Zlepšená forma prvoligového Motoru přinesla znovu plný bodový zisk. Za oběť padlo Ústí

01.10.2014

Jihočeši zvítězili doma počtvrté v řadě, přičemž třikrát za sebou neinkasovali. Pokaždé stál v brankovišti Ondřej Bláha, který má blízko k překonání individuálního rekordu v rámci klubu. Ve vyrovnaném duelu s ústeckým Slovanem zachytal výborně také brankář hostujícího týmu Martin Volke, který pustil za svá záda pouze střelu Dana Růžičky v přesilovce. Pečetící gól padl do prázdné klece při power play.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Úvodnímu buly předcházela minuta ticha za legendárního brankáře Jana Vodičku, který zesnul 28. září. Od padesátých do šedesátých let minulého století byl budějovickou stálicí a na svém postu se stal druhým odchovancem klubu s reprezentační vizitkou (nikoliv prvním, jak ohlásil moderátor v Budvar aréně zapomenuv na Vodičkova souputníka Jiřího Koloucha). Přestávkový program zpestřila malá slavnost, při níž bývalý obránce, trenér a manažer František Joun dostal dres a hodinky k šedesátým narozeninám.

Domácí trenéři sáhli k osvědčenému receptu a poslali do boje pouze tři pětice, které však zahajovací dvacetiminutovku sehrály až příliš profesorsky, což se jim několikrát málem vymstilo. Na výborně připraveném Ondřeji Bláhovi však při střeleckých pokusech ztroskotali Vít Budínský, Kamil Černý, nejproduktivnější hráč celé soutěže Jaroslav Roubík a také David Tůma, kterého budějovická obrana nechala operovat mezi kruhy zcela bezprecedentně. Šance měli i Jihočeši Martin Heřman, Luboš Rob či Michal Švihálek.

Rozdíl byl v úspěšnosti při zakončení
Od druhého dějství působili hráči Motoru živějším dojmem a to se projevilo častěji opakovaným pobytem před ústeckou klecí. Pěknou střelu z voleje vyslal na brankáře Volkeho z levého kruhu Tomáš Nouza a ve vlastním oslabení dokonce zahrozil rtuťovitý David Kuchejda. Před polovinou utkání šel za katr na dvě plus dvě minuty hostující Vít Budínský, jenž zranil v obličeji Radka Prokeše (podle prvních zpráv nebyl hráčův stav dobrý), a v přesilovce od modré čáry přesně vypálil Dan Růžička. Puk proletěl hradbou těl a domácí vedli.

Krátce po skončení druhého trestu Víta Budínského se hosté ocitli v přečíslení čtyři na jednoho, ale David Tůma místo kombinace zbrkle volil nepříliš nebezpečnou střelu. V úvodu třetí třetiny David Kuchejda ze vzduchu tečoval Muchovo nahození, ale rozhodčí správně neuznal gól pro vysokou hůl. Výživnou střelu po objetí branky zezadu vyprodukoval ústecký Roubík, ale zápasu až do konce kralovali brankáři. Trefu na konečných 2:0 zaznamenal David Kuchejda při soupeřově power play.

Budějovický trenér Petr Rosol po utkání vyslovil komplimenty na adresu severočeského týmu, který v minulosti vedl několik sezon. „Hosté dobře bránili a byli nepříjemní v protiútocích. Díky střelecké potenci jsme ale dotáhli souboj do vítězného konce,“ řekl kormidelník Motoru. „Odehráli jsme docela dobrý zápas. Vytvořili jsme si dost šancí na to, abychom si mohli odvézt nějaký bod, ale naše koncovka byla špatná,“ připojil ústecký kouč Milan Skrbek.

1. liga, 9. kolo

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Slovan Ústí nad Labem 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
30. Dan Růžička (J. Straka), 60. Kuchejda (Punčochář).
Rozhodčí: M. Sýkora – Jílek, Šperl.
Vyloučení: 3:7, navíc Kloz (Ústí) 10 minut.
Diváků: 3 818.
ČEZ Motor: O. Bláha – Punčochář, Mucha, J. Suchánek, R. Vráblík, Dan Růžička, Chmelíř – Kuchejda, Pajić, Dan Boháč, Nouza, J. Straka, M. Švihálek, M. Heřman, L. Rob ml., Prokeš (32. Trummer, 41. L. Marek). Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 1. října.

03. 05. 2024 Druholigový A-tým IHC Králové Písek v následující sezoně povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Matušík, jenž působil na zdejší střídačce již v ročníku 2022-23. Letní přípravu pod jeho taktovkou odstartují Králové v pondělí 6. května.
03. 05. 2024 Krajský výkonný výbor ledního hokeje před blížící se jihočeskou konferencí navrhl změnu systému Krajské ligy mužů. Podle jedné varianty se stávajících deset účastníků střetne s týmy jiného kraje (Vysočina) ve vložených zápasech, které se započtou do tabulky a základní část se tím rozšíří o jedenáct kol. Zvýšenou atraktivitu soutěže by však provázel i nárůst nákladů na dopravu. Druhá varianta nabízí rozšíření základní části o třetí rundu vzájemných soubojů, z nichž polovinu odehrají kluby doma a polovinu venku. Následující rok se obrátí pořadatelství, rozlosování je možné provést na dvě sezony dopředu. Všechna kola play off v obou variantách se budou hrát na tři vítězství. Základní část u obou variant by trvala od 14. září do 18. února, play off by skončilo 23. března.