Vedení Českého hokeje zrušilo srpnové reprezentační akce kvůli karanténním opatřením

31.07.2020


Vzhledem k nedávnému výskytu nákazy mezi členy mládežnických výběrů a souvisejícím karanténním opatřením rozhodlo vedení Českého hokeje o zrušení srpnových reprezentačních akcí. Nebudou se konat České hokejové hry, připravované v náhradním termínu do Brna, stejně jako přípravné kempy, zápasy a turnaje mládežnických reprezentací. Neuskuteční se ani Letní kemp Českého hokeje pro hráče ročníků 2010 a 2011 plánovaný na počátek srpna.


PRAHA – Do reprezentačních akcí se zapojují hráči z různých klubů a v situaci, kdy výskyt nákazy u jediného člena týmu zpravidla znamená čtrnáctidenní karanténu pro celé mužstvo a někde i uzavření zimního stadiónu, nachází se v ohrožení klubový hokej i nadcházející ročník soutěží. „Za karanténních opatření nastavených v současné době by nejspíš nemohla proběhnout soutěžní sezona,“ uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král. „Denně jednáme s představiteli státních institucí, jak řešit organizačně a ekonomicky situaci klubů. Usilovně na tom pracujeme. Dokázali bychom si poradit s jinými omezeními, ale nemůžeme soutěžit bez hráčů, tréninků a zápasů.“

Mezinárodní sezonu komplikují další omezení. Za stávajících podmínek by se Českých hokejových her nemohlo zúčastnit mužstvo Ruska a omluvit se museli rovněž hokejisté Finska. Vývoj situace a zahájení soutěžní sezony bude řešit výkonný výbor Českého hokeje v srpnu a počátkem září. Projedná případné úpravy termínového kalendáře, herních řádů a modelu soutěží. Vedení Českého hokeje je v pravidelném kontaktu s vedoucím skupiny pro rozvolňování epidemiologických opatření Rastislavem Maďarem, předsedou Národní sportovní agentury Milanem Hniličkou a společně se zástupci státních institucí a dalších sportovních svazů hledá způsoby, jak zahájit sezonu.

Tisková zpráva Českého hokeje
(s redakční úpravou)


Krátké zprávy
02. 12. 2020 Finská nejvyšší soutěž SM-liiga se aktuálně zastavila kvůli koronaviru a zrušila zápasový program minimálně do 19. prosince. Nepříjemná situace se dotkla rovněž třinácti českých krajánků, mezi nimi i Jihočechů Rudolfa Červeného s Jiřím Smejkalem, nebo pelhřimovského odchovance Libora Šuláka.
02. 12. 2020 Pětadvacetiletý útočník Luboš Rob ml. se první prosincový den stal otcem dcery Emy. Z radostné noviny se může těšit také dědeček Luboš Rob st. i pradědeček Jaroslav Pouzar st.
02. 12. 2020 Trenéři české reprezentace do dvaceti let zveřejnili širší nominaci 42 hráčů na závěrečný přípravný kemp ve Vyškově před blížícím se MS v Kanadě. Na seznamu figurují odchovanci jihočeského hokeje Šimon Kubíček, Martin Beránek, Pavel Novák, Jaromír Pytlík a Matěj Toman.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie