Budějovičtí zabrali také venku a vezou tři body z Benátek nad Jizerou. Výsledek pečetil Nouza

29.09.2014

Po třech porážkách na kluzištích soupeřů se prvoligový Motor konečně vzchopil a na čtvrtý pokus dokázal zvítězit v Benátkách nad Jizerou, jejichž tým je farmou Bílých Tygrů z Liberce. Jihočeši bodovali naplno podruhé za sebou (předtím doma s Mostem) a odlepili se od spodních pater v tabulce, kde je nechtějí vidět fanoušci, ani klubové vedení. Zlepšenou formu ale musí potvrdit již za dva dny v Budvar aréně proti ústeckému Slovanu.

BENÁTKY NAD JIZEROU – Přestože trenéři Motoru stále opakují, že mají v plánu do každého utkání nasadit čtyři pětky, poslali v Benátkách do hry znovu jenom patnáct hráčů (plus sedmého beka Martina Semráda), což se jim osvědčilo při předchozích vítězných zápasech na budějovickém ledě. Úspěch se dostavil i tentokrát. Museli to přijmout i Martin Parýzek, Ladislav Marek, Emil Švec a Jan Trummer, kteří zůstali připravení na střídačce.

Vedoucí gól Jihočechů padl na konci 18. minuty, ale krátce předtím již pohrozil Benátčanům obránce Dan Růžička, jenž vyslal prudký kotouč od modré čáry těsně nad horní spojovací tyčku. Následovala podařená chvíle v interpretaci neúnavného bojovníka Davida Kuchejdy, který v útočném pásmu zachytil puk od chybujícího Daniela Špačka a střelou mezi betony překonal gólmana Jana Lukáše. Vyloučený domácí hráč Ján Niko se díky tomu mohl předčasně vrátit z trestné lavice.

Skórovali při soupeřově power play
V úvodu prostředního dějství podržel hostující tým výborně chytající Ondřej Bláha. Nezalekl se Krejčíkova sólového nájezdu a při trestu Dana Růžičky odvrátil nebezpečnou teč Daniela Skalického. Ve chvíli, kdy domácí Lukáš Vařecha ztěžka opouštěl ledovou plochu po zákroku Jakuba Suchánka, přečíslili hosté svého soupeře a Roman Vráblík střelou přes ležícího gólmana zařídil druhý gól Motoru. Poté Ondřej Bláha skvěle vyřešil šanci Dominika Hrníčka, na protější straně se v sólu neprosadil Radek Prokeš.

Ve 45. minutě se dostal ke slibnému nápřahu Tomáš Nouza, ale Jan Lukáš bleskově sklapl betony. O osm minut později dali Středočeši kontaktní gól, když přesnou Skořepovu přihrávku zužitkoval Michal Plutnar. Nastalo drama. Tři a půl minuty před třetí sirénou šel na trestnou lavici za sekání budějovický Jakub Suchánek a domácí Adam Dlouhý na konci přesilovky trefil tyčku. Mužstvo Benátek v závěru zkusilo power play, ale jedenáct vteřin před vypršením základní hrací doby pečetil výsledek Tomáš Nouza zásahem do prázdné klece.

1. liga, 8. kolo

HC Benátky nad Jizerou – ČEZ Motor Č. Budějovice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly a nahrávky: 53. Plutnar (Skořepa) – 18. Kuchejda, 27. R. Vráblík (J. Straka, Nouza), 60. Nouza (R. Vráblík).
Rozhodčí: J. Jílek – Hejl, Podrazil.
Vyloučení: 5:5.
Diváků: 266.
ČEZ Motor: O. Bláha – Punčochář, Mucha, J. Suchánek, R. Vráblík, Dan Růžička, Chmelíř, M. Semrád – Kuchejda, Pajić, Dan Boháč, Nouza, J. Straka, M. Švihálek, M. Heřman, L. Rob ml., Prokeš. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 29. září.

03. 05. 2024 Druholigový A-tým IHC Králové Písek v následující sezoně povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Matušík, jenž působil na zdejší střídačce již v ročníku 2022-23. Letní přípravu pod jeho taktovkou odstartují Králové v pondělí 6. května.
03. 05. 2024 Krajský výkonný výbor ledního hokeje před blížící se jihočeskou konferencí navrhl změnu systému Krajské ligy mužů. Podle jedné varianty se stávajících deset účastníků střetne s týmy jiného kraje (Vysočina) ve vložených zápasech, které se započtou do tabulky a základní část se tím rozšíří o jedenáct kol. Zvýšenou atraktivitu soutěže by však provázel i nárůst nákladů na dopravu. Druhá varianta nabízí rozšíření základní části o třetí rundu vzájemných soubojů, z nichž polovinu odehrají kluby doma a polovinu venku. Následující rok se obrátí pořadatelství, rozlosování je možné provést na dvě sezony dopředu. Všechna kola play off v obou variantách se budou hrát na tři vítězství. Základní část u obou variant by trvala od 14. září do 18. února, play off by skončilo 23. března.