Archiv krátkých zpráv

25.05.2018 | Jihočeská krajská konference ČSLH se koná v českobudějovickém hotelu Malý pivovar v pondělí 28. května od 17 hodin. Na jednání bezprostředně naváže losovací aktiv týkající se soutěží řízených JčKVV ČSLH. Do Krajské ligy mužů se přihlásilo třináct týmů (stejný počet se zúčastnil uplynulého ročníku), do Regionální ligy juniorů podalo přihlášku sedm celků, do Regionální ligy dorostu se hlásí pět družstev. Losovat se budou také žákovské soutěže. Návrh soutěží řízených JčKVV ČSLH pro sezonu 2018 - 19 lze prostudovat v sekci úředních zpráv.

24.05.2018 | Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš (nyní Plzeň) se díky hlasům hokejových expertů ocitl v desítce nejlepších hráčů v tradiční anketě Zlatá hokejka. Závěrečné kolo hlasování se uzavře 11. června po skončení Stanleyova poháru a konečné pořadí top ten se hráči a fanoušci dozví na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín 19. června. Pořadí od 11. místa už je známé, ve druhé desítce figurují další tři Jihočeši: 11. Jan Rutta (Písek - Chicago), 13. Tomáš Mertl (Č. Budějovice - Plzeň), 15. Jan Kovář (Písek - Magnitogorsk).

23.05.2018 | Mužstvo druholigového David Servisu absolvovalo přátelský fotbalový zápas na půdě TJ Nová Ves u Č. Budějovic a dokázalo s premiantem A skupiny I. B. třídy remizovat 4:4. Góly hokejistů dávali Jiří Bárta 2, Jakub Marek a Roman Šulčík.

23.05.2018 | Někdejší útočník Aleš Krátoška st., jenž oblékal dres Tábora, Písku (1. liga), Č. Budějovic, Vítkovic, Plzně, Slavie Praha či Karlových Varů (extraliga) se stal jedním ze dvou nových trenérských asistentů na střídačce Hradce Králové, kde zároveň pokračuje ve funkci šéfa tamní Akademie ČSLH.

22.05.2018 | Vedení HC Tábor odtajnilo jméno přicházejícho brankáře, který v druholigovém týmu naskočí místo dosavadních opor Tomáše Klestila a Davida Nováka. Novým mužem v táborském brankovišti se stane jednadvacetiletý Milan Dudáček, jenž hokejově vyrůstal v budějovickém Motoru a jako mladší dorostenec krátce vyzkoušel dres Tábora. Pomohl extraligové juniorce třineckých Ocelářů vybojovat mistrovský titul v sezoně 2015 - 16. Následující ročník odchytal za Moravské Budějovice ve 2. lize, loni hájil barvy David Servisu.

21.05.2018 | S účinností od sezony 2018 - 19 dojde k úpravě vyznačení brankoviště (podle vzoru NHL) ve verzi hokejových pravidel 2014 - 2022, kterou v aktuálním znění obdžel Český svaz ledního hokeje od IIHF. Technické nákresy a podrobný textový výklad (zatím v angličtině, chystá se český překlad) lze vyhledat na homepage jchokej.cz v sekci úředních zpráv JčKVV ČSLH.

20.05.2018 | Mužstvo druholigového David Servisu v rámci letní přípravy na suchu odehraje přípravný fotbalový duel na půdě TJ Nová Ves u Č. Budějovic, lídra oblastní I. B třídy. Výkop se plánuje na středu 23. května od 18 hodin.

19.05.2018 | Jihočeský KVV ČSLH organizuje uprostřed letošního léta ve dbvou termínech školení nových trenérů licence C+. Uskuteční se ve Strakonicích od 11. do 12. srpna resp. 18. až 19. srpna. Program se připravuje, elektronická přihláška k účasti je dispozici také na našem webu v sekci úředních zpráv.

18.05.2018 | Čtyřiatřicetiletý obránce Ján Mucha, jenž odehrál řadu extraligových a prvoligových sezon za České Budějovice (celkem 416 mistrovských utkání) a loni v listopadu ukončil smlouvu v Motoru po dvou operacích menisku, pracoval od té doby v realitní kanceláři svého bratra Lukáše doma v Bratislavě, nyní však hlásí návrat k hokeji. Od nadcházející sezony hodlá nastupovat za HC Osmos Bratislava, loňského nováčka slovenské 1. ligy. Muchův nový klub vznikl v roce 2015, zázemí má na ZS Vlada Dzurilly v Ružinově.Bratři Ján a Lukáš Muchové se po létech sejdou v jednom dresu.

17.05.2018 | Sedmdesáté narozeniny si dnes připomíná sportovní fotoreportér Jan Škrle ze Strakonic, jehož snímky se pravidelně objevují v řadě jihočeských médií včetně Jchokeje. Rodák z Lohenic u Přelouče v okrese Pardubice se již půl století neúnavně pohybuje po jihočeských sportovištích a dokumentuje svým objektivem všechny důležité události na celostátní i regionální úrovni. Přejeme mu pevné zdraví a spoustu dalších vydařených fotografií.

16.05.2018 | Smutná zpráva přišla od Jordánu. Ve věku dvaaosmdesáti let zemřel po těžké nemoci Miroslav Vích, dlouholetý masér v HC Tábor a do poslední chvíle věrný fanoušek táborského hokeje.

15.05.2018 | Do prvoligového Motoru přichází třiadvacetiletý útočník Roman Přikryl. Někdejší juniorský reprezentant loni v barvách Kladna posbíral třiatřicet kanadských bodů, v minulosti vyzkoušel extraligu jako hráč Plzně.

