Budějovičtí získali v 1. lize s Kadaní tři body, ale přišli o tři zraněné beky

17.01.2015

Výsledky prvoligového Motoru se řídí podle přesýpacích hodin. Jednou góly padají do klece Jihočechů, podruhé do branky soupeře. V posledních dvou zápasech venku prohráli Rosolovi svěřenci dvakrát bez jediného vstřeleného gólu. Na domácím ledě si naopak ve dvou utkáních připsali celkem patnáct zásahů a naplno bodovali. Duel s Kadaní je však poznamenal nepříjemnými ztrátami. Ze hry kvůli zranění odstoupili beci Růžička, Semrád a Suchánek.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Zásahem do odkryté části branky otevřel skóre ve 3. minutě Tomáš Nouza, který se již krátce předtím hrnul na gólmana Václava Moučka, ale zezadu jej tísnil obránce. V 8. minutě zůstal ležet v rohu za Bláhovou klecí navrátilec do sestavy Dan Růžička, ztěžka se poté odsunul do šatny a teprve v závěru utkání se objevil vedle střídačky s pravou rukou na pásce. Druhý gól dal z přesilovky Martin Heřman po odražené střele Romana Vráblíka od modré čáry.

V závěru úvodního dějství se domácí ubránili 102 vteřiny tvrajícímu oslabení ve třech proti pěti, což bylo hodně důležité. Prostřední třetinu rozkouskovalo celkem třináct dvouminutových trestů. K minimu hokejových okamžiků se zařadil Pajićův zásah na 3:0, který byl výsledkem opakovaného ostřelování a rovněž tyčka zasažená hostujícím Martinem Šagátem ve 40. minutě. Sedm minut předtím odstoupil ze hry po nepotrestaném faulu Martin Semrád (rameno), krátce po něm i Jakub Suchánek (zranění v podbřišku).

Na začátku třetí třetiny mohl korigovat Jakub Novák po Vráblíkově chybě, ale nestalo se. Naopak, poté napadaly tři krásné góly za Moučkova záda. Jedenáct vteřin před sirénou se strhla bitka mezi Michalem Švihálkem a Jakubem Chrpou, kterou jednoznačně vyhrál domácí borec. „Duel připomínal play off. Povedly se nám přesilovky, ve kterých jsme rozhodli. Bohužel, doba léčení zraněných obránců bude asi delší,“ konstatoval domácí asistent Radek Bělohlav. „Donutili jsme Motor hrát až do konce,“ řekl trenér hostí Jaroslav Beck.

1. liga, 45. kolo

ČEZ Motor Č. Budějovice – SK Kadaň 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
3. Nouza (M. Heřman, J. Straka), 16. M. Heřman (R. Vráblík, Nouza), 32. Pajić (Dan Boháč, M. Švihálek), 49. Vaniš (L. Rob ml., Prokeš), 58. Dan Boháč (Pajić), 59. M. Heřman (J. Straka, Nouza) – 36. Šagát (Račuk, Tejnor).
Rozhodčí: M. Sýkora – M. Jílek, Šperl.
Vyloučení: 11:11, navíc A. Pavlas (Kadaň) 10 minut, M. Švihálek (Motor) a Chrpa (Kadaň) oba 5 minut + do konce.
Využití: 3:1.
Diváků: 5 056.
ČEZ Motor: O. Bláha – Punčochář, Žovinec, R. Vráblík, J. Suchánek, Chmelíř, M. Semrád, Dan Růžička – Dan Boháč, Pajić, M. Švihálek, Nouza, J. Straka, M. Heřman, Vaniš, L. Rob ml., Prokeš, A. Přibyl. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 17. ledna.

07. 05. 2024 Desítka účastníků Krajské ligy mužů si odsouhlasila zvýšení počtu zápasů v základní části, kterou umožní systém každý s každým doma - venku rozšířený o jednu rundu vzájemných duelů, z nichž každý tým sehraje polovinu doma a polovinu venku. Tabulka se uzavře po 27 kolech. Jednotlivé série play off se budou hrát na tři vítězství, stejně jako v uplynulém ročníku.
07. 05. 2024 Volební konference Jihočeského hokeje schválila na post předsedy jediného kandidáta Evžena Kostku z Tábora, jenž obhájil svůj dosavadní mandát na další čtyři roky. Předsedou dozorčí rady se znovu stal českokrumlovský Tomáš Ulman, rovněž jediný kandidát na tento post. Beze změny zůstalo i obsazení křesel v krajském výkonném výboru. Na blížící se celostátní konferenci v Praze bude Jihočechy zastupovat Evžen Kostka.
06. 05. 2024 Do suché letní přípravy druholigového áčka HC Tábor, která odstartovala v pondělí 6. května, se zapojil brankář Oliver Šatný (v srpnu mu bude jednadvacet). Nedávný juniorský reprezentant (chytal na MS U18 2021) začínal s hokejem v Soběslavi. Od žáků hrál za Tábor a jako dorostenec zamířil do Chomutova. Posléze vyzkoušel quebeckou juniorskou ligu v Kanadě. Dospělý hokej okusil v několika málo prvoligových duelech za Ústí nad Labem a naposledy Stadion Litoměřice. U Jordánu vytvoří tandem s Matějem Žajdlíkem.