Archiv krátkých zpráv

23.07.2017 | Prvoligový Motor zahájí v pondělí 24. července ostrou přípravu na ledě. Mužstvo pod vedením Antonína Stavjani, Martina Štrby a Františka Bombice bude mít přesně jedenáct dní na vyladění formy do prvního přípravného zápasu, který sehraje v Budvar aréně v pátek 4. srpna proti kazašskému Pavlodaru. Zapojit by se měl kanadský útočník Tim Crowder. Během dvoutýdenní dovolené se stihl oženit Martin Heřman.

22.07.2017 | Českobudějovický forvard Matěj Toman přispěl vyrovnávacím gólem na 2:2 k velkému obratu v přípravném utkání Švýcarsko - Česko v kategorii U17. Na ledě v Davosu prohrávali Češi 0:2, dosáhli však úspěšného výsledku 7:2. V prvním z trojdílné série zápasů zvítězili Češi 4:3, třetí vyhráli 5:2.

21.07.2017 | Odchovanec píseckého hokeje Marek Mazanec bude pokračovat i v příští sezoně na zámořském ledě. Šestadvacetiletý gólman se vyhnul hrozící arbitráži a dohodl se na nové dvoucestné smlouvě s dosavadním zaměstnavatelem Nashville Predators. Při působení v A-týmu si vydělá 650 tisíc dolarů, na farmě v Milwaukee dostane 100 tisíc. V NHL dosud odehrál jednatřicet utkání, loni nastoupil čtyřikrát.

21.07.2017 | Řada současných i bývalých hokejistů HC Tábor se potká s tenisovou raketou v ruce na 6. ročníku Projekt4Sport Hockey Open, který se uskuteční na antuce pod jordánským vodopádem v sobotu 22. července. O fiftýny zabojuje i hlavní organizátor Jiří Rambousek, nyní kouč švýcarského Yverdonu, hokejové áčko nasadí Jana Tesaře a Jakuba Matušíka, z jehož rodinného klanu nastoupí rovněž otec Tomáš a sestra Kateřina, béčko vyšle Richarda Ježka s Martinem Pospíšilem, veterány budou zastupovat Pavel Ježek, Dalibor Vošta, Zdeněk Tupý či Bohuslav Šubr, skupinu trenérů vytvoří Arpád Györi, René Skalický či Štěpán Kadilák. Mezi třicítkou přihlášených nebude chybět ani trojnásobný vítěz a obhájce titulu Přemysl Škácha.

20.07.2017 | Českobudějovický obránce Ondřej Kachyňa jako jediný vyslanec jihočeského hokeje byl na horkém červencovém ledě u dvou vítězství reprezentační dvacítky v Brně nad Švýcarskem. Domácí zvítězili 4:1 resp. 3:1, další dvě utkání mají v plánu sehrát ve Finsku.

19.07.2017 | Osmadvacetiletý gólman Tomáš Klestil, který je odchovancem budějovického Motoru, ohlásil letos na jaře konec hráčské kariéry, dlouho však nevydržel v pozici hokejového důchodce a vrací se do druholigového HC Tábor, kde působil nepřetržitě od sezony 2012 - 13. Znovu zde vytvoří dvojici s Davidem Novákem.

18.07.2017 | Úctyhodné devadesáté sedmé narozeniny dnes v Českém Krumlově slaví nejstarší ligový hokejista Václav "Kolík" Lenc (v domácí nejvyšší soutěži debutoval roku 1941), příslušník druhé hráčské generace budějovického AC Stadionu a velký kamarád mistra světa Čeňka Píchy. Srdečně blahopřejeme!

17.07.2017 | Šárka Krejníková (Vajgar Jindřichův Hradec), Jana Vránková (HC Tábor), Eva Štumbaurová (Slavoj Český Krumlov) resp. Anna Fabšicová (HC Tábor) dostaly pozvánku na přípravný kemp reprezentačního týmu dívek do osmnácti let, který se uskuteční v Jihlavě 28. července. Na stejném místě o den později se budou s U18 připravovat také Kristýna Bláhová (Vajgar Jindřichův Hradec) s Annou Kotounovou (HC Tábor).

16.07.2017 | Jihočešky Veronika Bucifalová (dříve Strakonice, nyní Ontario Hockey Academy) a Martina Zedníková (Vajgar Jindřichův Hradec) se ocitly v nominaci na přípravný kemp reprezentačního A-týmu žen, který se uskuteční v Benešově od 21. do 23. července.

15.07.2017 | Šestadvacetiletý gólman Hynek Kůdela, jenž uplynulou sezonu odstartoval v druholigovém David Servisu a dokončil ji v Šumperku, se spolu s trenérem Alešem Flašarem aktuálně přesunul z Šumperka do druholigové Poruby.

14.07.2017 | Kanadský bek Andrew Ference, jenž v létech 2005 a 2012 pomáhal v bojích o body prvoligovému resp. extraligovému týmu Českých Budějovic a vzbudil velké sympatie u domácích fanoušků, se rozhodl v osmatřiceti uzavřít profesionální dráhu. Naposledy hájil barvy Edmonton Oilers, za šestnáct sezon v NHL oblékl rovněž dres Bostonu, Calgary či Pittsburghu. Jeho rodina má kořeny v bývalém Československu.

