Budějovičtí přemohli doma Olomouc a vzali si zpátky naději na postup

03.04.2015

V pátém barážovém utkání vybojoval Motor své první vítězství a má znovu oč hrát, neboť se v tabulce přiblížil na rozdíl dvou bodů k týmům Chomutova a Olomouce. Nad Hanáky zvítězili Jihočeši především díky výkonu v úvodní třetině, kdy se výborně pohybovali, vytvořili si tlak a dávali góly. Na začátku druhého dějství vedli třígólovým rozdílem, ale potom měli ještě hodně práce s dotahujícím soupeřem.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Domácí po čtyřech porážkách, v nichž dvakrát získali bod po samostatných nájezdech, vstoupili do konfrontace s olomouckým týmem nečekaně zlehka. Vynikali bruslením a kombinacemi, v nejednom případě si dovolili technickou parádičku. Někteří hráči byli hodně zdravě nažhavení (Tomáš Nouza) a zdálo se, že celý tým chce oslavit krásu hokeje bez ohledu na to, jak nakonec dopadne baráž.

V sestavě oproti minulým zápasům chyběl mladík Václav Pašek, který měl automaticky stop kvůli vyloučení na chomutovském ledě. Nahradil ho Emil Švec a na střídačce byl připravený Jakub Doktor. Po několika šancích na obou stranách otevřel skóre Marek Vaniš, jenž chladnokrevnou kličkou obelstil zkušeného gólmana Jiřího Trvaje. Druhou trefu přidal záhy Luboš Rob, který zblízka zakončil přesilovkovou kombinaci. Hosté po třech minutách snížili zásluhou důrazného Jakuba Hermana.

Hanáci se probudili pozdě

Budějovičtí využili také svoji druhou přesilovku, když střelu Michala Švihálka z hodně ostrého úhlu nešťastně přesměroval do vlastní branky obránce Martin Vyrůbalík. Krátce po zahájení prostřední části fauloval Jiří Řípa domácího Tomáše Nouzu a ten v nařízeném trestném střílení zvýšil na 4:1 blafákem do bekhendu. Hosté však v polovině základní hrací doby potrestali vyloučení Martina Semráda. Zblízka do prázdné klece skóroval Rostislav Marosz.

Za další dvě minuty vyhrál Pavel Patera buly po Gábově pravici a vidoerozhodčí potvrdil, že úspěšným střelcem byl obránce David Škůrek. Domácí potom čelili vytrvalé snaze Hanáků o vyrovnání. Sami však mohli skórovat ve 49. minutě po akci Kuchejdy s Nouzou nebo v přesilovce čtyři na tři a pět na tři. Půlminutovou power play hostí zakončil Tomáš Nouza trefou do opuštěné klece, ale až po klaksonu. „Zápas se odvíjel od našeho výkonu v první třetině,“ řekl budějovický asistent Radek Bělohlav. „Začali jsme hrát za stavu 1:4 a to bylo pozdě,“ doplnil olomoucký kouč Petr Fiala.

Baráž o účast v extralize, 5. kolo

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Olomouc 4:3 (3:1, 1:2, 0:0)
5. Vaniš (A. Přibyl, L. Rob m.), 9. L. Rob ml. (J. Straka, J. Suchánek), 17. M. Švihálek (Pajić, Žovinec), 22. Nouza – 12. Herman (Zuzin, Matai), 30. Marosz (Kucharczyk, Ondrušek), 32. Škůrek (Patera, Dlouhý).
Rozhodčí: Mikula, Mrkva – Charvát, Flegl.
Vyloučení: 5:7.
Využití: 2:1.
Diváků: 5 838.
ČEZ Motor: D. Gába – Punčochář, Žovinec, J. Suchánek, R. Vráblík, Mucha, M. Semrád – L. Marek, Pajić, M. Švihálek, Nouza, J. Straka, Kuchejda, Vaniš, L. Rob ml., A. Přibyl, Švec, Trummer, Dan Boháč. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
HC Olomouc: Trvaj – Janáček, Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Houdek, Staněk – Buc, J. Knotek, Laš, Kucharczyk, Marosz, Řípa, Zuzin, Herman, Matai, T. Rachůnek, Patera, R. Dlouhý. Trenéři Petr Fiala, Jiří Dopita a Jan Tomajko.
Hráno 3. dubna.

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.