HC Tábor - Pelhřimov, 2. liga, 1. kolo

HC Tábor - HC Lední Medvědi Pelhřimov 6:3, 2. liga, skupina Střed, 1. kolo, 13. září 2017, foto Hana Grundová a Tomáš Danko

23. 01. 2022 23. leden se stal významným dnem českého hokeje. Tento datum spojujeme s prvním oficiálním zápasem našich reprezentantů, kteří na turnaji v Chamonix roku 1909 podlehli domácí Francii 1:8. První gól vstřelil českobudějovický rodák Jan Arnold Palouš (jeho rodným domem byl "Vatikán" na Lannově třídě), jenž ale coby malý hošík zamířil s rodiči do Prahy a tam prožil většinu svého života. K jihočeskému regionu si přesto vytvořil vztah častými návštěvami na chalupě v Mladé Vožici.
22. 01. 2022 Omlouváme se čtenářům našeho webu za nepopulární krok, jímž reagujeme na počínání nepoctivých lidí. Kompletními statistikami ze zápasů Krajské ligy hraných 22. – 23. ledna doplníme jednotlivé články až ve čtvrtek 27. ledna. Časový posun jsme zvolili jako ochranný prvek proti plagiátorství (úmyslné kopírování cizího textu a jeho vydávání za vlastní), které jeho vykonavatelé někdy maskují záměnou slov „Branky“ místo „Góly“, „Diváci“ místo „Diváků“ nebo „Č. Budějovice“ místo „Samson“. Nechť si tedy k těmto svým originálním kategoriím opatří také originální fakta. Děkujeme za pochopení.
22. 01. 2022 Výsledky Jihočeského kraje ze třetího dne Mládežnického mistrovství republiky krajských výběrů U15, skupina B v Děčíně: Jihočeský kraj - Moravskoslezský kraj 3:3 (1:1, 1:1, 1:1). Góly a nahrávky: 2. Nečas, 21. Vlna (D. Pytlík, S. Pánek), 42. Hečko. Jihomoravský kraj - Jihočeský kraj 2:1 (0:0, 1:0, 1:1). Za poražené skóroval ve 41. minutě Vl. Blažek, asistence Beran. Hrálo se třikrát patnáct minut. Jihočeši se umístili ve skupině na páté příčce.