Motor uspěl v Kotlině a vede pohárovou tabulku. Tábor se revanšoval v přípravě Kolínu

02.09.2014

V předposledním kole Regionálního poháru se jihočeský zástupce představil na Zimním stadionu Kotlina v Havlíčkově Brodě a posunul se do čela pohárové tabulky, neboť dosavadní lídr, tým jihlavské Dukly, v souběžně hraném utkání podlehl nečekaně před vlastním diváky Horácké Slavii Třebíč. Nezahálelo ani táborské druholigové áčko, které si pozvalo k přátelskému měření sil kolínské „kozly“ a oplatilo jim porážku z loňského semifinále i nedávné přípravy u Labe.

HAVLÍČKůV BROD / TÁBOR (Aktualizováno) – Domácí Rebelové pod vedením trenérské dvojice Miroslav Barus (bývalý útočník extraligových Budějovic) – Richard Cachnín vyrukovali do souboje s Jihočechy se třemi hráči, kteří ještě nedávno působili pod Černou věží, obráncem Tomášem Prokopem a útočníky Tomášem Rouskem resp. Valerijem Kňazevem. Chtěli přerušit nepříjemnou sérii šesti porážek v řadě, jenže narazili na soupeře, který jim to nedovolil.

Hosté s uzdraveným obráncem Lukášem Chmelířem a také mladým útočníkem Radkem Prokešem, který se vrátil z akce reprezentační dvacítky, sice inkasovali již po pětašedesáti vteřinách hry, ale brankář Hynek Kůdela od té chvíle zůstal neprůstřelný. Naopak, jeho protějšek Jan Dlouhý inkasoval třikrát. Poprvé ho překonal v 10. minutě Tomáš Nouza, jenž tečoval puk vyslaný Radkem Prokešem.

O čtyři minuty později ve vlastním oslabení, když za katrem seděl Ján obránce Ján Mucha, se trefil střelou zápěstím Rok Pajić a necelé tři minuty před třetí sirénou se zblízka prosadil Daniel Boháč. Závěr utkání si Budějovičtí pohlídali a nepustili své hostitele ani k power play. Ve čtvrtek 4. září bude Motor na svém ledě bojovat o celkové prvenství s Duklou Jihlava.

Došlo na zápasnické vložky
Hráči druholigového Tábora byli natřesení na domácí duel s nebezpečným Kolínem, který je vyřadil v loňském semifinále play off a zvítězil i v prvním letošním souboji u břehu Labe 21. srpna (výsledek 5:1). Odveta se jim podařila dokonale. Na rychlý vedoucí gól mladíka Patrika Zaymla sice hosté dokázali stejně rychle odpovědět, ale ve zbývajícím čase měli navrch Jihočeši. I přes nervózní závěr, v němž došlo na dvě zápasnické vložky.

První bitku svedl kolínský odchovanec v táborském dresu Dominik Barbora s kolínským útočníkem Michalem Klímou, jenž v minulém ročníku válel za Tábor. Druhou rohovnickou dvojici vytvořili domácí Marcel Dvořák a Václav Jankovský z týmu hostí. „Zápas se rozdrobil do tvrdostí, což jsme si nepřáli. Ale v naší hře se objevil určitý posun dopředu,“ hodnotil kouč vítězů Tomáš Matušík, který vyzkoušel v sestavě dva aktuální členy budějovické juniorky Jana Březinu a Davida Bílka (oba ročník 1994).

Regionální pohár:

HC Rebel Havlíčkův Brod – ČEZ Motor Č. Budějovice 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Góly:
2. P. Sedláček (Prokop) – 10. Nouza (Prokeš), 14. Pajić (Chmelíř), 58. Dan Boháč (Mucha).
Rozhodčí: Doležal, M. Honza – Kukeně, Křivohlavý.
Vyloučení: 8:8, navíc Nouza (Motor) 10 minut, Dan Růžička (Motor) a Škůrek (H. Brod) 5 minut + do konce.
V oslabení: 0:1.
Diváků:
ČEZ Motor: Kůdela – Chmelíř, M. Parýzek, Mucha, M. Semrád, Dan Růžička, J. Suchánek – Nouza, J. Straka, Dan Boháč, L. Marek, Pajić, Prokeš, Vaniš, Trummer, A. Přibyl, Pašek. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 2. září.

Přípravné utkání:

HC Tábor – SC Kolín 6:3 (2:1, 3:1, 1:1)
Góly:
5. Zayml, 14. Krätzer (M. Mařík), 22. Bílek (J. Březina, Marcel Dvořák), 24. M. Mařík (J. Matušík), 27. Marcel Dvořák (L. Heršálek), 60. Kellner – 9. Malý (Valášek, Pýcha), 31. Valášek (Malý, Skokan), 58. Valášek (Morkes, Pácal).
Rozhodčí: Macák – Kostka, A. Novák.
Vyloučení: 6:8, navíc R. Pechánek (Tábor) 10 minut, Barbora, Marcel Dvořák (oba Tábor), Klíma, Jankovský (oba Kolín) 5 + do konce.
Využití: 3:1.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 200.
HC Tábor: Klestil - T. Černý, Hlaveš, Marcel Dvořák, L. Heršálek, Havran, A. Hájek - Krätzer (31. Kellner), J. Matušík (31. Mrkvička), M. Mařík (31. Seidl), Kolomý, R. Pechánek, Zayml, J. Březina, Kratochvíl (31. Barbora), Bílek. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.

03. 05. 2024 Druholigový A-tým IHC Králové Písek v následující sezoně povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Matušík, jenž působil na zdejší střídačce již v ročníku 2022-23. Letní přípravu pod jeho taktovkou odstartují Králové v pondělí 6. května.
03. 05. 2024 Krajský výkonný výbor ledního hokeje před blížící se jihočeskou konferencí navrhl změnu systému Krajské ligy mužů. Podle jedné varianty se stávajících deset účastníků střetne s týmy jiného kraje (Vysočina) ve vložených zápasech, které se započtou do tabulky a základní část se tím rozšíří o jedenáct kol. Zvýšenou atraktivitu soutěže by však provázel i nárůst nákladů na dopravu. Druhá varianta nabízí rozšíření základní části o třetí rundu vzájemných soubojů, z nichž polovinu odehrají kluby doma a polovinu venku. Následující rok se obrátí pořadatelství, rozlosování je možné provést na dvě sezony dopředu. Všechna kola play off v obou variantách se budou hrát na tři vítězství. Základní část u obou variant by trvala od 14. září do 18. února, play off by skončilo 23. března.