V Berouně rozhodovaly přesilovky. Motor se vrací bez bodového zisku

28.09.2013

Po těsné domácí porážce s Litoměřicemi nedokázali hokejisté budějovického Motoru bodovat ani na ledě berounských Medvědů. Přestože dali vedoucí gól, nakonec podlehli svým hostitelům 1:3. Skóre se měnilo výhradně v přesilovkách, na které Jihočeši doplatili. Beroun získal šestý úspěch za sebou a suverénním způsobem vede tabulku 1. ligy.

BEROUN – První vážnější šanci měli domácí v 10. minutě, kdy odchovanec jihočeského Vimperka Zbyněk Hrdel našel přesně Zdeňka Kubicu, ale jeho střelu zastavil budějovický gólman Halmoši. V přesilové hře potom agilní Kubica tečoval puk po nápřahu obránce Šenkeříka, akce se však znovu zastavila u Halmošiho. Druhé dějství se vyvíjelo lépe pro hosty, kteří nabrali tempo díky dvěma početním výhodám.

Při trestu Kubici se středočeský tým ubránil, ale za následující vyloučení Šteinera už platil. Pěknou kombinaci přesilovkového komanda Budějovic zakončil přesnou střelou z prostoru mezi kruhy Petr Šachl. Inkasovaný gól přinutil domácí hráče ke zvýšené aktivitě, z níž brzy vyplynula přesilovka. Využil ji Zdeněk Kubica, který našel volné místo nad Halmošiho betonem. V následujících minutách měli pro změnu navrch hosté, ale gólman Šimboch byl neprůstřelný.

Stanovení konečného výsledku si ponechali Středočeši na třetí dvacetiminutovku a znovu jim pomohla hra v početní převaze. Kompletní délku trestu za krosček si nestačil odsedět Miroslav Třetina, neboť dělovka domácího beka Petra Šenkeříka skončila za zády Dominika Halmošiho. Zakrátko usedl na hanbu faulující Jiří Bárta a berounský útočník Jakub Marek z přihrávky Zdeňka Kubici trefil odkrytou klec. Před pátým gólem Jihočechy uchránil Marek Posmyk, jenž v posledním momentu čistě vypíchl kotouč ujíždějícímu Kubicovi.

Hosté se nesmířili s nepříznivým stavem a vytrvale dobývali obranné pásmo Medvědů. Při závaru v 56. minutě se dostal puk do brankoviště berounského týmu, ale nenašel cestu za čáru. Tři minuty před sirénou putoval za katr domácí Dominik Šteiner, skóre se však již nezměnilo. Budějovičtí opouštěli ledovou plochu se skloněnými hlavami, zatímco svěřenci kouče Petra Nováka, který je starším bratrem zadáka Motoru, křepčili nad veleúspěšným vstupem do sezony.

1. liga, 6. kolo
Medvědi Beroun 1933 – HC Motor Č. Budějovice 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 31. Kubica (Vrdlovec, Šenkeřík), 44. Šenkeřík (Jebavý), 47. Marek (Kubica) – 25. Šachl (Posmyk, Ondřej).
Rozhodčí: Úlehla – Kis, T. Svoboda.
Vyloučení: 5:7, navíc Skuhravý (Motor) 10 minut.
Využití: 3:1.
Diváci: 650.
HC Motor: Halmoši – Jan Novák, Prokop, Posmyk, Kříž, Chmelíř, Vráblík –Kotalík, Skuhravý, Třetina, Ferebauer, Melka, Bárta, Mavrojanidis, Šachl, Ondřej, Kuchejda, Přibyl, Bárta, Pašek, E. Turek. Trenéři Radek Bělohlav a Jaroslav Jágr.
Hráno 28. září.

06. 05. 2024 Bývalý českobudějovický a také reprezentační trenér Josef Jandač (55) se stal hlavním koučem extraligové Plzně. K ruce bude mít někdejšího budějovického útočníka Václava Pletku a mistra světa z roku 1996 Jiřího Vebera.
05. 05. 2024 Do finální sestavy pro MS v Praze se probojovali odchovanci jihočeských klubů Jan Rutta (Písek), Jáchym Kondelík a Lukáš Sedlák (oba Č. Budějovice). Zůstává otázkou, zda budou všichni dopsaní na soupisku, neboť trenéři stále čekají na další hráče vyřazené ze zámořského Stanley Cupu.
05. 05. 2024 Více než pětistovku extraligových startů na osobním kontě si přináší další posila druholigového Tábora, řízný obránce David Štich (35). Plzeňský rodák a odchovanec a někdejší juniorský reprezentant (čtyřikrát oblékl také dres reprezentačního áčka) působil naposledy v budějovickém Motoru, odkud střídavě naskakoval za Znojmo.