Druhý útok Jihočechů vystřílel prvoligové body v Mostě. Gólman Bláha udržel nulu

21.01.2015

Hladkým vítězstvím na mosteckém ledě si budějovický Motor udržel tříbodový náskok na druhém místě tabulky před dotírajícím Kladnem. Úspěch se zrodil již v úvodní třetině, kdy Jihočeši získali vedení 3:0. Ke konečnému výsledku 4:0 přispěla výrazně druhá útočná formace, která zařídila tři přesné zásahy. Vedle střelby okořenila zápas také bitka Tomáše Nouzy s domácím Vítězslavem Nedrdou.

MOST – Čtvrté letošní vítězství Motoru v 1. lize nad Mostem, v jehož barvách hostuje budějovický obránce Lukáš Kříž, se začalo rýsovat brzy po úvodním buly. Vyloučení Kamila Černého (táborský odchovanec, jenž hrával i v Českých Budějovicích) potrestal na začátku 2. minuty po dvaadvaceti vteřinách přesilovky Tomáš Nouza. O tři minuty později zvýšil Rok Pajić. Před první pauzou se trefil znovu Tomáš Nouza, což přineslo střídání v mostecké kleci. Nešťastného Jakuba Soukupa od 21. minuty nahradil Lukáš Horák.

Horákovo konto zůstalo neporušené jen do poloviny 24. minuty. Po Nouzově přihrávce se do listiny střelců zapsal Martin Heřman. Další gól už diváci neviděli a možná byli rádi, protože šance měli hlavně Jihočeši. Ve 26. minutě pálil nebezpečně z kruhu Josef Straka, ale neuspěl, stejně jako po dalších třech minutách Marek Vaniš, jenž se ocitl sám před Horákem. Budějovický Vaniš měl slibnou příležitost i ve 46. minutě, jenže znovu nedal.

Ve 49. minutě fauloval Vítězslav Nedrda nešetrně Tomáše Nouzu, jenž se s ním hned porval, ale přísný trest obdržel pouze domácí hráč. Brzy hráli hosté celé dvě minuty pět na tři, zůstalo však pouze při střelách Punčocháře, Švihálka a Pajiće. V závěru byli skoro půl minuty ve třech také hosté, jenže ani mostečtí hráči Havlíček a Černý nevyužili své příležitosti. „Tak kvalitního soupeře nesmíme pustit do třígólového vedení,“ věděl domácí kouč Václav Baďouček. „Náskok jsme si ohlídali,“ usmíval se jeho protějšek Petr Rosol.

1. liga, 46. kolo

HC Most – ČEZ Motor Č. Budějovice 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
2. Nouza (M. Heřman, J. Straka), 5. Pajič (Kuchejda), 17. Nouza (M. Heřman, Žovinec), 24. M. Heřman (Nouza, Mucha).
Rozhodčí: Doležal – Guth, Rittich.
Vyloučení: 6:8, navíc Nedrda (Most) 5 minut + do konce utkání.
Využití: 0:1.
Diváků: 319.
ČEZ Motor: O. Bláha – Punčochář, Žovinec, Mucha, R. Vráblík, Chmelíř, J. Suchánek, Škopek – Kuchejda, Pajić, M. Švihálek, Nouza, J. Straka, M. Heřman, Vaniš, Jiří Bárta, Dan Boháč, A. Přibyl. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 21. ledna.

07. 05. 2024 Desítka účastníků Krajské ligy mužů si odsouhlasila zvýšení počtu zápasů v základní části, kterou umožní systém každý s každým doma - venku rozšířený o jednu rundu vzájemných duelů, z nichž každý tým sehraje polovinu doma a polovinu venku. Tabulka se uzavře po 27 kolech. Jednotlivé série play off se budou hrát na tři vítězství, stejně jako v uplynulém ročníku.
07. 05. 2024 Volební konference Jihočeského hokeje schválila na post předsedy jediného kandidáta Evžena Kostku z Tábora, jenž obhájil svůj dosavadní mandát na další čtyři roky. Předsedou dozorčí rady se znovu stal českokrumlovský Tomáš Ulman, rovněž jediný kandidát na tento post. Beze změny zůstalo i obsazení křesel v krajském výkonném výboru. Na blížící se celostátní konferenci v Praze bude Jihočechy zastupovat Evžen Kostka.
06. 05. 2024 Do suché letní přípravy druholigového áčka HC Tábor, která odstartovala v pondělí 6. května, se zapojil brankář Oliver Šatný (v srpnu mu bude jednadvacet). Nedávný juniorský reprezentant (chytal na MS U18 2021) začínal s hokejem v Soběslavi. Od žáků hrál za Tábor a jako dorostenec zamířil do Chomutova. Posléze vyzkoušel quebeckou juniorskou ligu v Kanadě. Dospělý hokej okusil v několika málo prvoligových duelech za Ústí nad Labem a naposledy Stadion Litoměřice. U Jordánu vytvoří tandem s Matějem Žajdlíkem.