Do Jihlavy vezl podporu Jihočechům zvláštní vlak. Hráči se odvděčili plným bodovým ziskem

03.01.2015

Novoroční premiéra druhé nejvyšší soutěže na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě probíhala v bouřlivé atmosféře, neboť hlediště zaplnilo 6 475 platících diváků (86 % z celkové kapacity). Dle odhadu se zde vyrojilo kolem dvou tisíc lidí z jihočeské metropole. Dopravil je zvláštní vlak s devíti vagóny a tři autobusy. Další fanoušci použili osobní vozy. Oba týmy nastoupily v retro dresech a hosté od první minuty navyšovali vedení, které Dukla pouze kosmeticky zkorigovala.

JIHLAVA – Domácí vyrukovali nikoliv s městským, ale původním dukláckým znakem na hrudi, hosté s nápisem Motor podle vzoru ze sedmdesátých let minulého století. V ochozech se tísnila rekordní návštěva letošního ročníku 1. ligy. Tak vyhlíželo prostředí pod střechou jihlavské haly, kde již po třiceti čtyřech vteřinách vybuchly nadšením (a také s pyrotechnickým přídavkem) neuvěřitelné dvě tisícovky návštěvníků z jihu Čech po vedoucím zásahu Roka Pajiće.

Gól do šatny před první pauzou přidal ve vlastním oslabení Michal Švihálek, jenž po chybě Jiřího Dobrovolného úspěšně proměnil sólový únik. Prostřední dějství nepřineslo změnu stavu, přestože hráči Dukly minimálně dvakrát byli hodně blízko ke skórování. V úvodu třetí části naopak Tomáš Nouza potrestal vyloučení Michala Důrase a zvýšil na 3:0. Po šancích Luboše Roba a Martina Heřmana se dostali ke slovu i Jihlavané, jenže Aleš Jergl v 53. minutě nezvládl trestné střílení.

Teprve o dvě minuty později při trestu Lukáše Chmelíře se dokázal trefit Marek Prokš, ale hosté zásluhou Tomáše Nouzy při jihlavské power play pečetili výsledek do prázdné klece. „Chtěl bych říct, že to, co předvedli diváci, jsem dlouho neviděl. Ani v extralize. Musím všem poděkovat. Dali jsme rychlý gól v úvodu a další po chybě domácí obrany. Nejspíš to nemělo dobrý vliv na soupeřovu psychiku. Vyhráli jsme zaslouženě,“ řekl kouč vítězů Petr Rosol. „Hosté šli úspěchu víc naproti,“ konstatoval jihlavský trenér Petr Vlk.

1. liga, 40. kolo

HC Dukla Jihlava – ČEZ Motor Č. Budějovice 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
55. Prokš (Schejbal, Zd. Čáp) – 1. Pajić (Kuchejda, Punčochář), 20. M. Švihálek, 42. Nouza (J. Straka, M. Heřman), 59. Nouza (M. Heřman).
Rozhodčí: Mrkva, Přikryl – Bryška, Skopal.
Vyloučení: 7:8.
Vyloučení: 1:1.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 6 475.
ČEZ Motor: O. Bláha – R. Vráblík, Punčochář, Mucha, Žovinec, Chmelíř, M. Semrád, J. Suchánek – Kuchejda, Pajić, M. Švihálek, Nouza, J. Straka, M. Heřman, Vaniš, L. Rob ml., Prokeš, Dan Boháč, J. Bárta, A. Přibyl. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 3. ledna.

03. 05. 2024 Druholigový A-tým IHC Králové Písek v následující sezoně povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Matušík, jenž působil na zdejší střídačce již v ročníku 2022-23. Letní přípravu pod jeho taktovkou odstartují Králové v pondělí 6. května.
03. 05. 2024 Krajský výkonný výbor ledního hokeje před blížící se jihočeskou konferencí navrhl změnu systému Krajské ligy mužů. Podle jedné varianty se stávajících deset účastníků střetne s týmy jiného kraje (Vysočina) ve vložených zápasech, které se započtou do tabulky a základní část se tím rozšíří o jedenáct kol. Zvýšenou atraktivitu soutěže by však provázel i nárůst nákladů na dopravu. Druhá varianta nabízí rozšíření základní části o třetí rundu vzájemných soubojů, z nichž polovinu odehrají kluby doma a polovinu venku. Následující rok se obrátí pořadatelství, rozlosování je možné provést na dvě sezony dopředu. Všechna kola play off v obou variantách se budou hrát na tři vítězství. Základní část u obou variant by trvala od 14. září do 18. února, play off by skončilo 23. března.