Vyloučených bylo méně, gólů více. Přesto Motor neuspěl ani na severu Čech

13.11.2013

První liga pokračovala 22. kolem. Budějovičtí se představili v Mostu. Oproti předešlé porážce doma s Benátkami měli méně vyloučených, dali víc gólů, ale místo bodů si přibalili na zpáteční cestu pouze smutek. Zase jim nevycházely přesilovky, ve kterých nejenže neskórovali, ale dokonce inkasovali. Ke dnu tabulky už mají velmi blízko.

MOST – Proti farmářskému celku Litvínova, který kvůli souběžně hraným soutěžím nemohl využít extraligové pendly, naskočili hosté bez obránce Marka Posmyka, jenž paradoxně pár kilometrů odtud pomáhal litvínovskému týmu v boji proti Mountfieldu HK. Dres Motoru neoblékli ani Jiří Bárta, Adam Přibyl a Eddie Turek, kteří zpevnili sestavu druholigového Jindřichova Hradce v dohrávaném střetnutí s Moravskými Budějovicemi.

V polovině 6. minuty napálil Marek Vaniš tyčku, počáteční převaha Jihočechů však zůstala neplodná. Domácí se dostali ke slovu v polovině úvodního dějství, kdy střední útočník Smolka zakončoval trestné střílení blafákem do bekhendu, ale trefil jen horní spojovací tyč. Následně hosté nevyužili dvakrát přesilovku. Zato Mostečtí na počátku druhého dějství z početní převahy vytěžili vedoucí zásah.

Nepovedená power play
O necelé čtyři minuty později už domácí tým vedl o dva góly. Václav Skuhravý poté dvakrát v dobré pozici ztroskotal na brankáři Horákovi a stejně dopadla jízda Skuhravého s Melkou proti jedinému obránci, na jejímž konci střílejícího Melku znovu vyčapal Horák. Rostoucí tlak motoráckých bruslařů přinesl korigující trefu nedlouho před druhou sirénou, kdy z prostoru mezi kruhy přesně zacílil kapitán Aleš Kotalík.

K vyrovnání však nedošlo. Ve 48. minutě Zdeněk Tauš z nouze vystřelil a puk pod padajícím Halmošim vletěl do branky. Hostující útočník Ferebauer v následné přesilovce mířil do tyčky. Další přesilová hra dopadla pro Motor ještě hůř, neboť mostecký Jan Bojer po spolupráci s Taušem zařídil gól z vlastního oslabení. Čtyři minuty před koncem základní doby se Budějovičtí prosadili z přečíslení tři na jednoho a Kuchejda snížil střelou po ledě.

Po další minutě hry ale nejzkušenější hráč Zdeněk Šperger vyfasoval trest na dvě plus deset za vysokou hůl a výrazně snížil hodnotu akcií svého týmu. Po přestálém oslabení zkusili hosté power play, avšak za devět vteřin inkasovali do prázdné klece. Ferebaurův gól patnáct vteřin před klaksonem znamenal jen kosmetickou úpravu. Svěřenci trenérské dvojice Bělohlav – Jágr si připsali třetí porážku v řadě a klesli v tabulce na jedenácté místo.

1. liga, 22. kolo

HC Most – HC Motor Č. Budějovice 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)
Góly: 28. Čížek (Pavelka, Slavíček), 31. Písařík (Sedláček, M. Tůma), 48. Tauš, 53. Bojer (Tauš), 60. Tauš (Bojer) – 39. Kotalík (Moravec, Melka), 57. Kuchejda (Ondřej), 60. Ferebauer (Ondřej, L. Rob ml.).
Rozhodčí: Jílek – Rozlílek, Svobodová.
Vyloučení: 5:4, navíc Šperger (Motor) 10 minut.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 514.
HC Motor: Halmoši – Jan Novák, L. Kříž, Chmelíř, Moravec, Boháč, Prokop, Pavlíček – Kotalík, Melka, Skuhravý, Kuchejda, Šachl, Ondřej, Třetina, Pitule, Šperger, Ferebauer, Vaniš, L. Rob ml. Trenéři Radek Bělohlav a Jaroslav Jágr.
Hráno 13. listopadu.

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.