevná část dotace činí 600 tisíc korun ročně za každou extraligu, pohyblivá část se určuje podle víceletého mládežnického rankingu. Z pohyblivé části dotace se klubům dopočítá odměna hlavních trenérů U20 a U17 do dotačního maxima 60 tisíc korun. Přebytek se použije pro trenéra brankářů a asistenta trenéra juniorů.
28. 05. 2024 Druholigový HC Tábor oznámil program letních přípravných zápasů. Svěřenci Jakuba Grofa a Richarda Loba se postupně střetnou s Horáckou Slavií Třebíč (doma 15. 8.), Duklou Jihlava (doma 20. 8), BK Havlíčkův Brod (doma 22. 8.), Duklou Jihlava (v Pelhřimově 27. 8.), EHC Linec (doma 29. 8.) a BK Havlíčkův Brod (venku 13. 9.).
28. 05. 2024 Každý hráč českého národního týmu obdrží za vybojované zlato na MS v Praze rovný milion korun. Pro srovnání, na blížící se letní olympiádě v Paříži dostane každý český sportovec za zlatou medaili 2.4 milionu, za stříbrnou 1.8 milionu a bronzovou 1.2 milionu.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie