Body zvenku zůstávají pro Motor nesplněným přáním. Nechal je i v Kadani

24.09.2014

Budějovický tým ani na třetí pokus neuspěl na kluzišti soupeře. Po Třebíči a Šumperku si Jihočeši vylámali zuby také na bojovnících z Kadaně. Osudné chvíle pro poražený tým nastaly v rozmezí jednašedesáti vteřin mezi 48. a 49. minutou, kdy gólman Ondřej Bláha musel dvakrát vytahovat puk ze své klece. Přes velkou snahu a skoro minutovou power play již hosté nedohnali ztrátu.

KADAŇ – Domácí celek, který je farmou chomutovských Pirátů, ač kuriózně působí ve stejné soutěži, šel do utkání se snahou vyválčit první letošní výhru na vlastním ledě. To se mu povedlo i díky tomu, že byl od počátku aktivnější. Reprezentanti někdejšího královského města ležícího v Ústeckém kraji získali vedení necelých pět minut před první sirénou, kdy Jan Hammerbauer objel zezadu Bláhou střežené území a trefil se pod horní část brankové konstrukce.

V úvodu prostředního dějství hosté přežili dvě oslabení a stálo při nich štěstí i poté, co Anton Berlev nastřelil levou tyčku. Sotva se základní hrací doba překlopila za polovinu, utrhli se budějovičtí rutinéři Tomáš Nouza s Josefem Strakou a druhý jmenovaný zblízka vyrovnal. Nejvíc dramatických situací přinesla až závěrečná třetina, v níž padlo celkem pět gólů.

Vyměnili si místa v tabulce
Kritickou fázi z pohledu Jihočechů představovala 48. a 49. minuta, které ohraničovaly dva slepené góly z domácích hokejek. Při Heřmanově trestu se prosadil Roman Chlouba, jenž tečoval střelu píseckého odchovance Martina Mazance. O jednašedesát vteřin později Kadaň vedla už 3:1 zásluhou bratrské spolupráce Lukáše a Jakuba Novákových. Brzy nato ale zamířil na trestnou lavici Jiří Charousek a přesilovkový nápřah Petra Punčocháře od modré čáry znamenal korigující trefu pro Motor.

Na začátku 58. minuty měl vyrovnání na holi Daniel Boháč, jenž se ocitl sám před brankářem Václavem Moučkem, ten však na bekhendový pokus budějovického hráče zareagoval fantastickým zákrokem. Ve stejné minutě naopak Roman Chlouba po průniku od levého mantinelu přidal svůj druhý gól. Sedmdesát vteřin před třetí sirénou vypálil od modré čáry Roman Vráblík a gólman Mouček lapačkou nechtěně srazil puk do klece. Hosté zkusili power play, ale bez úspěchu. V tabulce se Motor propadl na dvanáctou příčku za svého aktuálního přemožitele.

1. liga, 6. kolo

SK Kadaň – ČEZ Motor Č. Budějovice 4:3 (1:0, 0:1, 3:2)
16. Hammerbauer (Berlev), 48. Chlouba (M. Mazanec, K. Ton), 49. Jakub Novák (Lukáš Novák, Charousek), 58. Chlouba – 31. J. Straka (Nouza, R. Vráblík), 53. Punčochář (Švec), 59. R. Vráblík (Dan Boháč, Pajić).
Rozhodčí: Petružálek – M. Svoboda, Bosák.
Vyloučení: 3:5.
Diváků: 250.
ČEZ Motor: O. Bláha – Punčochář, Mucha, J. Suchánek, R. Vráblík, Dan Růžička, Chmelíř – Kuchejda, Pajić, Dan Boháč, Nouza, J. Straka, M. Švihálek, M. Heřman, L. Rob ml., Prokeš, L. Marek, Švec, Trummer. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 24. září.

03. 05. 2024 Druholigový A-tým IHC Králové Písek v následující sezoně povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Matušík, jenž působil na zdejší střídačce již v ročníku 2022-23. Letní přípravu pod jeho taktovkou odstartují Králové v pondělí 6. května.
03. 05. 2024 Krajský výkonný výbor ledního hokeje před blížící se jihočeskou konferencí navrhl změnu systému Krajské ligy mužů. Podle jedné varianty se stávajících deset účastníků střetne s týmy jiného kraje (Vysočina) ve vložených zápasech, které se započtou do tabulky a základní část se tím rozšíří o jedenáct kol. Zvýšenou atraktivitu soutěže by však provázel i nárůst nákladů na dopravu. Druhá varianta nabízí rozšíření základní části o třetí rundu vzájemných soubojů, z nichž polovinu odehrají kluby doma a polovinu venku. Následující rok se obrátí pořadatelství, rozlosování je možné provést na dvě sezony dopředu. Všechna kola play off v obou variantách se budou hrát na tři vítězství. Základní část u obou variant by trvala od 14. září do 18. února, play off by skončilo 23. března.