Budějovičtí sedmi přesnými zásahy vyprášili peří prostějovským Jestřábům

10.09.2015

Čtyřiadvacet hodin po úvodním vítězství v novém ročníku 1. ligy na ledě Havířova přidali hokejisté Motoru další tříbodový úspěch, tentokrát v domácí premiéře s prostějovskými Jestřáby. Nepovedl se jim závěr první třetiny, kdy nechali soupeře vyrovnat z přesilovky, ale potom předvedli parádní výkon a odvděčili se divákům, kteří navázali na předchozí sezonu a přišli znovu v hojném počtu, byť Budvar aréna nebyla zcela vyprodaná.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Čtvrteční předehrávka sobotního 2. kola přišla vhod především hostům. Zastavili se pod Černou věží na cestě z Benátek nad Jizerou, kde předchozí den podlehli 0:1 v samostatných nájezdech. Motor vyšel změnou vstříc také občanům jihočeské metropole, kteří si bez kolize s hokejem mohli v klidu naplánovat účast na sobotním Dni Budvaru nebo slavnostním otevření heliportu záchranné služby na letišti v Plané.

Zápasu předcházela laserová a video show, v jejímž závěru všechny přítomné z obrazovky na kostce pozdravily bývalé opory Václav Prospal a Andrew Ference. Než začal puk klouzat po ledě, přednesla ještě zpěvačka Martina Pártlová státní hymnu. Po třiceti devíti vteřinách hry Strakova pětka přinutila k faulu Petra Šenkeříka a za dalších sedmnáct vteřin skončila přesilovka, když Martin Heřman úspěšně tečoval Vráblíkovo nahození od modré čáry.

Pomohla domluva v šatně

Deset minut drželi Budějovičtí soupeře pod tlakem, ale potom zvolnili a při vyloučení Lukáše Žálčíka nechali vyrovnat prostějovského kapitána Pavla Mojžíše, jenž před léty hrával extraligu na jihu Čech. Počínaje druhým dějstvím dostala hra domácích znovu řád a patřičné tempo. „O přestávce jsme si v kabině něco řekli, hráči to plnili a zbývající dvě třetiny byly parádní,“ ohlížel se spokojený kouč Motoru Petr Rosol.

Druhý gól padl po Mikyskově švihu před levým kruhem a Prokešově teči. Třetí dal Nouza bekhendem mezi Horčičkovy betony po excelentní Heřmanově práci za brankou. Čtvrtý se povedl osmnáctiletému Gumanovi, jenž zblízka přesměroval Muchovo nahození. Na 5:1 zvýšil v přesilovce Heřman tečující Suchánkovu střelu. Potom jihočeští obránci zanedbali péči o aktivního Jestřába Kajabu, jenž korigující trefou překvapil i brankáře Gábu. Po Švihálkově tyčce se v závěru z utěšených akcí prosadili ještě Žálčík a Kuchejda.

WSM 1. liga, předehrávka 2. kola:

ČEZ Motor Č. Budějovice – LHK Jestřábi Prostějov 7:2 (1:1, 3:0, 3:1)
1. M. Heřman (R. Vráblík, J. Straka), 29. Prokeš (Mikyska, Kuchejda), 30. Nouza (M. Heřman), 35. Guman (Mucha), 43. M. Heřman (J. Suchánek, J. Straka), 54. Žálčík (Škoda, L. Rob ml.), 55. Kuchejda (M. Švihálek, Mikyska) – 18. P. Mojžíš (Drtina), 52. Kajaba.
Rozhodčí: Doležal – Čížek, Křivohlavý.
Vyloučení:
6:6.
Využití:
3:1.
Diváků: 5 227.
ČEZ Motor: D. Gába – Mucha, Zíb, J. Suchánek, R. Vráblík, Bohunický, Žovinec, Kolmann – Žálčík, L. Rob ml., Škoda, Nouza, J. Straka, M. Heřman, Kuchejda, Mikyska, M. Švihálek, Guman, Babka, Prokeš. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 10. září.

Ladislav Lhota

02. 05. 2024 Českobudějovický centr Jáchym Kondelík skóroval v 57. minutě zahajovacího utkání Betano Hockey Games na brněnském ledě. Svým premiérovým gólem za národní mužstvo jenom zmírnil porážku od Finska v poměru 1:4. Do hry zasáhl také písecký odchovanec Jan Rutta a čerstvá akvizice útočných řad Motoru Ondřej Kovařčík.
02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.