Budějovičtí nezvládli slibně se vyvíjející rozlučku na domácím ledě a podlehli Olomouci

17.04.2015

Skoro padesát minut byl Motor lepším týmem, ale nevyužíval přesilovky. Naopak soupeř ve třetím dějství v přesilovce dorovnal jednogólové manko a potom ještě třikrát potrestal hloupé chyby domácích. Jihočeši se rozloučili se svým publikem trochu zbytečnou porážkou, která byla již pátá v řadě. Výsledek pomohl k záchraně v extralize Hanákům, které po vítězství nad Slavií doprovodí mezi elitu chomutovští Piráti. V neděli 19. dubna ukončí Motor sezonu v pražském Edenu.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Zápasu předcházela minuta ticha za legendárního útočníka Jaroslava Holíka, který zemřel v noci na dnešek ve věku dvaasedmdesáti let. Potom se do sebe pustili soupeři, z nichž mnohem lehčí úlohu měli domácí, neboť hráli pouze o prestiž. Hosté stále ještě bojovali o účast v extralize, což se projevilo na jejich nervozitě. Po bezgólové úvodní třetině šli na začátku té druhé do vedení Jihočeši, když gólman Vošvrda vyrazil Vráblíkovu střelu před Davida Kuchejdu a ten doklepl puk za brankovou čáru.

Hráči Motoru promarnili několik příležitostí k navýšení skóre včetně přesilovky ve 45. minutě, kdy marně obléhali olomouckou klec. Potom šel na hanbu Luboš Rob za posuntí branky a Radim Kucharczyk po osmi vteřinách početní výhody srovnal stav střelou od modré čáry, byť s pomocí tyčky. Za další dvě minuty Adam Přibyl „namazal“ puk na hůl Davida Škůrka a hosté vedli. O tři minuty později se znovu prosadil Radim Kucharczyk, tentokrát z bezprostřední blízkosti.

Závěrečných třiaosmdesát vteřin hráli domácí power play šest na čtyři, když za podražení nuceně odpočíval Dávid Buc, jenže Luboš Rob ve vlastním pásmu lehkovážně odevzdal kotouč Janu Knotkovi, který uzavřel skóre do prázdné klece. „Padesát minut jsme hráli to, co jsme chtěli. Nedařily se nám ale přesilovky. V závěru nás soupeř vyškolil z produktivity,“ litoval budějovický asistent Radek Bělohlav. „Byli jsme nervózní a při šancích Motoru jsme měli štěstí. Ve třetí třetině jsme začali víc střílet,“ uvedl olomoucký asistent Jan Tomajko.

Baráž o účast v extralize, 11. kolo

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Olomouc 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)
22. Kuchejda (R. Vráblík, J. Straka) – 48. Kucharczyk (Ondrušek), 50. Škůrek, 53. Kucharczyk (J. Knotek), 60. J. Knotek.
Rozhodčí: Šír, Hradil – Brejcha, L. Suchánek.
Vyloučení: 4:4.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 5 521.
ČEZ Motor: O. Bláha – Punčochář, Žovinec, J. Suchánek, R. Vráblík, Mucha, M. Semrád, Dan Růžička, od 50. navíc Kachyňa – A. Přibyl, Pajić, Dan Boháč, Nouza, J. Straka, Kuchejda, Vaniš, L. Rob ml., M. Švihálek, L. Marek, Švec, Pašek. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
HC Olomouc: Vošvrda – Houdek, P. Skrbek, Staněk, Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek – Matai, Patera, Buc, Kucharczyk, J. Knotek, Laš, Pekr, Herman, Řípa, R. Dlouhý, Marosz, T. Rachůnek. Trenéři: Petr Fiala, Jiří Dopita a Jan Tomajko.
Hráno 17. dubna.

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.