David Servis a Tábor ve 2. lize bodovaly naplno, Písek po boji se Žďárem nebral nic

28.09.2017

Českobndějovičtí servismani ve 4. kole druholigové skupiny Střed na domácím ledě rozstříleli mužstvo Nymburka a poskočili na čtvrtou příčku v tabulce s tříbodovou ztrátou za Tábor, který vyválčil cenné vítězství v Moravských Budějovicích. Zato Písečtí přes veškerou snahu nestačili doma na celkově druhý Žďár nad Sázavou a klesli na úplné dno s jediným bodíkem vydolovaným z dosavadních čtyř vystoupení.

Č. BUDĚJOVICE / PÍSEK / M. BUDĚJOVICE – Dobrý čich prokázali hokejoví příznivci v jihočeské metropoli, kteří dali přednost návštěvě druholigového vystoupení David Servisu s Nymburkem před souběžně hraným prvoligovým zápasem Motor versus Frýdek-Místek. Za nižší vstupné si zakoupili podívanou na devět gólů a nemuseli čekat na jeden jediný do nastaveného času. Střelecké komando vedené kapitánem Romanem Šulčíkem rozprášilo soupeře osmi trefami, naopak spolehlivý gólman Milan Dudáček kapituloval pouze jednou. „Hráči k tomu přistoupili, jak měli, a podali výborný kolektivní výkon,“ mnul si ruce trenér Jiří Fedur.

Ve vlastním prostředí se představil také celek Písku, jehož dres premiérově oblékl křídelní útočník Robin Medek, jenž loni nastupoval za Techniku Brno a ke břehu Otavy přišel na hostování do konce sezony. Jihočeši po dvou třetinách prohrávali 2:4, ale v úvodu třetí části srovnali dvěma slepenými góly. Za nerozhodného stavu čtyři minuty před sirénou neproměnil šanci Martin Koupal, zato hosté dvakrát za sebou skórovali a při power play domácích pečetili výsledek do prázdné klece. „Kluci odvedli dobrou práci proti těžkému soupeři. Nemají se za co stydět,“ ujistil kouč Radek Volf st.

Táborští „kohouti“ se vypravili do Moravských Budějovic. Odehráli parádně první třetinu a udržovali si náskok až do konce, přestože v některých fázích slevili ze svého výkonu, který předvedli při nástupu. „Měli jsme výborný začátek. Prvních deset minut bylo úplně špičkových. Poté se dostával trošku do hry i soupeř. Druhá třetina byla z naší strany velmi špatná. Pětkrát jsme se bránili v oslabení, ale při té bídě jsme stihli dát dva góly. V závěru to bylo lepší, dobře jsme bruslili a zvládli i soupeřovu power play, která nebyla až tak nebezpečná,“ líčil kormidelník Tomáš Matušík.

2. liga, skupina Střed, 4. kolo:

HC David Servis – NED Hockey Nymburk 8:1 (3:0, 2:1, 3:0)
2. Mil. Šesták, 16. Trummer (R. Šulčík, L. Kříž), 18. L. Kříž (R. Šulčík), 28. Hřebejk (Ferebauer, Zayml), 30. R. Šulčík (J. Marek, Radoš), 46. Trummer (R. Šulčík), 53. D. Svoboda (Zich, Zayml), 57. L. Kříž (R. Šulčík) – 27. Hierman (Jandus, Vostřák).
Rozhodčí: Malota – Oudes, Sedláček.
Vyloučení: 4:6.
Diváků: 150.
D. Servis: M. Dudáček – L. Kříž, Radoš, Škopek, Michal, Babčuk, Zich – R. Šulčík, Trummer, J. Marek, Hřebejk (50. D. Svoboda), Zayml, Ferebauer, J. Volf, Sumerauer, Mil. Šesták. Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.
Hráno 27. září.

IHC Písek – SKHL Žďár nad Sázavou 4:7 (1:1, 1:3, 2:3)
9. Vl. Hanus (Suda, Ciboch), 28. Polata (Sýbek), 41. J. Doktor (Polata, Sýbek), 44. Ciboch (Medek, Koupal) – 10. Kunstmüller (Štěpánek), 24. Střecha (Kolda), 33. Gregar (Kunstmüller), 36. Střecha (Pytlík), 57. Beneš (Kolda), 57. Beneš (Pytlík), 60. Jícha (Štěpánek).
Rozhodčí: Škrobák – P. Marek, M. Kučera.
Vyloučení: 4:7.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 220.
IHC Písek: R. Kříž – Parýzek, M. Hřebíček, Vl. Hanus, Suda, Červinský, Turek – Vlk, Polata, Sýbek, Ciboch, Koupal, Medek, J. Doktor, Rod, Jiřinec. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.

HC Moravské Budějovice – HC Tábor 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)
31. Horký (Mikeš, Lupač), 34. Lupač (Mikeš, Sobotka), 51. Kusý – 3. Prokeš (Andres), 16. R. Heřman (J. Matušík), 32. Andres, 38. Kachyňa (Urbanec, M. Havran).
Rozhodčí: R. Volf – Urubčík, Čelechovský.
Diváků: 648.
HC Tábor:
D. Novák – Tesař, Kachyňa, Duben, K. Černý, M. Havran, Marcel Dvořák, Raiterman – Andres, Prokeš, J. Březina (41. Kadilák), Seidl, J. Matušík, R. Heřman, Urbanec, R, Pechánek, Blažek. Trenéři Tomáš Matušík a Arpád Györi.

05. 05. 2024 Nemilá zvěst týkající se extraligového Banes Motoru probleskuje z Pardubic. Vedení movitého Dynama se údajně chystá vyplatit reprezentačního centra Jáchyma Kondelíka ze smlouvy v Českých Budějovicích. Uvedl to server Hokej.cz.
04. 05. 2024 Soupisku druholigového HC Tábor rozšířil Jakub Matai (9. května oslaví 31. narozeniny), rodák z Kadaně a tamní odchovanec. Univerzál, který může nastupovat v obraně i na křídle, má na kontě účast na MS U18 (2011) a před léty si zahrál KHL v barvách Lva Poprad resp. Lva Praha. Domácí extraligu zakusil v Olomouci, 1. ligu v Ústí, Jihlavě, Přerově a Havířově, 2. ligu v Chomutově. Vyzkoušel francouzskou ligu, loni hrál v Rumunsku.
04. 05. 2024 Druholigový HC Tábor představil další nové tváře přicházející do A-týmu. Z prvoligových Litoměřic se vrátil útočník Jan Cikhart (22), který loni odehrál dva zápasy u Jordánu. Odchovanec pražské Hvězdy a bývalý mládežnický reprezentant nasbíral zkušenosti také v zámořské juniorské WHL. Jen o pár měsíců mladší je křídelník Václav Adamec, jenž hokejově vyrůstal v Letňanech. Prošel dorosteneckými reprezentacemi a okusil extraligu v barvách Plzně. Naposledy hrál 1. ligu za Baník Sokolov. Jeho stejnojmenný otec nosil dres Tábora v sezoně 2005-06.