Budějovičtí neuspěli v Šumperku. Hostitelé na úpatí Jeseníků jim naložili sedmičku

17.09.2014

Mužsto od Černé věže prohrálo třetí ze čtyř dosavadních utkání. Po Jihlavě a Třebíči tentokrát nestačilo na tým Šumperka v jeho domácím prostředí. Tak bídný start do soutěže očekával málokdo z jihočeských fanoušků. Pro srovnání, v loňském ročníku 1. ligy měl Motor po čtyřech úvodních zápasech na kontě již devět bodů. V dalším průběhu sezony se mu však nedařilo. Nezbývá než doufat, že letos se karta rovněž obrátí, ale z horšího k lepšímu.

ŠUMPERK – Bilance vzájemných duelů se šumperským Salithem loni vyzněla v poměru 3:1 ve prospěch Motoru. Pokud by se situace opakovala, tak Jihočeši už na straně pasiv mají vybráno. Do utkání na severu Moravy v rámci čtvrtého prvoligového kola šli znovu s brankářem Ondřejem Bláhou, který se osvědčil při předchozím domácím úspěchu s Havlíčkovým Brodem, a čtyřmi kompletními pěticemi. Nezačali šťastně. Marek Vaniš sice v 5. minutě nastřelil tyčku, ale první gól dal ve 14. minutě šumperský Aleš Holík při vlastním oslabení.

Budějovičtí dokázali odpovědět za necelé dvě minuty, kdy domácí tým polevil v koncentraci a nechal Luboše Roba proháčkovat s pukem až za brankovou čáru. Šumperští „draci“ si však za další dvě minuty vzali vedení zpátky. Na 2:1 zvyšoval nepokrytý Lukáš Žálčík, kterého našel přihrávkou z pravé strany obránce Tomáš Sedlák. Hosté vyrovnali podruhé a naposledy pouhých čtrnáct vteřin po začátku prostředního dějství, když se debutující gólman Daniel Zelenka nechal zaskočit Pajićovou střelou do růžku.

Bláha inkasoval šestkrát
Hosté však udrželi nerozhodný stav jenom dvacet vteřin. Nebyl to první případ v letošní sezoně, kdy inkasovali velmi rychle poté, co se jim podařilo skórovat. Šumperský Aleš Staněk se vypravil na sólovou jízdu a stahovačkou oklamal Ondřeje Bláhu. Po akci dva na jednoho brzy uspěl u pravé tyčky Patrik Moskal a bylo to 4:2. Krátce po polovině hrací doby korigoval Josef Straka přesnou střelou z pravého kruhu. Před druhou sirénou propásli velké šance domácí hráči Marek Haas a Michal Velecký.

Ve 46. minutě se hosté špatně vraceli a Lukáš Žálčík toho využil k dosažení svého druhého gólu. Na 6:3 zvyšoval Michal Velecký po přihrávce zkušeného Karla Pláška. Při trestu Tomáše Brunce snížil Roman Vráblík bombou od modré čáry, ale poslední slovo patřilo domácím, kteří zásluhou Patrika Moskala pečetili výsledek do prázdné klece při soupeřově power play. Pro tým Salithu to byl druhý domácí zápas v sezoně, který vyhrál díky sedmi vstřeleným gólům (ve 2. kole porazil Slovan Ústí nad Labem 7:5).

1. liga, 4. kolo

Salith Šumperk – ČEZ Motor Č. Budějovice 7:4 (2:1, 2:2, 3:1)
Góly:
14. A. Holík (Staněk), 17. Žálčík (Sedlák, Moskal), 21. Staněk (Sedlák, Moskal), 26. Moskal (Žálčík), 46. Žálčík (Staněk), 52. Velecký (Plášek, Haas), 60. Moskal (Žálčík) – 15. L. Rob ml. (Vaniš), 21. Pajić (Dan Boháč, Punčochář), 31. J. Straka, 58. R. Vráblík (Nouza).
Rozhodčí: Přikryl – Adamec, Poruba.
Vyloučení: 7:4, navíc J. Slavík (Šumperk) 10 minut.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 900.
ČEZ Motor: O. Bláha – Punčochář, Chmelíř, R. Vráblík, Semrád, Dan Růžička, Mucha, J. Suchánek, M. Parýzek – Kuchejda, Pajić, Dan Boháč, Nouza, J. Straka, Vaniš, M. Heřman, L. Rob ml., J. Marek, Trummer, Prokeš. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 17. září.

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.