Venku se nedaří. Budějovičtí podlehli o gól v Ústí nad Labem a jsou v 1. lize desátí

24.09.2016

Po sérii třech utkání s plným bodovým ziskem vyšli hokejisté Motoru naprázdno v Ústí nad Labem. V prostředním dějství srovnali dvougólové manko, ale potom znovu inkasovali a podruhé už nedotáhli ztrátu. Stejně jako loni se jim nedaří venku. Z dosavadních třech vystoupení na kluzištích soupeřů se podruhé vrátili s nepořízenou. V tabulce klesli na desátou příčku a zdá se, že jejich cesta ke špičce bude trnitá, možná i dlouhá.

ÚSTÍ NAD LABEM – Hosté se vypravili na český sever bez obránce Pavla Pýchy a také Dušana Žovince, v útočných řadách se neobjevili David Kuchejda, Rok Pajić a mladík Ondřej Šulek, jenž ve stejný den v barvách juniorky Motoru hattrickem sestřelil pražskou Spartu. Vyloučení budějovického kapitána Lukáše Květoně potrestali Ústečtí již na začátku 5. minuty a druhý gól přidali ve 13. minutě pouhých dvacet vteřin po návratu Martina Mazance z lavice hanby.

Jihočeši korigovali z přesilovky brzy po záhájení prostředního dějství a v rozmezí necelých čtyř minut bylo srovnáno, když hosté využili druhou početní výhodu za sebou. „Do stavu 2:0 jsme hráli výborně. Pak nám napršelo do nosů. Začali jsme ztrácet kotouče a tím jsme postavili soupeře na nohy,“ uvědomoval si domácí kouč Tomáš Mareš, jehož svěřenci ale krátce po polovině základní hrací doby využili přesilovku pět na tři a znovu měli náskok.

Deset vteřin po zahájení třetí periody padl čtvrtý gól do budějovické klece, v níž stál od 13. minuty Ondřej Bláha namísto Davida Gáby. Hosté snížili při hře čtyři na čtyři, ale srovnat se jim nepodařilo ani v závěrečné power play. „Dokázali jsme si, že umíme hrát i s největšími favority,“ doplnil Tomáš Mareš, jemuž v sestavě chyběl pro zranění nejproduktivnější útočník Jaroslav Roubík. „V přesilovkách bylo skóre 2:2, ale v rovnovážném stavu jsme prohráli. To zobrazuje i poměr sil na ledě,“ poznamenal trenér poražených Antonín Stavjaňa.