Budějovičtí uspěli podruhé v Třebíči a zbývá jim jediný krok k postupu do baráže o extraligu

14.03.2015

Prvoligový Motor podruhé zvítězil na ledě oslabené Třebíče, která znovu postrádala brankáře Horčičku a čtveřici zkušených hráčů v poli. Rozhodnutí o výsledku padlo šest minut před třetí sirénou, když se po chybné rozehrávce domácích přesně trefil od modré čáry Jakub Suchánek. Jihočeši vedou v semifinálové sérii 3:1 na zápasy a k postupu do baráže jim zbývá jediný krok. Mohou jej učinit na domácím ledě v úterý 17. března.

TŘEBÍČ – Trenérská dvojice Petr Rosol – Radek Bělohlav poslala do boje totožnou sestavu jako v předchozím utkání. Dva nejzkušenější hráči Josef Straka s Tomášem Nouzou rozjásali střídačku a početnou skupinu budějovických fandů již po třiapadesáti vteřinách hry. První jmenovaný přihrával, druhý otevřel skóre. Stejný tandem, jen v obráceném pořadí a také s účastí Martina Heřmana, zařídil na konci 7. minuty druhý gól, po němž do branky Třebíče místo Lukáše Dusíka nabruslil Milan Máj.

Brzy se však za katrem ocitli Dušan Žovinec s Danem Růžičkou a domácí využili dvojnásobnou přesilovku. Roman Erat nejprve zasáhl tyčku, potom již mířil přesně Lukáš Havel. Když v 15. minutě hosté nevyhodili kotouč z obranné třetiny, rozjel Milan Přibyl s Jakubem Čuříkem a Janem Wasserbauerem elegantní kombinaci a bylo srovnáno. Při trestu Milana Přibyla za další čtyři minuty střelou od modré vrátil Dušan Žovinec vedení Jihočechům.

Čtrnáct vteřin po zahájení druhé třetiny v samostatné akci upravil na 3:3 Lukáš Havel a potom se čekalo na gól do 54. minuty, byť předtím měli více než slibné šance domácí hráči Vodný, Beneš a znovu Havel. V momentu, který určil osud celého zápasu, se horáckým slávistům nepovedla rozehrávka, ke kotouči se dostal Jakub Suchánek a jeho nápřah na modré čáře znamenal vítězství pro Motor. Mužstvo Třebíče v závěru zkusilo power play, ale bez efektu.

1. liga, semifinále play off

SK Horácká Slavia Třebíč – ČEZ Motor Č. Budějovice 3:4 (2:3, 1:0, 0:1)
13. L. Havel (M. Přibyl, R. Erat), 15. Wasserbauer (Čuřík, M. Přibyl), 21. L. Havel – 1. Nouza (J. Straka), 7. J. Straka (Nouza, M. Heřman), 19. Žovinec (Punčochář, Pajić), 54. J. Suchánek (Dan Boháč, Nouza).
Rozhodčí: Přikryl, Trombík – Bryška, Skopal.
Vyloučení: 4:3.
Diváků: 4 730.
ČEZ Motor: O. Bláha – Punčochář, Žovinec, J. Suchánek, R. Vráblík, Bohunický, M. Semrád, Dan Růžička – Kuchejda, Pajić, Dan Boháč, Nouza, J. Straka, M. Heřman, Vaniš, A. Přibyl, M. Švihálek, L. Marek, L. Rob ml., Pašek. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 14. března.
Stav série:
1:3.

07. 05. 2024 Desítka účastníků Krajské ligy mužů si odsouhlasila zvýšení počtu zápasů v základní části, kterou umožní systém každý s každým doma - venku rozšířený o jednu rundu vzájemných duelů, z nichž každý tým sehraje polovinu doma a polovinu venku. Tabulka se uzavře po 27 kolech. Jednotlivé série play off se budou hrát na tři vítězství, stejně jako v uplynulém ročníku.
07. 05. 2024 Volební konference Jihočeského hokeje schválila na post předsedy jediného kandidáta Evžena Kostku z Tábora, jenž obhájil svůj dosavadní mandát na další čtyři roky. Předsedou dozorčí rady se znovu stal českokrumlovský Tomáš Ulman, rovněž jediný kandidát na tento post. Beze změny zůstalo i obsazení křesel v krajském výkonném výboru. Na blížící se celostátní konferenci v Praze bude Jihočechy zastupovat Evžen Kostka.
06. 05. 2024 Do suché letní přípravy druholigového áčka HC Tábor, která odstartovala v pondělí 6. května, se zapojil brankář Oliver Šatný (v srpnu mu bude jednadvacet). Nedávný juniorský reprezentant (chytal na MS U18 2021) začínal s hokejem v Soběslavi. Od žáků hrál za Tábor a jako dorostenec zamířil do Chomutova. Posléze vyzkoušel quebeckou juniorskou ligu v Kanadě. Dospělý hokej okusil v několika málo prvoligových duelech za Ústí nad Labem a naposledy Stadion Litoměřice. U Jordánu vytvoří tandem s Matějem Žajdlíkem.