D. Servis nepochodil v Hodoníně, ani Tábor v Šumperku. Dva body získal Písek na ledě Opavy

26.01.2019

Ve 34. kole 2. ligy přivítali účastníci skupiny Východ své soky z Jihu. Jediný Písek vydoloval dva body po prodloužení na opavském ledě, zbývající týmy ze skupiny Jih včetně David Servisu a Tábora na Moravě unisono prohrály. Českobudějovičtí servismani nezachytili začátek duelu v Hodoníně a potom už nedohnali třígólovou ztrátu. Větší naději na úspěch měl táborský celek v Šumperku, kde mocně dotahoval, ale nakonec mu chyběl jediný gól k možná spravedlivé remíze.

HODONÍN / OPAVA / ŠUMPERK – Na Zimním stadionu Václava Nedomanského v Hodoníně se budějovický David Servis představil jen s pěti beky, přičemž tím pátým byl zaskakující útočník Jiří Ferebauer. Mezi 9. a 16. minutou dostali Jihočeši tři góly a to určilo ráz zbývající části zápasu. Domácí si kontrolovali náskok, hosté přes veškerou snahu dokázali jen kosmeticky upravit výsledek. Hrálo se před vynikající diváckou kulisou. Na nepříliš rozlehlé tribuny se vměstnalo přes tisíc fanoušků, což není ve 2. lize úplně běžný úkaz. „Nechytili jsme začátek a pak se nám už nepodařilo něco s tím udělat. Šance tam byly, ale pro nás je zakončení velký problém,“ žehral asistent Jiří Fedur.

Kdysi extraligový klub z Opavy přivítal kdysi prvoligové hosty z Písku, kteří se letos opírají o vynikající výkony brankáře Martina Hausera – platilo to i na opavském ledě – a přestože mají velmi mladý tým, začínají těžit z trpělivé práce a konsolidované sestavy, v níž aktuálně chybí pouze dlouhodobě zraněný Jakub Šuhaj a univerzál Roman Tintěra po operaci slepého střeva. Dvěma body vybojovanými v prodloužení drželi Písečtí prapor skupiny Jih, jejíž ostatní zástupci si na Moravě vylámali zuby. „Začali jsme špatně a jen díky gólmanovi jsme prohráli pouze o gól první třetinu, kdy byl poměr střel 15:4. Potom jsme se zlepšili a vyrovnali i s trochou štěstí,“ popisoval asistent Václav Šrámek.

Na ledě šumperských Draků, jejichž týmové produktivitě vládne pětačtyřicetiletý matador Karel Plášek st., nasadili táborští „kohouti“ do obrany z Motoru vypůjčeného Ondřeje Kachyňu a uzdraveného Marcela Dvořáka, kteří nahradili Davida Skočovského (zlomený malíček na ruce) a Petra Boušku (koleno). V útoku zaskočil Michal Jelínek z B-týmu. Do poloviny prostřední části Jihočeši dvakrát vedli (0:1, 1:2), ale potom třikrát inkasovali. Na začátku třetí periody zvýšili Draci na 5:2, ale hosté bleskově snížili a přidali i čtvrtý gól. Zůstali však bez bodu. „Šumperk má neskutečně vyrovnané čtyři pětky, nelze s ním hrát otevřenou hru. Ale my jsme tady nepropadli. Kluci podali sympatický výkon,“ hlásil kouč Arpád Györi.

2. liga, skupina Jih a Východ, 34. kolo:

SHK iClinic Hodonín – HC David Servis 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
9. Finsterle (Jurča, Dresler), 11. Finsterle (Jurča), 16. Matula (Franek, M. Růžička), 22. Dresler, 41. Matula (Franek, Mikéska) – 3. Schmidmayer (Škopek, D. Dudáček), 30. Jan Bárta (L. Kříž, R. Šulčík).
Rozhodčí: Reich – Vašíček, H. Král¨.
Vyloučení: 8:6, navíc M. Růžička (Hodonín) 10 minut.
Využití: 2:1.
Diváků: 1 010.
D. Servis: Vl. Marek – L. Kříž, Radoš, Škopek, D. Dudáček, Ferebauer – R. Šulčík, Vak, Jan Bárta, Jiří Bárta, Trummer ml, Rolínek, Schmidmayer, Kronus, Tejko. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur.
Hrálo se 26. ledna 2019.

HC Slezan Opava – IHC Písek 3:4 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 – 0:1)
9. Hendrych (Spratek, Jánošík), 14. Vilinskij (Herman, Wolf), 58. Jánošík (Spratek) – 12. Sýbek (D. Matějka), 24. Hučko (Sýbek), 60. Hanus (Hučko, D. Matějka), 65. Marcilis (Hučko).
Rozhodčí: Mich. Novák – Konvička, Bartoň.
Vyloučení: 4:6.
Využití: 3:1.
Střely na branku: 50:32.
Diváků: 381.
IHC Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, Dom. Bílek, Suda, Červinský, Turek – D. Matějka, Hučko, Sýbek, A. Novák, Koupal, Marcilis, J. Volf, V. Šuhaj, Strnad. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.

Draci Šumperk – HC Tábor 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)
19. Plášek (Vorobjev, Čuřík), 28. Vachutka (Kuťák, Gewiese), 36. Antonov (Ostřanský, Tolokonnikov), 39. Vorobjev (Plášek), 44. Drtil (Sedlák, Antonov) – 4. Prášek (Sladkovský, J. Březina), 26. Pípal (Škrdleta, Mich. Jelínek), 44. Kachyňa (Sladkovský), 59. Sladkovský (Prášek, Duben).
Rozhodčí: V. Král – Mikšík, Čelechovský.
Vyloučení: 2:6.
Využití: 3:0.
Střely na branku: 44:22.
Diváků:
901.
HC Tábor: Mich. Novák – Adam, K. Černý, Kachyňa, Duben, Marcel Dvořák, R. Pechánek – Drda, Š. Kadilák ml., Blažek, J. Březina, Sladkovský, Prášek, Pípal, Mich. Jelínek, Škrdleta. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.