Půltuctem gólů v první třetině si Motor zajistil Regionální pohár. Boj s Duklou skončil předčasně

04.09.2014

Při premiérové účasti v Regionálním poháru dosáhl budějovický tým na vítěznou trofej. Jihočeši rozhodli o úspěchu v závěrečném kole, kdy na svém ledě deklasovali dalšího aspiranta na celkové prvenství, jihlavskou Duklu. Po vyrovnané hře, ale jasném výsledku v první třetině již nebylo o co hrát, jenže namísto klidného průběhu vzplály emoce a hlavní rozhodčí ve 33. minutě předčasně ukončil zápas. Hosté opouštěli stadion s policejní asistencí.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Domácí nastoupili s Hynkem Kůdelou v brance a čtyřmi pěticemi, jejichž složení zůstane s velkou pravděpodobností stejné i na startu 1. ligy v pondělí 8. září, kdy Motor v Budvar aréně znovu přivítá Duklu Jihlava. Na začátku pohárového zápasu musel budějovický brankář nejméně dvakrát zasahovat proti nebezpečným střelám hráčů z Vysočiny, ale skóre otevřel David Kuchejda, jenž uplatnil svůj důraz a poslal odražený puk za záda Ondřeje Kacetla.

Druhou trefu brzy přidal Josef Straka střelou ze tří metrů po kombinaci na jeden dotek s Tomášem Nouzou a Michalem Švihálkem. Ve 13. minutě Jihočeši využili svoji první přesilovku díky nápřahu Dana Růžičky od modré čáry. Potom se při jízdě dva na jednoho neprosadil Adam Přibyl, ale tři vteřiny před vypršením druhé početní výhody se tentýž hráč zasloužil o čtvrtý zásah po zmatku v jihlavské obraně. Při pátém gólu z hole Davida Kuchejdy se časomíra stačila posunout o pouhých jedenáct vteřin.

Do jihlavského brankoviště se postavil Lukáš Sáblík a po dvaceti vteřinách také on lovil puk ze své klece, když nestačil reagovat na střelu Tomáše Nouzy. Ve 20. minutě při trestu Radka Prokeše trefil hostující Adam Zeman tyčku. Dukla se dočkala čestného úspěchu necelé čtyři minuty po zahájení druhého dějství. Obránce Lukáš Chmelíř ztratil puk před Kůdelou a chybu potrestal Filip Seman. Budějovický Daniel Boháč ve 33. minutě zvýšil na 7:1 a další porci hokeje už diváci, bohužel, neviděli.

Hosty při odjezdu chránili policisté
Ke slovní přestřelce mezi brankářem Sáblíkem a hlavním sudím Mertlem se přidal jihlavský Marek Prokš, jenž postrčil rozhodčího a dostal trest do konce utkání. Hosté emotivně gestikulovali a neměli se k tomu, aby poslali někoho z hráčů na trestnou lavici odsedět pět minut místo Prokše. Za zdržování hry vyfasovala střídačka Dukly další dvě minuty a když i poté zůstal box vedle časoměřičů prázdný, ukončil Stanislav Mertl předčasně zápas. Někteří diváci podrážděně házeli kelímky s pivem na led a na jihlavské hokejisty.

Část rozjařeného davu poté obklopila duklácký autobus. Troufalí jedinci připevňovali samolepky na karoserii a jakýsi mladík stihl načmárat nápis Motor. Pro uklidnění situace povolali pořadatelé státní i městské policisty, kteří se dostavili ve více než deseti automobilech a zatlačili skandující tlupu do krčku mezi první a druhou plochou Budvar arény, čímž zajistili hladký průchod jihlavských hráčů do autobusu.

K oficiálnímu převzetí Regionálního poháru by měli odcestovat zástupci Motoru v pátek 5. září do Jihlavy a trofej snad bude k vidění v prostorách Budvar arény v neděli 7. září od 15 hodin při autogramiádě, která bude součástí odpoledne určeného hlavně nejmenším zájemcům o hokej. Na druhé ledové ploše se od 17 hodin uskuteční také nábor do žákovské přípravky.

