Budějovičtí s Hynkem Kůdelou v brance nezabrali v Benátkách, ale zůstávají druzí

13.12.2014

Po dvou vítězstvích (3:1 venku, 4:1 doma) se Motoru nepodařilo do třetice uspět ve vzájemném duelu s Benátkami a pod střechou jejich vpravdě „zimního“ stadionu prohrál 1:4. Možná se Jihočeši nechali trochu ukolébat vlažným tempem předchozího domácího utkání s Mostem. Na výsledku se rozhodně projevil fakt, že lídři kanadského bodování Tomáš Nouza s Josefem Strakou vyšli naprázdno. Hosté rovněž neplánovaně řešili brankářskou otázku.

BENÁTKY NAD JIZEROU – Ke zraněnému Ondřeji Bláhovi přibyl do lazaretu nemocný David Gába a role jedničky v kleci se zhostil Hynek Kůdela. Bylo však nutné sehnat narychlo dvojku. Volba padla na osmnáctiletého píseckého odchovance Jana Pechka, jenž aktuálně nosí dres juniorského týmu Mladé Boleslavi. Na benáteckém ledě nemusel zasáhnout do hry, čtyřnásobnou kapitulaci si kompletně odskákal jeho starší kolega.

Pro Kůdelu začalo utkání nešťastně. Střelu Tomáše Havlína od modré čáry v závěru 1. minuty pouze vyrazil k číhajícímu Janu Plodkovi a ten zajistil vedení pro Benátky. O šest minut později srovnal Rok Pajić bekhendovým zásahem pod horní spojovací tyčku. Bylo to pohříchu naposledy, kdy Jihočeši promluvili do skóre. Za další dvě minuty při trestu Jakuba Suchánka se trefil domácí Adam Dlouhý, jenž z pravého křídla prostřelil nepříliš jistého budějovického gólmana.

Po faulu Roka Pajiće na konci úvodního dějství jel Adam Dlouhý trestné střílení, ale pálil vedle. Další změnu stavu zařídil až ve 33. minutě zkušený extraligista Jan Víšek, jenž přesně mířil k pravé tyčce. Poslední úpravu obstaral po třiceti vteřinách hry ve třetí třetině Josef Skořepa, jemuž se vyplatil důraz v brankovišti. Třiadvacet vteřin před závěrečnou sirénou ještě domácí dopravili kotouč do branky, ale rozhodčí to posoudili jako kopnutí. Hostům tentokrát nezabrali Nouza se Strakou. Připsali si toliko po dvou záporných bodech.

1. liga, 34. kolo

HC Benátky nad Jizerou – ČEZ Motor Č. Budějovice 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
1. Plodek (Havlín), 9. Dlouhý (Havlín), 33. Víšek (Hrníčko), 41. Skořepa (Miškovský, Kica) – 7. Pajić (Kuchejda, M. Švihálek).
Rozhodčí: Doležal – Kotlík, Zídek.
Vyloučení: 8:7.
Diváků: 372.
ČEZ Motor: Kůdela – Punčochář, R. Vráblík, Mucha, J. Suchánek, Chmelíř, M. Semrád, Parýzek – Kuchejda, Pajić, M. Švihálek, Nouza, J. Straka, M. Heřman, Vaniš, L. Rob ml., Prokeš, A. Přibyl. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 13. prosince.

04. 05. 2024 Soupisku druholigového HC Tábor rozšířil Jakub Matai (9. května oslaví 31. narozeniny), rodák z Kadaně a tamní odchovanec. Univerzál, který může nastupovat v obraně i na křídle, má na kontě účast na MS U18 (2011) a před léty si zahrál KHL v barvách Lva Poprad resp. Lva Praha. Domácí extraligu zakusil v Olomouci, 1. ligu v Ústí, Jihlavě, Přerově a Havířově, 2. ligu v Chomutově. Vyzkoušel francouzskou ligu, loni hrál v Rumunsku.
04. 05. 2024 Druholigový HC Tábor představil další nové tváře přicházející do A-týmu. Z prvoligových Litoměřic se vrátil útočník Jan Cikhart (22), který loni odehrál dva zápasy u Jordánu. Odchovanec pražské Hvězdy a bývalý mládežnický reprezentant nasbíral zkušenosti také v zámořské juniorské WHL. Je o pár měsíců mladší je křídelník Václav Adamec, jenž hokejově vyrůstal v Letňanech. Prošel dorosteneckými reprezentacemi a okusil extraligu v barvách Plzně. Naposledy hrál 1. ligu za Baník Sokolov. Jeho stejnojmenný otec nosil dres Tábora v sezoně 2005-06.
03. 05. 2024 Druholigový A-tým IHC Králové Písek v následující sezoně povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Matušík, jenž působil na zdejší střídačce již v ročníku 2022-23. Letní přípravu pod jeho taktovkou odstartují Králové v pondělí 6. května.