Vítězství na litoměřickém ledě v prodloužení vystřelil Jihočechům obránce Fillman

24.11.2018

Jihočeši po dvou kontumacích z kluzišť soupeřů a domácím zaváhání s Třebíčí potřebovali v Litoměřicích nutně získat body. Prohrávali, ale nakonec vydřeli prémii v prodloužení, což je tím cennější, že z Kalich arény zatím odjížděla většina soupeřů s prázdnou. Pouze tři týmy zde uspěly na sto procent a vždy jen gól. V tabulce druhý Motor se trochu přiblížil vedoucí Dukle Jihlava, která utržila debakl 2:9 ve Vsetíně. Ten zůstal třetí s dvoubodovou ztrátou.


LITOMĚŘICE – Do města přezívaného Zahrada Čech se vypravili Budějovičtí po zatím nejkrizovějším úseku sezony (z jejich pohledu) a postavili skoro navlas stejný tým, jako šest dní předtím v Ústí nad Labem, kde zvítězili 4:0, ale poté se museli smířit s kontumací 0:5. Jediný rozdíl spočíval v tom, že dres Motoru nenavlékl Jakub Doktor a tím mužstvo od Černé věže splnilo soutěžní podmínku využití maximálně sedmnácti hráčů ve věku dvaceti let a starších. Z teenagerů byl k dispozici jen Martin Beránek, zatímco další nadějní mladíci hráli juniorskou extraligu. Tento fakt již nepadal na váhu.

Jihočeši dostali gól do šatny před první přestávkou, rychle však odpověděli po nástupu do druhé části. Na další a zároveň rozhodující gól se čekalo do druhé minuty prodloužení, kdy se po levé straně rozjel Mitch Fillman a pro jeho zakončení nebyli překážkou tři bránící hráči Litoměřic, ani brankář Martin Michajlov. „Jsem rád, že se mužstvo dokázalo zkonsolidovat a podat dobrý výkon podpořený skvělým Honzou Strmeněm v brance. Všichni kluci, kteří nastoupili do tohoto utkání, ho odpracovali na maximum přesně podle mých představ,“ nechal se slyšet kouč hostí Václav Prospal.

Chance 1. liga, 27. kolo:

HC Stadion Litoměřice – ČEZ Motor Č. Budějovice 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1)
Göly a nahrávky:
20. M. Kadlec (Zadražil, Voženílek) – 22. Zd. Doležal (Bradley), 62. Fillman (Zd. Doležal, Bradley).
Rozhodčí: Pilný, Obadal – Lukš, Coubal.
Vyloučení: 7:8, navíc Kadlec (Litoměřice) a R. Přikryl (Motor) oba 10 minut.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 24:32.
Diváků: 1 420.
ČEZ Motor: Strmeň – Pavlin, P. Pýcha ml., Fillman, Kutlák, Plášil, Vydarený – Babka, M. Heřman, M. Čermák, Endál, Gilbert, M. Novák, Šimánek, Dančišin, M. Beránek, Zd. Doležal, Bradley, R. Přikryl. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 24. listopadu.

(red)

Krátké zprávy
16. 12. 2018 Obránce Václav Svach, který je odchovancem Strakonic a nastupuje za Motor Č. Budějovice, dostal pozvánku do reprezentačního týmu sedmnáctiletých na přípravný kemp a trojici přátelských utkání s Finskem. Akce se uskuteční v Kladně a Slaném od 25. do 30. prosince.
16. 12. 2018 Česká veteránská reprezentace zvítězila 8:4 nad veterány Pardubic v exhibičním winter classic utkání při příležitosti otevření Zimního sportovního parku na Dostihovém závodišti v Pardubicích. V barvách vítězného týmu se zapojili bývalí extraligoví hráči Českých Budějovic a reprezentanti František Ptáček (1 + 0), Václav Král (2 + 3), František Mrázek (3 + 1) a Filip Turek (0 + 2).
15. 12. 2018 Extraliga dorostu, 2. část, skupina D, 3. kolo: Motor Č. Budějovice - HC Tábor 4:2 (1:0, 2:0, 0:2 - P 0:0, N 1:0). Góly a nahrávky: 8. Cibulka, 24. Lukeš (Petrásek), 26. Lukeš (Marhoun), nájezd Hála - 41. Cháb (Vaněk), 47. Vaněk (Matašovskjý, Cháb).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web