Motoráci nenavázali na úvodní dvě výhry a padli v Litoměřicích po nájezdech

14.09.2015

První vzájemný souboj na ledě litoměřické Kalich arény v loňské sezoně prohráli Jihočeši 2:5 a také letos se zde potkali s nepřízní osudu. Otočili sice průběžný stav a po dvou třetinách vedli 4:2, jenže farmáři extraligového Hradce Králové dokázali vyrovnat, načež v samostatných nájezdech získali bodovou prémii. Rozdíl jednoho bodu nyní dělí Motor na druhém místě prvoligové tabulky od vedoucí Dukly Jihlava.

LITOMĚŘICE – Vysoká vítězství v Havířově (2:5) a doma s Prostějovem (7:2) opravňovala hráče Motoru na začátku soutěžního maratonu k vysokému sebevědomí, jenže třetí pokus už nebyl tak hladký. Jejich hostitelé, kteří loni úzce spolupracovali s pražskou Spartou a před novým ročníkem přešli pod hradecká křídla, jim nedali nic zadarmo. Vedení Litoměřic v zahajovací třetině podepsali někdejší budějovičtí služebníci Jaroslav Kalla s Angelem Krstevem a teprve prostřední dějství probíhalo podle představ Jihočechů.

Svěřenci Petra Rosola a Radka Bělohlava třemi zásahy v rozpětí deseti minut překlopili skóre na svoji stranu. Výrazně jim pomohly přesilové hry. Na 2:2 srovnával Jakub Suchánek při trestu Václava Racka. Na 3:2 dával Josef Straka a zkrátil tím vyloučení Martina Ondráčka. Dvougólový náskok zařídil Michal Švihálek jednadvacet vteřin před druhou sirénou. Tentokrát měli oba soupeři na ledě po pěti bruslařích, ale hosté se dostali do přečíslení tři na jednoho.

Ve 43. minutě šel za katr Petr Kolmann a po čtyřech vteřinách ho následoval David Kuchejda. Domácí využili dvojnásobnou převahu ke snížení a necelých devět minut před koncem základní hrací doby vyrovnal Jaroslav Kalla s přispěním Angela Krsteva. Další gól nepadl ani v prodloužení a přišly na řadu samostatné nájezdy. Ve třech sériích uspěl pouze litoměřický Zdeněk Doležal a jeho tým bral první dva body v sezoně. Za Motor se netrefili Tomáš Guman, Josef Straka a Tomáš Nouza.

WSM 1. liga, 3. kolo:

HC Stadion Litoměřice – ČEZ Motor Č. Budějovice 5:4 sn (2:1, 0:3, 2:0 – 0:0)
4. M. Procházka (Kalla, Krstev), 14. Kalla (Krstev, M. Procházka), 44. Kopta (Švagrovský, Plášil), 52. Kalla (Mikliš, Krstev), rozh. nájezd Zd. Doležal – 9. M. Švihálek (Bohunický, Mikyska), 30. J. Suchánek (M. Heřman, J. Straka), 38. J. Straka (J. Suchánek, M. Heřman), 40. M. Švihálek (Kuchejda, Mikyska).
Rozhodčí: Jílek – M. Svoboda, Malý.
Vyloučení: 4:5.
Využití: 1:2.
Diváků: 970.
ČEZ Motor: D. Gába – Mucha, Zíb, R. Vráblík, J. Suchánek, Žovinec, Bohunický, Kolmann – Žálčík, L. Rob ml., Škoda, Nouza, J. Straka, M. Heřman, Kuchejda, Mikyska, M. Švihálek, Guman, Babka, Prokeš. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 14. září.

(red)

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.