Vedení Českého hokeje zrušilo srpnové reprezentační akce kvůli karanténním opatřením

31.07.2020


Vzhledem k nedávnému výskytu nákazy mezi členy mládežnických výběrů a souvisejícím karanténním opatřením rozhodlo vedení Českého hokeje o zrušení srpnových reprezentačních akcí. Nebudou se konat České hokejové hry, připravované v náhradním termínu do Brna, stejně jako přípravné kempy, zápasy a turnaje mládežnických reprezentací. Neuskuteční se ani Letní kemp Českého hokeje pro hráče ročníků 2010 a 2011 plánovaný na počátek srpna.


PRAHA – Do reprezentačních akcí se zapojují hráči z různých klubů a v situaci, kdy výskyt nákazy u jediného člena týmu zpravidla znamená čtrnáctidenní karanténu pro celé mužstvo a někde i uzavření zimního stadiónu, nachází se v ohrožení klubový hokej i nadcházející ročník soutěží. „Za karanténních opatření nastavených v současné době by nejspíš nemohla proběhnout soutěžní sezona,“ uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král. „Denně jednáme s představiteli státních institucí, jak řešit organizačně a ekonomicky situaci klubů. Usilovně na tom pracujeme. Dokázali bychom si poradit s jinými omezeními, ale nemůžeme soutěžit bez hráčů, tréninků a zápasů.“

Mezinárodní sezonu komplikují další omezení. Za stávajících podmínek by se Českých hokejových her nemohlo zúčastnit mužstvo Ruska a omluvit se museli rovněž hokejisté Finska. Vývoj situace a zahájení soutěžní sezony bude řešit výkonný výbor Českého hokeje v srpnu a počátkem září. Projedná případné úpravy termínového kalendáře, herních řádů a modelu soutěží. Vedení Českého hokeje je v pravidelném kontaktu s vedoucím skupiny pro rozvolňování epidemiologických opatření Rastislavem Maďarem, předsedou Národní sportovní agentury Milanem Hniličkou a společně se zástupci státních institucí a dalších sportovních svazů hledá způsoby, jak zahájit sezonu.

Tisková zpráva Českého hokeje
(s redakční úpravou)


Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie