Před očima jubilantů získal budějovický tým premiérové vítězství v letošním ročníku 1. ligy

14.09.2014

Po porážkách doma s Jihlavou a na ledě dosud stoprocentní Třebíče se mužstvo od Černé věže dočkalo bodového zisku. Pod střechou slušně zaplněné Budvar arény si jediný jihočeský zástupce ve druhé nejvyšší soutěži poradil s týmem Havlíčkova Brodu. Výsledek 3:1 ve prospěch Motoru odměnili potleskem také bývalí známí hráči, kteří před utkáním přijímali na ledě gratulace ke svým životním jubilejím – Antonín Slach (50), Jaroslav Beran (70) a Petr Turek (80).

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Vypadá to skoro legračně, ale prvoligový Motor se od 19. srpna do 14. září pořád dokolečka utkával se třemi celky z Vysočiny: Duklou Jihlava, Třebíčí a Havlíčkovým Brodem (jedinou výjimkou byl přátelský duel s bavorským Deggendorfem, ale vzhledem k výsledku 13:0 šlo jen o úsměvnou vložku). Série devíti bojových obrazů mezi Jihočechy a Vysočinou skončila výhrou nad havlíčkobdrodským Rebelem, která se vůbec nerodila lehce.

Domácím patřil nástup. Pajićova střela zblízka se ještě neujala, ale na počátku 5. minuty Daniel Boháč nahodil puk zpoza branky před gólmana Reného Svobodu a jeho spoluhráč Roman Maliník se nešťastnou tečí podepsal pod vedením Budějovic. Ve 12. minutě při vyloučení Marka Vaniše velmi dobře forčekoval Tomáš Nouza, jenž v útočném pásmu odzbrojil Jakuba Babku a přihrál zpátky na najíždějícího Josefa Straku, který lišácky zvýšil na 2:0.

Body byly důležitější než výkon
V závěru úvodního dějství hrál Motor déle než minutu v pěti proti třem, jenže výsledkem byla pouze Danem Růžičkou nastřelená tyčka. Hosté dlouho působili neškodně, ale od druhé třetiny výrazně přidali a již v polovině 22. minuty se jim při trestu Michala Švihálka podařilo snížit, když se v nedůrazné obraně zblízka prosadil Lukáš Endál. Do šancí se potom dostali budějovičtí Daniel Boháč nebo Luboš Rob, ale hodně si zachytal i domácí brankář Ondřej Bláha.

Na začátku třetí dvacetiminutovky přidal Rok Pajić v přesilovce pojistku na výsledek. Hráči Havlíčkova Brodu se přesto neúnavně tlačili dopředu, ale nepodařilo se jim korigovat ani v závěrečné power play, kterou hráli díky vyloučení Jána Muchy v šesti proti čtyřem. „Poslední zápasy zahajujeme tím, že podceníme některé situace. Dnes se to opakovalo. Dvě třetiny zápasu byly vyrovnané, rozhodovala zkušenost domácích,“ vyjádřil se kouč hostí Miroslav Barus, jenž kdysi oblékal extraligový dres Českých Budějovic.

Mezi Barusovými svěřenci, kteří nastoupili proti Motoru, byli také další hráči známí z působení v budějovických barvách – obránce David Pavlíček a útočníci Tomáš Rousek s Valerijem Kňazevem. V civilu přihlížel obránce Tomáš Prokop a chyběl další bek Dominik Boháč. „Začali jsme dobře, ale po obdržení gólu na 2:1 jsme znervózněli a zápas se vyrovnal. Zásluhou Ondřeje Bláhy v brance jsme uhráli cenné body, které byly dnes důležitější než výkon. Ten se mi od druhé třetiny moc nelíbil,“ přiznal domácí trenér Petr Rosol.

1. liga, 3. kolo

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Rebel H. Brod 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Góly:
5. Dan Boháč, 12. J. Straka (Nouza), 43. Pajić (Dan Boháč) – 22. Endál.
Rozhodčí: Kopeček – Polák, Rampír.
Vyloučení: 7:6.
Využití: 1:1.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 3 886.
ČEZ Motor: O. Bláha – Punčochář, Chmelíř, R. Vráblík, M. Semrád (22. – 44. M. Parýzek), Dan Růžička, Mucha – Kuchejda, M. Heřman, Dan Boháč, Nouza, J. Straka, M. Švihálek, Vaniš, Pajić, L. Rob ml., od 47. navíc Trummer. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 14. září.

Ladislav Lhota

03. 05. 2024 Druholigový A-tým IHC Králové Písek v následující sezoně povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Matušík, jenž působil na zdejší střídačce již v ročníku 2022-23. Letní přípravu pod jeho taktovkou odstartují Králové v pondělí 6. května.
03. 05. 2024 Krajský výkonný výbor ledního hokeje před blížící se jihočeskou konferencí navrhl změnu systému Krajské ligy mužů. Podle jedné varianty se stávajících deset účastníků střetne s týmy jiného kraje (Vysočina) ve vložených zápasech, které se započtou do tabulky a základní část se tím rozšíří o jedenáct kol. Zvýšenou atraktivitu soutěže by však provázel i nárůst nákladů na dopravu. Druhá varianta nabízí rozšíření základní části o třetí rundu vzájemných soubojů, z nichž polovinu odehrají kluby doma a polovinu venku. Následující rok se obrátí pořadatelství, rozlosování je možné provést na dvě sezony dopředu. Všechna kola play off v obou variantách se budou hrát na tři vítězství. Základní část u obou variant by trvala od 14. září do 18. února, play off by skončilo 23. března.
02. 05. 2024 Českobudějovický centr Jáchym Kondelík skóroval v 57. minutě zahajovacího utkání Betano Hockey Games na brněnském ledě. Svým premiérovým gólem za národní mužstvo jenom zmírnil porážku od Finska v poměru 1:4. Do hry zasáhl také písecký odchovanec Jan Rutta a čerstvá akvizice útočných řad Motoru Ondřej Kovařčík.