Čtvrtý pokořil třetího. Trenéru Rosolovi se zápas líbil padesát pět minut

19.11.2014

Prvoligový Motor, kterému patří čtvrtá příčka aktuálního pořadí, přivítal pod střechou Budvar Arény mužstvo Litoměřic, jemuž náleží třetí pozice. Po přesvědčivém vítězství Jihočechů se pořadí nezměnilo, ale rozdíl mezi sousedy v tabulce se snížil na pouhé dva body. Domácí brankoviště premiérově hájil mladík David Gába a zdálo se, že vychytá čisté konto. Hosté jej překonali až za stavu 5:0 v 56. minutě a nakonec přidali ještě jeden gól.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Domácí se pečlivě přichystali na eliminaci prvního útoku Litoměřic ve složení V. Bílek, Kalla, Rys, který obstarává většinu gólů, a mnoho těmto hráčům nedovolili. Naopak, nutili je k faulům, což odnesl v Budějovicích dobře známý Vítězslav Bílek třemi návštěvami trestné lavice. O rozchytání debutujícího Davida Gáby se tudíž postaral několika střeleckými pokusy Zdeněk Doležal z třetí litoměřické řady. Skóre však otevřel Luboš Rob, jenž se v 15. minutě prosadil u pravé tyčky.

Druhou trefu před koncem úvodního dějství přidal Michal Švihálek, jenž v přesilovce tečoval Punčochářovu ránu od modré čáry. Potom se třikrát prosadil nejnebezpečnější útok domácích vedený Josefem Strakou (v kanadském bodování celé soutěže je Straka na čele, druhý za ním Nouza a sedmý Heřman). Ve 24. minutě Tomáš Nouza vytáhl gólmana Tomáše Krále z brankoviště a Michal Heřman doklepl do prázdné klece. O minutu později zvyšoval střelou z levé strany Josef Straka. Zkrátil tím Bílkův pobyt za katrem na devět vteřin.

Pátý gól dal v 51. minutě znovu Michal Heřman (potřetí se hostům vymstilo vyloučení Vítězslava Bílka) po mazácké kombinaci na jeden dotek. Za rozhodnutého stavu domácí zvolnili a přestali bruslit, což vedlo k faulům a třem dvouminutovým trestům, při nichž soupeř dvakrát korigoval. „Padesát pět minut jsme hráli výborný hokej, ale potom jsme platili za vyloučení,“ uvedl trenér Petr Rosol. „Z naší strany to byl nepovedený zápas. Chyběla nám důslednost, dělali jsme individuální chyby,“ připojil asistent hostí Daniel Tvrzník.

1. liga, 26. kolo

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Stadion Litoměřice 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
15. L. Rob ml., 19. M. Švihálek (Punčochář, Kuchejda), 24. M. Heřman (Nouza, J. Straka), 25. J. Straka (Dan Růžička), 51. M. Heřman (Nouza, J. Straka) – 56. M. Procházka (Švagrovský, Plášil), 58. Rys (Kalla, Krstev).
Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Belko.
Vyloučení: 8:6.
Využití: 3:2.
Diváků: 3 945.
ČEZ Motor: D. Gába – Punčochář, R. Vráblík, Dan Růžička, Mucha, Chmelíř, M. Semrád, Parýzek – Kuchejda, Pajić (37. A. Přibyl), M. Švihálek, Nouza, J. Straka, M. Heřman, L. Marek, L. Rob ml., Dan Boháč, Vaniš, od 52. navíc Švec. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 19. listopadu.

05. 05. 2024 Nemilá zvěst týkající se extraligového Banes Motoru probleskuje z Pardubic. Vedení movitého Dynama se údajně chystá vyplatit reprezentačního centra Jáchyma Kondelíka ze smlouvy v Českých Budějovicích. Uvedl to server Hokej.cz.
04. 05. 2024 Soupisku druholigového HC Tábor rozšířil Jakub Matai (9. května oslaví 31. narozeniny), rodák z Kadaně a tamní odchovanec. Univerzál, který může nastupovat v obraně i na křídle, má na kontě účast na MS U18 (2011) a před léty si zahrál KHL v barvách Lva Poprad resp. Lva Praha. Domácí extraligu zakusil v Olomouci, 1. ligu v Ústí, Jihlavě, Přerově a Havířově, 2. ligu v Chomutově. Vyzkoušel francouzskou ligu, loni hrál v Rumunsku.
04. 05. 2024 Druholigový HC Tábor představil další nové tváře přicházející do A-týmu. Z prvoligových Litoměřic se vrátil útočník Jan Cikhart (22), který loni odehrál dva zápasy u Jordánu. Odchovanec pražské Hvězdy a bývalý mládežnický reprezentant nasbíral zkušenosti také v zámořské juniorské WHL. Jen o pár měsíců mladší je křídelník Václav Adamec, jenž hokejově vyrůstal v Letňanech. Prošel dorosteneckými reprezentacemi a okusil extraligu v barvách Plzně. Naposledy hrál 1. ligu za Baník Sokolov. Jeho stejnojmenný otec nosil dres Tábora v sezoně 2005-06.