Pražská Slavia působila v Budvar aréně těžkopádně a odjela s nepořízenou

16.09.2015

Duel soupeřů, jimž klubová tradice velí bojovat o návrat do extraligy, dopadl jednoznačně ve prospěch budějovického Motoru. Ten na svém ledě předčil těžkopádnou Slavii ve všech směrech. Vítězství Jihočechů poměrem 4:1 bylo pro Pražany ještě lichotivé. Svěřenci Petra Rosola a Radka Bělohlava dosud neodešli z žádného utkání bez bodu, nasbírali jich celkem deset a vedou prvoligovou tabulku lepším skóre před Třebíčí.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Hosté z pražského Edenu po útěku nedávných opor za koučem Růžičkou do Chomutova představili v porovnání s loňskou extraligovou baráží řadu nových jmen a mezi nimi i hráče, kteří v minulosti působili v budějovických barvách – Petra Punčocháře, Tomáše Micku a Pavla Kašpaříka. Nasadili rovněž Kanaďana černé pleti Nathana Robinsona a maďarského reprezentanta Jánose Vase. „Máme úplně nový tým. Teprve dva dny před soutěží jsme byli kompletní,“ informoval jeden z trenérů Milan Razým.

Jihočechům zřejmě prospěl políček ve formě porážky v samostatných nájezdech, který dostali v minulém kole na litoměřickém ledě. Od počátku hráli soustředěně, nepodceňovali žádnou situaci a postupně si budovali převahu nad fyzicky dobře vybaveným protivníkem. Skóre otevřel ve 12. minutě Tomáš Nouza, jenž při signalizovaném trestu číhal na modré čáře, kde ho našel Lukáš Bohunický dlouhým pasem podél mantinelu. Budějovický matador v pádu prostřelil gólmana Alexandra Hyláka, ač byl tísněný Petrem Hraškem.

Závěr perfektně zvládli takticky

Zbývající góly padly mezi 25. a 32. minutou. Dušan Žovinec se elegantní kličkou ve vlastním pásmu zbavil napadajícího hráče, vyrazil dopředu a střelou z pravého kruhu zvýšil na 2:0. Z pravého kruhu se trefil při přesilovce také uzdravený Rok Pajić, jenž naskočil po zánětu průdušek. Na 3:1 snížil Jaroslav Markovič, který objel klec střeženou Ondřejem Bláhou (také hrál poprvé o body po letním zranění) a nikým nebráněný zacílil švihem do levého horního růžku.

Pečeť na 4:1 do odkryté branky obstaral David Kuchejda, když předtím Josef Straka zachytil slávistickou rozehrávku. Ve třetím dějství si domácí vytvořili další šance, skórovat mohl i Pražan Markovič, ale zůstalo jen u přání. „Motor byl celý zápas aktivnější. My jsme podali mdlý výkon, bez pohybu, bez kontaktu,“ postěžoval si Milan Razým. „Odehráli jsme výborné utkání, škoda jen nevyužité přesilovky pět na tři v úvodu druhé třetiny. Závěr jsme perfektně zvládli takticky,“ vyzdvihl domácí asistent Radek Bělohlav.

WSM 1. liga, 4. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Slavia Praha 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
12. Nouza (Bohunický, R. Vráblík), 25. Žovinec (Bohunický, Kuchejda), 29. Pajić (Žálčík, L. Rob ml.), 32. Kuchejda (J. Straka) – 31. Markovič (Robinson, Vas).
Rozhodčí: Petružálek – Rozlilek, Malý.
Vyloučení: 3:9.
Diváků: 6 224.
ČEZ Motor: O. Bláha – Mucha, Zíb, J. Suchánek, R. Vráblík, Bohunický, Žovinec – Žálčík, Pajić, L. Rob ml., Nouza, J. Straka, M. Heřman, Kuchejda, Mikyska, M. Švihálek, Guman (41. Škoda), Babka, Prokeš. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 16. září.

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.