Veteránský duel Winter Classic pod hlubockým zámkem nabídl podívanou s devatenácti góly

24.02.2020


Hokejoví fanoušci v Hluboké nad Vltavou nezůstali bez zajímavého utkání ani poslední únorovou neděli, i když proti zvyklostem nevyjeli na plochu domácí Rytíři v boji o krajské body, ale jejich starší kolegové Old Stars Hluboká posílení Václavem Prospalem či Stanislavem Bednaříkem poměřili dovednosti s českobudějovickými Old Boys Motor. Třináct stupňů nad nulou a silný vítr sice omezovaly regulérnost hokejového prostředí, přesto se aktérům dařily efektní kombinace.


HLUBOKÁ NAD VLTAVOU – Oproti nahlášeným sestavám nastaly jen minimální změny. Na straně Motoru chyběl brankář Roman Kondelík a překvapivě i trenérská dvojice František Čech – Roman Turek, kterou promptně nahradil vždy připravený Bohumil Tomandl. Dres vítězů oblékl také rozhodčí Josef Mertl, bratr reprezentačního útočníka Tomáše Mertla. Výsledek se zlomil na začátku třetího dějství, kdy odchovanec Motoru v hlubockých barvách David Dědič kapituloval čtyřikrát za čtyři minuty. „Sezona na stadionu ještě nekončí, ale chtěli jsme pobavit diváky. Počasí nám nepřálo, přesto byl hokej pěkný,“ řekl domácí kouč Miroslav Šulista, jenž pochválil i výkon hlasatele Jiřího Kalvody. 

Exhibiční utkání:

Old Stars Hluboká – Old Boys Motor 4:15 (3:2, 0:2, 1:10)
Góly a nahrávky:
Troup (Prospal), Prospal (T. Lenc), Prospal (A. Dvořák), Kafka (Prospal, St. Bednařík) – Kotalík (D. Nedorost), R. Ťoupal (F. Turek), V. Král (R. Ťoupal, F. Turek), Kotalík (Sailer), V. Král, Kotalík (D. Nedorost), J. Hanzal (M. Hanzal), M. Hanzal (J. Hanzal, R. Bauer), V. Král (Kotaška), Sailer (D. Nedorost), J. Hanzal (M. Hanzal), D. Nedorost (Sailer), L. Zíb (R. Bauer), D. Nedorost, Kotalík (K. Ťoupal).
Rozhodčí: P. Bělohlav ml. – Jiřička, Lukáš.
Vyloučení: 3:1.
Diváků: 218.
Hluboká: Dědič – Nedoma, P. Bělohlav st., A. Dvořák, M. Dvořák ml., R. Rákosník st., Žlůva, Troup – Hejda, T. Lenc, St. Bednařík, Prospal, Kafka, M. Janda, Kotek, Svobodný, Miler. Trenér Miroslav Šulista.
Motor: Hembera – K. Ťoupal, R. Bauer, Kotaška, L. Zíb – Sailer, F. Turek, R. Ťoupal, Kotalík, Fr. Mrázek, M. Hanzal, J. Hanzal, D. Nedorost, V. Král, Jos. Mertl. Trenér Bohumil Tomandl.
Hrálo se 23. února 2020. 

(lho)Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie