Nic jiného než vítězství nepřipadalo v úvahu, řekl Ondřej Bláha po duelu s Havlíčkovým Brodem

15.09.2014

V Budvar aréně zavládla dobrá nálada. Prvoligový Motor na třetí pokus konečně sáhl po bodech a díky vítězství 3:1 nad Rebelem Havlíčkův Brod se posunul alespoň na desátou příčku ve čtrnáctičlenné tabulce. Hlavní trenér Petr Rosol sice příliš nejásal nad výkonem svých svěřenců, ale zároveň přiznal, že hokejová krása tentokrát nebyla prioritou. Výraznou pochvalu od něho sklidil pouze brankář Ondřej Bláha.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Po dvou odehraných kolech se mužstvo od Černé věže krčilo bez jediného bodu na předposledním místě jen lepším skóre před stejně neúspěšným Prostějovem. „Museli jsme zabrat. Nic jiného než vítězství nepřipadalo v úvahu. Naštěstí se nám to podařilo,“ ulevil si dvaadvacetiletý Ondřej Bláha po prvním utkání, které odehrál za Motor v 1. lize od začátku do konce. Šanci dostal poté, co jeho kolega Hynek Kůdela sklidil trenérskou kritiku za předchozí vystoupení v Třebíči.

Budějovickému odchovanci Bláhovi se podařilo udržet čisté konto do 22. minuty, kdy jej v přesilovce zblízka překonal extraligou ostřílený Lukáš Endál. „Soupeřův bek vystřelil a puk se dostal před bránu, kde byl chumel hráčů. Hosté do toho párkrát ťukli a nakonec to skončilo za mými zády,“ vyhnul se mladý gólman hodnocení svých spoluhráčů v obraně, kteří si nepočínali důrazně. Martina Semráda za nedostatečnou pozornost vůči Endálovi posadili trenéři ve zbytku třetiny na střídačku.

První liga je náročnější na psychiku
Víckrát si ale kotouč nenašel cestu do budějovické branky, ač o to hosté usilovali s velkým zaujetím. „Soupeř způsobil v našem pásmu několik nepříjemných momentů, ale zvládli jsme to a udrželi zbytek druhé třetiny bez gólu. Ve třetím dějství jsme srovnali síly a hráli přesně to, co jsme chtěli,“ komentoval Ondřej Bláha další průběh zápasu. Nicméně v závěru za stavu 3:1 Budějovičtí trochu hazardovali. „Bylo tam pár faulů. Dohrávali jsme v oslabení, ale vcelku jsme hosty k ničemu nepustili,“ doplnil úspěšný debutant.

Brankář se zkušenostmi z mládežnických reprezentačních výběrů v uplynulé sezoně pravidelně vypomáhal druholigovému Vajgaru Jindřichův Hradec. Nyní dostal příležitost o soutěž výš. „Ve druhé lize se hraje prakticky bez obran. Měl jsem tam mnohem víc práce. Tady na vás třeba pět minut nic nejde a pak se objeví někdo v brejku nebo nebezpečně vystřelí. Na psychiku je to náročnější. Ale druhá liga mi hodně dala. Vůbec si nestěžuju, že jsem tam chytal. Teď se chci prosadit v Motoru,“ prozradil Ondřej Bláha svůj cíl.

03. 05. 2024 Krajský výkonný výbor ledního hokeje před blížící se jihočeskou konferencí navrhl změnu systému Krajské ligy mužů. Podle jedné varianty se stávajících deset účastníků střetne s týmy jiného kraje (Vysočina) ve vložených zápasech, které se započtou do tabulky a základní část se tím rozšíří o jedenáct kol. Zvýšenou atraktivitu soutěže by však provázel i nárůst nákladů na dopravu. Druhá varianta nabízí rozšíření základní části o třetí rundu vzájemných soubojů, z nichž polovinu odehrají kluby doma a polovinu venku. Následující rok se obrátí pořadatelství, rozlosování je možné provést na dvě sezony dopředu. Všechna kola play off v obou variantách se budou hrát na tři vítězství. Základní část u obou variant by trvala od 14. září do 18. února, play off by skončilo 23. března.
02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.