13.07.2017 | Ve Strakonicích se ve druhé polovině srpna uskuteční školení trenérů základní licence C+. Pod vedením Stanislava Kašpara proběhnou dva turnusy 19. - 20. 8. resp. 26. - 27. 8. Mezi dvěma desítkami přihlášených frekventantů se nacházejí tři ženy a také některá známá hokejová jména - Tomáš Nouza, Karel Mošovský, Petr Kica či Josef Vachulka. Podrobnosti k programu lze vyhledat po rozkliknutí Úředních zpráv JčKV ČSLH na homepage Jchokej.cz

12.07.2017 | Na letní kemp reprezentačních brankářů od šestnácti do dvaceti let, který se koná v západočeské Třemošné od 16. do 20. července, dostali pozvánku mj. Jiří Patera (Motor Č. B., U19), Dominik Pavlát (Chomutov, odchovanec Tábora, U19), Kristián Kolář (Plzeň, odchovanec Milevska, U18), Marek Dvořák (Motor Č. B., U17). Ve skupině trenérů se objeví Radek Tóth, Michal Mařík, Stanislav Hrubec či Václav Pipek.

11.07.2017 | Trojice mladíků Martin Beránek, Šimon Kubíček a Matěj Toman z budějovického Motoru dostala pozvánku na soustředění reprezentační sedmnáctky v Třemošné u Plzně od 16. do 18. července a následné trojutkání se Švýcarskem v Davosu od 18. do 22. července. Manažerem týmu je budějovický Radek Ťoupal.

10.07.2017 | Písecký gólman Václav Pipek se rozhodl ve třiceti ukončit aktivní dráhu. Podstatnou měrou k tomu přispělo vážné zranění kolena, které utrpěl při loňském druholigovém derby s Táborem. Někdejšího strážce brankoviště nejen v Písku, ale rovněž v Milevsku, Táboře nebo juniorce Českých Budějovic čeká letos v září operace a nadále se hodlá věnovat pouze trenérskému řemeslu, byť připouští, že by v budoucnu ještě mohl naskočit za Radomyšl v Krajské lize.

09.07.2017 | Českobudějovický odchovanec Jáchym Kondelík (nyní Muskegon Lumberjacks, USHL) se ocitl v nominaci reprezentační devatenáctky pro přípravný kemp v Třinci a Turnaj čtyř zemí v Žilině na Slovensku v době od 24. do 30. července. Mezi náhradníky figuruje brankář Motoru Jiří Patera, který však již koketuje se zámořskou NHL.

08.07.2017 | Třináctý ročník golfového turnaje Nadačního fondu Ivana Hlinky v Karlových Varech se těšil bohaté účasti nedávných hokejových hvězd včetně pěti olympijských vítězů z Nagana. Výsledkově byl nejúspěšnější bývalý útočník budějovického Motoru Milan Král, velmi dobře si vedli také Aleš Kotalík a Petr Sailer.

07.07.2017 | Jednadvacetiletý forvard Lukáš Vopelka z Břilic u Třeboně, jenž začínal s hokejem v Českých Budějovicích, dorostenecká léta a přechod do kategorie dospělých prožil ve Švédsku a loni nastupoval za Slovan Bratislava resp. Duklu Trenčín, se stal čerstvou posilou extraligového Hradce Králové.

06.07.2017 | Talentovaný gólman Kristián Kolář, který je odchovancem milevského hokeje a v současnosti nosí juniorsky dres Škody Plzeň, se zúčastní tréninkového kempu reprezentační osmnáctky v Třemošné od 21. do 23. července. Nefiguruje však v nominaci U18 pro následné zápasy ve Švýcarsku a doma s Kanadou, ani Memoriál Ivana Hlinky v Břeclavi 7. - 12. srpna. Hospodářem týmu je českobudějovický Jiří Šrámek.

05.07.2017 | Pavel Novák z českobudějovického Motoru se jako jediný hráč z jihočeských klubů objevil v nominaci na přípravný kemp reprezentační šestnáctky, který se uskuteční v Třemošné u Plzně od 21. do 24. července.


1 2 ...127

Krátké zprávy
23. 07. 2017 Prvoligový Motor zahájí v pondělí 24. července ostrou přípravu na ledě. Mužstvo pod vedením Antonína Stavjani, Martina Štrby a Františka Bombice bude mít přesně jedenáct dní na vyladění formy do prvního přípravného zápasu, který sehraje v Budvar aréně v pátek 4. srpna proti kazašskému Pavlodaru. Zapojit by se měl kanadský útočník Tim Crowder. Během dvoutýdenní dovolené se stihl oženit Martin Heřman.
22. 07. 2017 Českobudějovický forvard Matěj Toman přispěl vyrovnávacím gólem na 2:2 k velkému obratu v přípravném utkání Švýcarsko - Česko v kategorii U17. Na ledě v Davosu prohrávali Češi 0:2, dosáhli však úspěšného výsledku 7:2. V prvním z trojdílné série zápasů zvítězili Češi 4:3, třetí vyhráli 5:2.
21. 07. 2017 Odchovanec píseckého hokeje Marek Mazanec bude pokračovat i v příští sezoně na zámořském ledě. Šestadvacetiletý gólman se vyhnul hrozící arbitráži a dohodl se na nové dvoucestné smlouvě s dosavadním zaměstnavatelem Nashville Predators. Při působení v A-týmu si vydělá 650 tisíc dolarů, na farmě v Milwaukee dostane 100 tisíc. V NHL dosud odehrál jednatřicet utkání, loni nastoupil čtyřikrát.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web