Jihočeská komorní filharmonie zahrála v Budvar aréně lépe než domácí tým. Body odvezla Jihlava

08.09.2014

Letošní prvoligová premiéra se nezdařila. Jediný gól dosažený proti kvalitnímu soupeři pouze zmírnil domácí porážku Jihočechů na konečných 1:4. Bylo to úplně jiné utkání, než před čtyřmi dny, kdy stejní soupeři v Budvar aréně bojovali o zisk Regionálního poháru a hráči Motoru již v úvodní třetině šestkrát skórovali. Tentokrát se nedostávali ke střelbě, byli nedůrazní a nepřiblížili se sympatickým výkonům z posledních přípravných zápasů.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Úvodnímu buly v mistrovské sezoně 2014 – 15 předcházelo slavnostní zahájení, během něhož na tribuně Budvar arény přednesla Jihočeská komorní filharmonie Dvořákův 15. Slovanský tanec a filmovou melodii z Pirátů v Karibiku, čímž orámovala laserovou show. Poté začal ligový boj, který se z pohledu domácích od počátku nevyvíjel dobře. Časomíra ukazovala devátou minutu, když za katrem seděl jihlavský Adam Zeman a jeho spoluhráč Zdeněk Čáp po sólovém úniku otevřel skóre.

Větší část úvodního dějství probíhala v pásmu budějovického celku a brankář Kůdela musel řešit nejednu nebezpečnou situaci. Po první změně stran jeho spoluhráči přidali na obrátkách a podařilo se jim rychle vyrovnat. Při vyloučení hostujícího Petra Šidlíka vypálil od modré čáry Dan Růžička a pohotový Michal Švihálek nasměroval odražený kotouč za záda brankáře Kacetla. Mužstvo z Vysočiny si však vzalo náskok zpátky za pouhé dvě minuty. Z téměř nulového úhlu potrestal váhající obranu Adam Zeman.

Četnost střelby byla šíleně nízká
V polovině utkání se naskytla domácím více než minutová výhoda pět na tři, ale za celý ten čas si jenom pouťově přihrávali. Brzy po nástupu do závěrečné třetiny se David Kuchejda probil před Ondřeje Kacetla, ale neskóroval. Poté Michal Švihálek trefil tyčku. Zato jihlavský Miha Stebih ve 44. minutě zkrátil Danovi Růžičkovi pobyt na trestné lavici a zblízka dal třetí gól, když Hynek Kůdela měl zakrytý výhled. Přesně dvě minuty před sirénou si Jihočeši vybrali oddechový čas a nasadili k power play.

Snaha o zkorigování stavu však byla marná. Naproti tomu hosté využili soupeřovu chybu a Michal Důras po spolupráci s Markem Melenovským pečetil zaslouženou výhru čtvrtým gólem do prázdné klece. „Vůbec jsme nepředvedli to, co jsme hráli na konci přípravného období. Nevím, jestli to bylo nervozitou z ligové premiéry, ale za první třetinu jsme vystřelili dvakrát, což je šílené,“ uvedl domácí kouč Petr Rosol. „Nevyvarovali jsme se hloupých faulů, ale jsme spokojení s výsledkem i tím, co se dělo na ledě,“ doplnil jeho protějšek Petr Vlk.

1. liga, 1. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Dukla Jihlava 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Góly:
22. Švihálek (Dan Růžička) – 9. Čáp, 24. Zeman (Čachotský), 45. Stebih (Schejbal, Důras), 60. Důras (Melenovský).
Rozhodčí: Talpa – Kreuzer, Samuel.
Vyloučení: 8:9.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 5 011.
ČEZ Motor: Kůdela – Punčochář, Chmelíř, R. Vráblík, M. Semrád, M. Parýzek, Dan Růžička – Kuchejda, M. Heřman, Dan Boháč, Nouza, J. Straka, M. Švihálek, L. Marek, Pajić, Prokeš, Vaniš, L. Rob ml., A. Přibyl. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 8. září.

03. 05. 2024 Krajský výkonný výbor ledního hokeje před blížící se jihočeskou konferencí navrhl změnu systému Krajské ligy mužů. Podle jedné varianty se stávajících deset účastníků střetne s týmy jiného kraje (Vysočina) ve vložených zápasech, které se započtou do tabulky a základní část se tím rozšíří o jedenáct kol. Zvýšenou atraktivitu soutěže by však provázel i nárůst nákladů na dopravu. Druhá varianta nabízí rozšíření základní části o třetí rundu vzájemných soubojů, z nichž polovinu odehrají kluby doma a polovinu venku. Následující rok se obrátí pořadatelství, rozlosování je možné provést na dvě sezony dopředu. Všechna kola play off v obou variantách se budou hrát na tři vítězství. Základní část u obou variant by trvala od 14. září do 18. února, play off by skončilo 23. března.
02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.