Mužstvo má víc ofenzivních typů
Netradičně ukončenému zápasu předcházela tradiční předsezonní tisková konference klubu ČEZ Motor, která se uskutečnila v hotelu Malý pivovar. Klubový prezident Roman Turek, generální manažer Stanislav Bednařík, provozní ředitel Petr Sailer, trenéři Petr Rosol s Radkem Bělohlavem, kapitán Josef Straka a tiskový mluvčí Tomáš Kučera referovali o aktuálních novinkách a plánech.

V sezoně 2014 – 15 bude klub pracovat s rozpočtem čtyřicet milionů korun. „Proti loňsku jsme přidali pět milionů, které jsme použili výhradně na posílení hráčského kádru. Hospodaříme bez dluhů a plníme všechny závazky,“ konstatoval Stanislav Bednařík. „V tabulce bychom se rádi průběžně pohybovali do šestého místa. Zabudujeme do sestavy co nejvíc mladých hráčů a zejména v domácím prostředí chceme předvádět atraktivní hokej pro diváky,“ označil sportovní cíle Roman Turek.

Trenéři mají k dispozici dvaatřicet bruslařů, z toho devatenáct kmenových (loni byl jediný). „Tým je proti loňsku lépe připravený a trochu jinak poskládaný. Máme více ofenzivních typů. Věříme, že góly přijdou s prvoligovým kanonýrem Tomášem Nouzou, ale i dalšími hráči,“ ujistil Petr Rosol. „Zatím mám jen pozitivní dojmy a počítám, že budeme hrát hodně nahoře,“ přidal se kapitán Josef Straka. Úvodní tři mistrovské zápasy sehraje Motor shodou okolností proti týmům, s nimiž bojoval v Regionálním poháru.

Regionální pohár:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Dukla Jihlava 7:1 (6:0, 1:1 – nedohráno)
Góly:
5. Kuchejda (Punčochář), 8. J. Straka (Nouza, Švihálek), 13. Dan Růžička (Nouza, J. Straka), 18. A. Přibyl (Vaniš), 19. Nouza (J. Straka, Švihálek), 33. Dan Boháč (Kuchejda) – 24. Seman.
Rozhodčí: St. Mertl – Flegl, Polonyi.
Vyloučení: 3:3, navíc Čachotský (Jihlava) 10 minut, Prokš (Jihlava) 5 minut a do konce.
Využití: 2:0.
Diváků: 2 000.
ČEZ Motor: Kůdela – Punčochář, Chmelíř, R. Vráblík, M. Semrád, Dan Růžička, Mucha, J. Suchánek, M. Parýzek – Kuchejda, M. Heřman, Dan Boháč, Nouza, J. Straka, M. Švihálek, L. Marek, Pajić, Prokeš, Vaniš, L. Rob ml., A. Přibyl. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 4. září.

03. 05. 2024 Krajský výkonný výbor ledního hokeje před blížící se jihočeskou konferencí navrhl změnu systému Krajské ligy mužů. Podle jedné varianty se stávajících deset účastníků střetne s týmy jiného kraje (Vysočina) ve vložených zápasech, které se započtou do tabulky a základní část se tím rozšíří o jedenáct kol. Zvýšenou atraktivitu soutěže by však provázel i nárůst nákladů na dopravu. Druhá varianta nabízí rozšíření základní části o třetí rundu vzájemných soubojů, z nichž polovinu odehrají kluby doma a polovinu venku. Následující rok se obrátí pořadatelství, rozlosování je možné provést na dvě sezony dopředu. Všechna kola play off v obou variantách se budou hrát na tři vítězství. Základní část u obou variant by trvala od 14. září do 18. února, play off by skončilo 23. března.
02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.