Celky Tábora a J. Hradce doma v přípravě uspěly. Motor získal dva pohárové body

28.08.2014

Jihočeši pokračují v předligové zápasové sérii na srpnovém ledě. Druholigové celky Tábora a J. Hradce zvolily ke svému vystoupení středeční termín, aby si zvykaly na soutěžní rytmus. Oba uspěly na domácím ledě. Táborští se vytáhli na posílený Pelhřimov, Hradečtí si poradili s Moravskými Budějovicemi. Prvoligový Motor o den později v Budvar aréně překonal mužstvo Třebíče po samostatných nájezdech a bodově si polepšil v tabulce Regionálního poháru.

JIŽNÍ ČECHY – Táborští „kohouti“ si spravili chuť po předchozí porážce 1:5 v Kolíně a přestože po první třetině v duelu s Pelhřimovem museli dohánět jednogólové manko, nakonec otočili výsledek a připsali si povzbuzující výhru proti soupeři, který poprvé nasadil dvě ofenzivní posily Ladislava Rytnauera a Miroslava Třetinu. „Sice jsme vyhráli, ale výkon nebyl dobrý. Co je úplně nejhorší, zranil se nám obránce Honza Kanov. Během přípravy jsme ztratili už čtvrtého hráče,“ postěžoval si hlavní kouč Tomáš Matušík.

V dresu hradeckého Vajgaru se premiérově představil obránce Petr Zich, který je odchovancem Českých Budějovic a vrátil se z působení ve Francii. Bez jednoho muže byly na straně domácích k dispozici kompletní čtyři pětice. Počet hráčů na ledě a na střídačkách se téměř vyrovnal návštěvě v hledišti, což je smutné konstatování. „V úvodní třetině jsme předvedli super výkon, ale nadřeme se hodně na gól. Místo, abychom do první pauzy vedli 5:0, trápíme se do poslední minuty,“ konstatoval trenér Jaroslav Brabec, jehož svěřencům posloužilo ke cti, že bez úhony zvládli dvě oslabení tři na pět.

Hráči Motoru dělali taktické chyby
Budějovický Motor ve svém čtvrtém utkání v rámci Regionálního poháru vybojoval třetí vítězství, ale tentokrát jenom za dva body po samostatných nájezdech. Ze sestavy proti Třebíči na poslední chvíli vypadl nemocný Lukáš Chmelíř, přesto trenéři důsledně točili čtyři obranné dvojice – Ján Mucha alternoval vedle Petra Punčocháře a Dana Růžičky. Chyběli rovněž útočníci Luboš Rob ml. a Radek Prokeš, kteří si plnili povinnosti v reprezentační dvacítce. Místo nich dostali příležitost jiní mladíci, Jan Trummer a Jan Březina.

Trochu nervózní utkání, v němž bylo zbytečně mnoho vyloučených, byť většinou za běžné přestupky, měli Jihočeši pod střechou Budvar arény dobře rozehrané, jenže ve třetím dějství ztratili dvougólový náskok. Hosté vyrovnali při power play, kdy domácím scházela důslednost. Po neplodném prodloužení rozhodl v nájezdech Josef Straka, jenž zkompletoval hattrick. „Je hezké, že jsme to dotáhli do vítězného konce, ale nejsem šťastný z taktických chyb. Nedokázali jsme dohrát závěr první a třetí třetiny,“ chmuřil se asistent Radek Bělohlav.

Přátelská utkání:

HC Tábor – HC Lední Medvědi Pelhřimov 5:3 (1:2, 3:1, 1:0)
Góly:
11. Zayml (Kellner, Mrkvička), 24. Mrkvička (Havran), 29. Liška, 40. Zayml (Havran, T. Černý), 58. Marcel Dvořák (Kellner, L. Heršálek) – 5. Kubát (Třetina), 14. Třetina, 30. Třetina (Jelínek).
Rozhodčí: Talpa – Kostka, Deim.
Vyloučení: 2:8 navíc Panec (Tábor) 5 + do konce.
Využití: 3:0.
Diváků:
HC Tábor:
Panec (16. Klestil) – Havran, T. Černý, Kanov (Marcel Dvořák), O. Liška, L. Heršálek, A. Hájek – Kellner, Mrkvička, Zayml, M. Mařík, J. Matušík, Krätzer, Barbora (30. Kratochvíl), R. Pechánek, Kolomý. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.
Hráno 27. srpna.

KLH Vajgar J. Hradec – HC Moravské Budějovice 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Góly:
2. Šperger, 20. Voříšek (Kohút), 52. Lazorišák (Tomšík, Kotaška) – 33. Dostál (Lupač).
Rozhodčí: Slavík – Hamr, Sváček.
Vyloučení: 6:3, navíc Barták (M. Budějovice) 10 minut.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 68.
KLH Vajgar: D. Gába – Jasečko, Zich, Kotaška, Kohút, R. Procházka, Tržil, Šanda, Popelka – Lazorišák, J. Mazanec, Marek Dvořák, Šperger, Kotrla, Voříšek, Skokan, Milotinský, M. Brabec, Tomšík, Jasanský. Trenéři Jaroslav Brabec a Luboš Voříšek.

Regionální pohár:

ČEZ Motor Č. B. – HC Horácká Slavia Třebíč 4:3 sn (2:1, 1:0, 0:2 – 0:0)
Góly:
17. L. Marek (Mucha), 18. J. Straka (Nouza, M. Švihálek), 33. J. Straka (M. Švihálek, R. Vráblík), rozhodující sn J. Straka – 20. Čuřík (Burian), 54. Jaroš (Králík), 60. Holec (M. Přibyl).
Rozhodčí: D. Pražák, Mertl – Kostka, Jindra.
Vyloučení: 9:11, navíc Dolníček (Třebíč) 10 minut.
Diváků: 1 542.
ČEZ Motor: O. Bláha – Punčochář, Mucha, R. Vráblík, Semrád, Dan Růžička, J. Suchánek, M. Parýzek – Kuchejda, M. Heřman, Dan Boháč, Nouza, J. Straka, M. Švihálek, Vaniš, A. Přibyl, Pašek, L. Marek, Trummer, Březina. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 28. srpna.

03. 05. 2024 Krajský výkonný výbor ledního hokeje před blížící se jihočeskou konferencí navrhl změnu systému Krajské ligy mužů. Podle jedné varianty se stávajících deset účastníků střetne s týmy jiného kraje (Vysočina) ve vložených zápasech, které se započtou do tabulky a základní část se tím rozšíří o jedenáct kol. Zvýšenou atraktivitu soutěže by však provázel i nárůst nákladů na dopravu. Druhá varianta nabízí rozšíření základní části o třetí rundu vzájemných soubojů, z nichž polovinu odehrají kluby doma a polovinu venku. Následující rok se obrátí pořadatelství, rozlosování je možné provést na dvě sezony dopředu. Všechna kola play off v obou variantách se budou hrát na tři vítězství. Základní část u obou variant by trvala od 14. září do 18. února, play off by skončilo 23. března.
02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.