Díky skvělé úvodní třetině dosáhl celek Písku na cenné tři body v Nymburce

21.01.2016

Po předehrávce mezi Děčínem a hradeckým Vajgarem (6:3, hráno 13. ledna) se program 28. kola druholigové skupiny Západ podařilo doplnit o dalších sedm výsledků. Jihočeské příznivce potěšilo vítězství mužstva Písku na nymburském ledě v poměru 5:3. Hosté vykročili k úspěchu již v úvodní třetině, kterou vyhráli 4:0. Potom už jejich výkon nebyl tak dobrý, ale body nepustili. Duel Tábor – Pelhřimov se nemohl uskutečnit kvůli příušnicím v kádru týmu z Vysočiny.

NYMBURK – Smutným hrdinou zápasu v Nymburce byl domácí brankář Dominik Frodl, ještě ne dvacetiletý, jenž pustil rychle za sebou čtyři góly přes vyrážečku a v polovině 10. minuty přepustil svoji pozici o sedm let staršímu Jaroslavu Brázdilovi. „Po všech stránkách výborně se nám povedl vstup do utkání a dali jsme krásné góly. Jenže, jak bývá u nás zvykem, při vědomí náskoku polevíme a dovolíme soupeři korigovat skóre,“ hlásil při zpáteční cestě Karel Slabý, trenér píseckého týmu.

Ve druhém dějství padl na každé straně jeden gól a to byl stále parádní výsledek pro Jihočechy. Třetí třetina však málem přinesla drama. Dva góly Jana Stehlíka v 53. a 54. minutě vrátily domácí tým do zápasu a bylo štěstím pro hosty, že brankář Václav Pipek, který nastoupil po delší době, zlikvidoval sólový nájezd Karlu Bičištěmu. Píseckým hráčům se rovněž ulevilo, když Stanislav Eis minul prázdnou klec. „Najednou přestaneme hrát a vypadneme z role,“ zlobil se Karel Slabý. S bodovým ziskem však byl spokojený.

2. liga, skupin Západ, 28. kolo:

NED Hockey Nymburk – IHC Písek 3:5 (0:4, 1:1, 2:0)
22. Jan Jindra (Barbora, M. Novák), 53. Stehlík (O. Kříž), 54. Stehlík (O. Kříž) – 4. Vlček (Urbanec, Ciboch), 4. Sýbek (J. Bernad), 8. Pašek (Sýbek, Koutenský), 10. Vlček (Jirků), 29. Urbanec (Vlček).
Rozhodčí: Horinek – Střelka, Žídek.
Vyloučení: 4:5.
Diváků: 130.
IHC Písek: Pipek – P. Procházka, Jirků, M. Hřebíček, Škopek, Koutenský, Pavlíček – Urbanec, Vlček, Ciboch, Pašek, J. Bernad, Sýbek, Slavík, Ferebauer, T. Růžička. Trenéři Karel Slabý, Pavel Hejl a David Míka.
Hráno 20. ledna.

04. 05. 2024 Soupisku druholigového HC Tábor rozšířil Jakub Matai (9. května oslaví 31. narozeniny), rodák z Kadaně a tamní odchovanec. Univerzál, který může nastupovat v obraně i na křídle, má na kontě účast na MS U18 (2011) a před léty si zahrál KHL v barvách Lva Poprad resp. Lva Praha. Domácí extraligu zakusil v Olomouci, 1. ligu v Ústí, Jihlavě, Přerově a Havířově, 2. ligu v Chomutově. Vyzkoušel francouzskou ligu, loni hrál v Rumunsku.
04. 05. 2024 Druholigový HC Tábor představil další nové tváře přicházející do A-týmu. Z prvoligových Litoměřic se vrátil útočník Jan Cikhart (22), který loni odehrál dva zápasy u Jordánu. Odchovanec pražské Hvězdy a bývalý mládežnický reprezentant nasbíral zkušenosti také v zámořské juniorské WHL. Je o pár měsíců mladší je křídelník Václav Adamec, jenž hokejově vyrůstal v Letňanech. Prošel dorosteneckými reprezentacemi a okusil extraligu v barvách Plzně. Naposledy hrál 1. ligu za Baník Sokolov. Jeho stejnojmenný otec nosil dres Tábora v sezoně 2005-06.
03. 05. 2024 Druholigový A-tým IHC Králové Písek v následující sezoně povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Matušík, jenž působil na zdejší střídačce již v ročníku 2022-23. Letní přípravu pod jeho taktovkou odstartují Králové v pondělí 6. května.