Táborský tým vydřel druholigové body v Klášterci, zato Vajgar propadl na trutnovském ledě

27.11.2014

Oba jihočeské celky nastoupily na kluzištích soupeřů, kteří dosud měli na svých kontech shodně jen po čtyřech tříbodových výhrách a patřily do spodní poloviny tabulky. Hráči Tábora díky poctivé kolektivní práci vydřeli stoprocentní zisk v Klášterci a poskočili na druhé místo v tabulce. Hradecký Vajgar s pěti nezkušenými juniory sice v Trutnově vedl po první třetině, ale ve druhé šestkrát inkasoval a vracel se domů bez bodu.

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ / TRUTNOV (Aktualizováno) – Táborští „kohouti“ bez trojice opor Jakuba Matušíka, Luboše Heršálka a Martina Havrana čelili zpočátku nepříjemné hře kláštereckého souboru, ale po necelých jedenácti minutách se jim zdařilo prolomit soupeřovu obrannou hráz a otevřít skóre, když David Kellner zblízka překonal brankáře Jana Kaššáka. Na další gól se čekalo do 48. minuty, kdy se vrátil z trestné lavice domácí Jan Strejček, ale hosté dokončili rošádu započatou v přesilovce a trefil se Jakub Krätzer.

Za dvě minuty a čtyři vteřiny snížil střelou pod horní tyčku Patrik Huňady, ale další změna stavu se už nikomu nepovedla, přestože tým Klášterce hrál 112 vteřin v pěti proti třem (za katr usedli Seidl a Kanov) a zkoušel i power play. „Dali jsme důležitý první gól a od druhé třetiny jsme zlepšili obranu, takže domácí neměli skoro žádné příležitosti. Důležité bylo, že jsme za stavu 2:1 přežili dlouhé oslabení ve třech. V těžkých momentech nás znovu podržel gólman Klestil,“ vyzdvihl táborský asistent Arpád Györi.

Ztratili zodpovědnost a disciplínu

Jindřichohradecký Vajgar cestoval za nováčkem soutěže do Trutnova s juniorským brankářem Foglem, za kterého neměl náhradníka, šesti obránci a osmi útočníky, přičemž pět hráčů musel trenér Jaroslav Brabec vytáhnout z mládežnických celků Hradce (Šanda, Jon, Koňařík, Kundrát) a Č. Budějovic (Šesták). Domácí šli do vedení po 67 vteřinách, když Patrik Poulíček projel celé kluziště a zavěsil nad Foglovo rameno. Za půl minuty však hrající asistent Luboš Voříšek tečoval Kundrátovu střelu od modré čáry a bylo srovnáno.

V 16. minutě hradecký David Košťál neuspěl v trestném střílení proti debutujícímu ruskému brankáři Fedoru Kukinovi, ale při vyloučení trutnovského Voženílka na konci úvodní třetiny podruhé skóroval Luboš Voříšek. Ve druhém dějství na Jihočechy dolehla pohroma. Po Kastnerově vyrovnávacím gólu z přesilovky inkasovali dalších pět banánů a nebylo o co hrát. „S pěti juniory v sestavě jsme to měli těžké, ale kdybychom ve druhé třetině hráli zodpovědně a disciplinovaně, mohli jsme uspět,“ litoval kouč Vajgaru.

2. liga, skupina Západ, 15. kolo

HC Klášterec nad Ohří – HC Tábor 1:2 (0:1, 0:0, 0:1)
50. Huňady (Řepík, Jáchym) – 11. Kellner (Mrkvička, Hájek), 48. Krätzer (M. Mařík, J. Boháč).
Rozhodčí: Hlinka – Koskuba, Šulo.
Vyloučení: 4:4.
Diváků:
HC Tábor:
Klestil – M. Semrád, A. Hájek, Kanov, Hlaveš, Marcel Dvořák, T. Černý – Kellner, Mrkvička, Seidl, Krätzer, J. Boháč, M. Mařík, Barbora (29. P. Zayml), Kolomý, Blažek. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.
Hráno 26. listopadu.

HC BAK Trutno
v – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 7:3 (1:2, 6:0, 0:1)
Góly a nahrávky: 2. Poulíček (Voženílek, Chaloupka), 23. Kastner (Bartoň, Janoušek), 26. Poulíček, 30. Bartoň (Janoušek), 31. Luštinec (Chaloupka, Poulíček), 33. Chytráček (Luštinec), 39. Poulíček (Karlík) – 2. Voříšek (Kundrát), 20. Voříšek (Kozlík, Milotínský), 43. Košťál (Marek Dvořák, Kozlík).
Rozhodčí: Jechoutek – Marek, Rybáček.
Vyloučení: 6:8, navíc M. Brabec (Vajgar) 5 minut + do konce utkání.
Využití: 2:1.
Diváků: 408.
KLH Vajgar: Fogl – R. Procházka, Tržil, Popelka, Šanda, Jon, Koňařík – Milotínský, M. Brabec, Voříšek, Marek Dvořák, Šesták, Košťál, Kundrát, Kozlík. Trenéři Jaroslav Brabec a Luboš Voříšek.

04. 05. 2024 Soupisku druholigového HC Tábor rozšířil Jakub Matai (9. května oslaví 31. narozeniny), rodák z Kadaně a tamní odchovanec. Univerzál, který může nastupovat v obraně i na křídle, má na kontě účast na MS U18 (2011) a před léty si zahrál KHL v barvách Lva Poprad resp. Lva Praha. Domácí extraligu zakusil v Olomouci, 1. ligu v Ústí, Jihlavě, Přerově a Havířově, 2. ligu v Chomutově. Vyzkoušel francouzskou ligu, loni hrál v Rumunsku.
04. 05. 2024 Druholigový HC Tábor představil další nové tváře přicházející do A-týmu. Z prvoligových Litoměřic se vrátil útočník Jan Cikhart (22), který loni odehrál dva zápasy u Jordánu. Odchovanec pražské Hvězdy a bývalý mládežnický reprezentant nasbíral zkušenosti také v zámořské juniorské WHL. Jen o pár měsíců mladší je křídelník Václav Adamec, jenž hokejově vyrůstal v Letňanech. Prošel dorosteneckými reprezentacemi a okusil extraligu v barvách Plzně. Naposledy hrál 1. ligu za Baník Sokolov. Jeho stejnojmenný otec nosil dres Tábora v sezoně 2005-06.
03. 05. 2024 Druholigový A-tým IHC Králové Písek v následující sezoně povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Matušík, jenž působil na zdejší střídačce již v ročníku 2022-23. Letní přípravu pod jeho taktovkou odstartují Králové v pondělí 6. května.