Byli jsme nervózní a nešly nám nohy, komentoval budějovický Dan Růžička porážku s Jihlavou

09.09.2014

První boj o body skončil domácí porážkou od jihlavské Dukly v poměru 1:4. Vstup do prvoligové sezony se v jihočeské metropoli nepovedl stejně jako před rokem, kdy znovuzrozený Motor podlehl týmu Havlíčkova Brodu 0:3. Tentokrát však byla jiná situace. Mužstvo prošlo kompletní letní přípravou a prokázalo solidní formu na letním ledě, což potvrdilo ziskem Regionálního poháru. Najednou však hráči nebyli dost agresivní, méně bruslili, nestříleli.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Zpočátku se utkání odvíjelo především v pásmu Jihočechů a ti mohli být rádi, že po první třetině prohrávali jenom 0:1. „Bohužel, nezačali jsme tak, jak jsme chtěli. Nehráli jsme svůj hokej, byli jsme nervózní. Vůbec nám nešly nohy a od toho se to odvíjelo,“ komentoval nezdařený prolog Dan Růžička, jeden ze šesti obránců Motoru, kteří nastoupili proti Jihlavě. Naskočit nemohl dlouhodobě zraněný Dušan Žovinec, chyběl i Jakub Suchánek a na střídačce byl připravený rekonvalescent Lukáš Kříž.

Čtyři dny před prvoligovým startem přitom Budějovičtí v pohárovém souboji na svém ledě rozdrtili Duklu Jihlava 7:1 a teoreticky mohl být rozdíl ještě vyšší, kdyby rozhodčí Stanislav Mertl neukončil předčasně zápas již ve 33. minutě kvůli nekázni hostí. „Dukla má kvalitní tým a byla to jenom náhoda, že jsme dali šest gólů za první třetinu. Hra byla vyrovnaná. Možná byl soupeř i lepší. Dnes nás Jihlavané skoro k ničemu nepustili. Myslím, že přečetli náš systém, jakou máme rozehrávku,“ připustil Růžička.

Dostali pokyn střílet
V úvodu druhého dějství se Motor nakrátko vzchopil a vytěžil z přesilovky vyrovnávací gól. Od modré čáry napřáhl Dan Růžička a odražený puk poslal za brankovou čáru pohotově Michal Švihálek. „Od trenéra jsme dostali pokyn, že když to půjde a budeme na prostředku, tak máme střílet a nevymýšlet nic složitého. Švihas to suprově dorazil. Škoda, takových akcí by mělo být víc,“ zalitoval autor přihrávky na jedinou trefu poraženého týmu.

Další přesilovky, kterých jim hosté nabídli dostatek (celkem si vykoledovali devět dvouminutových trestů), ale Jihočeši sehráli prachbídně. Nevytěžili nic ani z výhody pět na tři. „Nevím, co se s námi stalo. Zničehonic jako bychom přepnuli a stal se z nás úplně jiný tým,“ divil se dvaadvacetiletý Růžička, jenž byl na ledě také při power play, kdy Motor inkasoval čtvrtý gól do prázdné klece. „Marek Melenovský to měl u mantinelu, hodil to do středu a Michal Důras jel sám. S tím už se nedá nic dělat,“ věděl obránce, jenž přišel do Motoru loni z Plzně.

03. 05. 2024 Druholigový A-tým IHC Králové Písek v následující sezoně povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Matušík, jenž působil na zdejší střídačce již v ročníku 2022-23. Letní přípravu pod jeho taktovkou odstartují Králové v pondělí 6. května.
03. 05. 2024 Krajský výkonný výbor ledního hokeje před blížící se jihočeskou konferencí navrhl změnu systému Krajské ligy mužů. Podle jedné varianty se stávajících deset účastníků střetne s týmy jiného kraje (Vysočina) ve vložených zápasech, které se započtou do tabulky a základní část se tím rozšíří o jedenáct kol. Zvýšenou atraktivitu soutěže by však provázel i nárůst nákladů na dopravu. Druhá varianta nabízí rozšíření základní části o třetí rundu vzájemných soubojů, z nichž polovinu odehrají kluby doma a polovinu venku. Následující rok se obrátí pořadatelství, rozlosování je možné provést na dvě sezony dopředu. Všechna kola play off v obou variantách se budou hrát na tři vítězství. Základní část u obou variant by trvala od 14. září do 18. února, play off by skončilo 23. března.