14.05.2018 | Českobudějovický zadák Roman Vráblík se v závěru minulé sezony osvědčil při střídavých startech v extraligové Plzni a nyní odchází do Škodovky na roční hostování. Zároveň bude mít vyřízený střídavý start zpátky do Motoru. Exbudějovický forvard Lukáš Žálčík po roční zkušenosti v extraligové Jihlavě hlásí návrat do prvoligového Prostějova, kde již účinkoval předtím.

13.05.2018 | Odchovanec budějovického Motoru Luboš Rob ml. přibližuje na webu HC Vsetín okolností nedávného odchodu z jihočeské metropole do týmu Valachů. "Po sezoně mi skončila smlouva v Budějovicích. U nabídky na pokračování v klubu jsme měli trochu rozdílné představy o spolupráci a smlouvě. Takový je hokej. Měl jsem pár jiných nabídek, ale na Vsetín jsem slyšel jen pozitivní ohlasy. Rozhodoval samozřejmě i zájem ze strany Vsetína, kde pan Tesařík měl o mě zájem. Celkem rychle jsme se domluvili, a to i na smlouvě," říká křídelní útočník, jehož otec Luboš Rob st. nosil ve Vsetíně před jedenácti léty kapitánské céčko.

12.05.2018 | Obránce a příležitostný útočník Dušan Žovinec, jenž v období 2014 až 2017 nosil dres budějovického Motoru, přechází na další štaci v rámci WSM 1. ligy. Po loňském působení u prostějovských Jestřábů míří do Frýdku-Místku, kde bude nastupovat za farmu extraligiového Třince.

11.05.2018 | Sedmadvacetiletý obránce Stanislav Dietz, jenž hokejově vyrůstal v Písku, do extraligy naskočil v Českých Budějovicích a posléze nakoukl i do národního mužstva, bude v příští sezoně pokračovat v dresu chomutovských Pirátů, u nichž hostuje z nedalekého Litvínova.

10.05.2018 | Hráči A-týmu Motoru České Budějovice, členové vedení klubu a také zástupci mládežnických celků plánují aktivní účast v Běhu jihočeských nadějí, který pořádá Nadační fond Jihočeské naděje na Sokolském ostrově v krajské metropoli 25. května.

09.05.2018 | Brzy šestadvacetiletý obránce Zdeněk Čáp, jenž v závěru minulého ročníku hájil barvy prvoligového Motoru a má za sebou extraligové působení v Pardubicích, Hradci Králové či Olomouci, zahnízdil v jihočeské metropoli i na další sezonu. S vedením klubu se dohodl na roční smlouvě. Naopak technický útočník Josef Mikyska po loňské epizodě v motoráckém dresu zamířil zpátky do Benátek nad Jizerou, jejichž tým je farmou Liberce.

08.05.2018 | Střední útočník Peter Galamboš po ročním působení v Motoru Č. Budějovice zamířil do slovenské extraligy. Osmadvacetiletý rodák z Martina, k jehož přednostem patří důraz (využívá přitom odpovídající fyzické parametry 191 cm, 90 kg) oblékne dres HC Košice.

08.05.2018 | Trenérský triumvirát druholigového týmu HC Tábor v čele s Arpádem Györim měl na startu letní přípravy v pondělí 7. května k dispozici sedmadvacetičlenný jmenný seznam hráčů pro nadcházející sezonu. Z Kolína se vrátil obránce Ladislav Hlaveš, po roční pauze od hokeje kvůli pracovním povinnostem ohlásili comeback útočníci Marek Vaniš a Jakub Krätzer. Z juniorských extraligových štací v republice našli cestu domů odchovanci Marek Pastyřík, Lukáš Jindra, Milan Kalaš, Lukáš Prášek. Očekává se další pohyb v kádru včetně avizovaného příchodu nového brankáře.


1 2 ...150

Krátké zprávy
25. 05. 2018 Jihočeská krajská konference ČSLH se koná v českobudějovickém hotelu Malý pivovar v pondělí 28. května od 17 hodin. Na jednání bezprostředně naváže losovací aktiv týkající se soutěží řízených JčKVV ČSLH. Do Krajské ligy mužů se přihlásilo třináct týmů (stejný počet se zúčastnil uplynulého ročníku), do Regionální ligy juniorů podalo přihlášku sedm celků, do Regionální ligy dorostu se hlásí pět družstev. Losovat se budou také žákovské soutěže. Návrh soutěží řízených JčKVV ČSLH pro sezonu 2018 - 19 lze prostudovat v sekci úředních zpráv.
24. 05. 2018 Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš (nyní Plzeň) se díky hlasům hokejových expertů ocitl v desítce nejlepších hráčů v tradiční anketě Zlatá hokejka. Závěrečné kolo hlasování se uzavře 11. června po skončení Stanleyova poháru a konečné pořadí top ten se hráči a fanoušci dozví na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín 19. června. Pořadí od 11. místa už je známé, ve druhé desítce figurují další tři Jihočeši: 11. Jan Rutta (Písek - Chicago), 13. Tomáš Mertl (Č. Budějovice - Plzeň), 15. Jan Kovář (Písek - Magnitogorsk).
23. 05. 2018 Mužstvo druholigového David Servisu absolvovalo přátelský fotbalový zápas na půdě TJ Nová Ves u Č. Budějovic a dokázalo s premiantem A skupiny I. B. třídy remizovat 4:4. Góly hokejistů dávali Jiří Bárta 2, Jakub Marek a Roman Šulčík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web