Celkový vítěz Regionálního poháru se rozloučil s turnajem první porážkou

03.09.2015

Před závěrečným turnajovým soubojem s Duklou Jihlava bylo jasné, že budějovický Motor obhájí celkové prvenství v Regionálním poháru. V domácím utkání, které současně představovalo generálku na nový ročník prvoligové soutěže, ale Jihočeši nedokázali udržet pohárovou neporazitelnost a po pěti vítězstvích (čtyřikrát za tři body, jednou po nájezdech) utrpěli první porážku. Trápil je nedostatek obránců, zahráli si junioři.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Trenéři mohli nasadit jenom půltucet obránců, z toho dva juniory (Ondřej Šanda, Josef Žáček) a jednoho se střídavým startem (Martin Semrád), zatímco útočníků v domácím týmu bylo k dispozici třináct. „Původně jsme chtěli absolvovat generálku v plné sestavě, ale znemožnily nám to nemoci a zranění. Z devíti obránců, které máme pod smlouvou, mohli nastoupit tři. Do prvního mistrovského zápasu se snad vrátí marodi a těch zraněných zkusíme dát do kupy co nejvíc,“ ujistil trenérský asistent Radek Bělohlav.

Souboj s Duklou, která jako jediná dosud vzala Jihočechům pohárový bod (D. Jihlava – Motor 1:2 po samostatných nájezdech ve 3. kole), odstartoval první trefou za záda brankáře Vladislava Habala již po dvaceti vteřinách hry Tomáš Nouza, jenž se prosadil zblízka po přihrávce Josefa Straky. V úvodním dějství ještě Roman Vráblík a po něm Jakub Babka nastřelili tyčku, jenže gól dal jihlavský Tomáš Harkabus.

Z porážky nebudou dělat vědu

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté a krátce před polovinou základní hrací doby dokonali obrat ve skóre zásluhou Martina Kohouta. Za minutu srovnal Radek Prokeš, jenž zužitkoval nabídku Tomáše Gumana zpoza jihlavské klece. V dalším průběhu na obou stranách rostla nervozita a po ataku na budějovického gólmana Davida Gábu se strhla mela, při níž hlavní roli sehrála dvojice zápasníků Dušan Žovinec – David Grigar. Oba vyfasovali po čtyřech trestných minutách.

V závěru se dostávali do šancí častěji domácí, avšak mužstvo z Vysočiny podnikalo nebezpečné protiútoky. Při jednom z nich se střelou k levé tyčce prosadil bitkař Grigar. Borci v barvách Motoru se snažili o vyrovnání, k němuž měla nejblíž dvojice Prokeš – Guman, ale druhý z nich špatně mířil. Nakonec Jihočechům nepomohla ani power trvající tři čtvrtě minuty. „Bylo by fajn vyhrát i šestý pohárový zápas. Nepovedlo se. Nebudeme z toho dělat vědu,“ lakonicky dodal Radek Bělohlav.

Regionální pohár, 6. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Dukla Jihlava 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
1. Nouza (J. Straka), 29. Prokeš (Guman) – 8. Harkabus (Kohout), 28. Kohout, 52. Grigar (Alexejev, Stebih).
Rozhodčí:
Pešina – Šperl, Flegl.
Vyloučení:
7:6, navíc Harkabus (Jihlava) 10 minut.
Diváků: 1 800.
ČEZ Motor: D. Gába – J. Suchánek, R. Vráblík, Šanda, Žovinec, M. Semrád, Žáček – Nouza, J. Straka, M. Heřman, Žálčík, Babka, Škoda, Kuchejda, Mikyska, M. Švihálek, Guman, A. Přibyl, Prokeš, L. Marek. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 3. září.

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.