Vimperk se domácí výhrou nad Sokolem Radomyšl posunul blízko k účasti v play off

01.02.2019

První únorový pátek patřil dohrávce 17. kola Krajské ligy mužů mezi Vimperkem a Sokolem Radomyšl. Řádný termín tohoto duelu připadal na 30. prosince minulého roku. Domácí se vzpamatovali po třech porážkách v řadě. Do boje šli čerstvě povzbuzení ziskem dalších dvou bodů poté, co disciplinárka změnila jejich porážku v Pelhřimově z 2:3 po nájezdech na kontumačních 5:0. Poskočili na šesté místo s náskokem pěti bodů před osmou Soběslaví.


VIMPERK – Mužstvo od Boubína získalo rychle vedení a postupně vytáhlo náskok až na 6:1. V závěru pouze hosté zkorigovali na konečných 7:3. „Vstoupili jsme do zápasu aktivně a na rozdíl od předchozích vystoupení se nám dařilo střelecky. Ve třetí třetině jsme si pohlídali výsledek,“ konstatoval spokojeně vimperský asistent Pavel Předota. Hosté nasadili čtveřici pendlů z druholigového Písku (obránci Ondřej Hora, David Pelant, útočníci Adam Novák a Tomáš Rod), ale nijak to nepozvedlo jejich herní projev. „Nikomu to nešlo. Nezasloužili jsme si body. Domácí byli ve všem lepší,“ přiznal vedoucí Jaromír Šíp. Tým Radomyšle zůstal dva body za osmičkou.  

Krajská liga, dohrávka 17. kola:

HC Vimperk – TJ Sokol Radomyšl 7:3 (2:0, 3:1. 2:2)
Góly a nahrávky:
3. Bojer (R. Suchánek ml., Chaloupka), 15. Paule (Chval), 22. J. Předota, 25. M. Novotný (M. Přibyl, Horejš), 27. Jiří Lang (Binder, Chaloupka), 42. Paule (M. Novotný), 49. Paule (Chaloupka, M. Přibyl) – 33. O. Gába (Šimoník, M. Škoda), 45. Pelant, 53. A. Novák (Jungbauer, Rod).
Rozhodčí:
D. Čáp – Kubíček, Jan Lang.
Vyloučení: 6:3.
Využití: 0:1.
Diváků: 300.
HC Vimperk: Podskalský – Chaloupka, Horejš, O. Předota, J. Předota, Chval – Bojer, R. Suchánek ml., J. Sitter, Binder, Jiří Lang, Fleischman, M. Novotný, M. Přibyl, Paule. Trenéři Milan Stárek a Pavel Předota.
S. Radomyšl: Žilinčík – Pav. Procházka, F. Procházka, M. Hřebíček, M. Škoda, Hora, Pelant – J. Řehoř, Jungbauer, Vlk, O. Gába, R. Volf ml., Šimoník, Rod, Fríd, A. Novák. Trenéři Radek Hovora a Zdeněk Javůrek.  
Hrálo se 1. února 2019.

(lho)Krátké zprávy
20. 04. 2019 Ve věku třiaosmdesáti let dnes ráno zemřel někdejší vynikající hokejista a slavný trenér Luděk Bukač. Jako hráč se stal mistrem Evropy v roce 1961, v trenérské roli přivedl národní mužstvo Československa ke světovým titulům 1985 a 1996. V období 1971 až 1973 trénoval také českobudějovický Motor, dlouhá léta vedl letní hokejovou školu v Jindřichově Hradci. Žil střídavě v Praze a jihočeské Lutové. Čest jeho památce.
19. 04. 2019 Českobudějovický odchovanec Tomáš Mertl už nepokračuje v přípravě národního mužstva před mistrovstvím světa, které se letos uskuteční na Slovensku. Trenér Miloš Říha vyřadil třiatřicetiletého útočníka spolu s dalšími šesti hráči, přestože se prosadil střelecky v utkáních s Rakouskem a Německem. Z Jihočechů zůstali v kádru brankář Jakub Kovář a útočník Rudolf Červený, na soustředění v Nitře se k nim připojí forvardi Jan Kovář a Milan Gulaš. Trenérský zájem směřuje také k expíseckému obránci Janu Ruttovi, jemuž nečekaně skončila sezona v zámoří, když jeho tým Tampa Bay Lightning vypadl v 1. kole Stanleyova poháru.
18. 04. 2019 Na Velký pátek, který se letos pojí s datem 19. dubna, budou sportovci v jihočeské metropoli bavit diváky. Svátek nesvátek. Ve Sportovní hale se od 16 hodin uskuteční první finálový zápas volejbalové extraligy mezi Jihostrojem a Libercem, v sousední Budvar aréně vyjedou od 18 hodin na ledovou plochu hokejisté Motoru a Kladna k 10. kolu extraligové baráže.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web