Ve 2. lize bodoval jen Písek proti Číně. D. Servis nestačil venku Kobře, Tábor doma Kolínu

01.12.2019

Program 21. kola druholigové skupiny Střed příliš nenaplnil bodová konta jihočeských klubů. Plně se nasytili jen písečtí Králové, kteří na domácím ledě přemohli Čínského Draka po zatím nejlepším výkonu ze čtyř dosavadních soubojů s exotickým soupeřem. Českobudějovičtí servismani s několika mezerami v sestavě neuspěli v pražském Braníku proti Kobře. Mužstvo Tábora před svým publikem vymazalo třígólový náskok Kolína, ale v závěru nešťastně ztratilo výsledek.

PÍSEK / PRAHA / TÁBOR – Čtvrtý vzájemný duel mezi Pískem a čínsko-kladenským Drakem přinesl Jihočechům čtvrtou výhru (první z řady se povedla až v nájezdech), i když tomu málo nasvědčovalo po úvodní periodě, kterou u břehu Otavy vyhráli hosté 2:0 – dvakrát ujeli a světelná tabule od 4. minuty nabízela domácím fanouškům děsivý údaj. Mimochodem, tribuny s kapacitou 4 500 míst byly zaplněné jen ze čtyř procent. Od druhé třetiny se však obrátila karta a Králové zařídili očekávaný výsledek. Za soupeře korigoval v čase 59.47 Mingju Zheng z trestného střílení po faulu Romana Tintěry. „Pro nás mluvil velký rozdíl v aktivitě a střelbě,“ poznamenal asistent Václav Šrámek.

Servismani z budějovických Čtyř Dvorů nenavázali v pražském Braníku proti Kobře na výsledek, ale ani na výkon z předchozího derby s Táborem. Nastoupili jen s pěti beky (Ivan Lytvynov se vrátil do Motoru, Daniel Dudáček plnil školní povinnosti) a třemi útoky, v nichž kvůli zranění chyběli Tomáš Vak (záda) s Dominikem Peckou (koleno). Po bezgólové úvodní části otevřeli skóre hosté zásluhou Kryštofa Hraly, jenž ve svém druhém utkání za David Servis dal druhý gól. Brzy však následoval kolaps. Jihočeši v rozmezí šesti minut čtyřikrát inkasovali. Další dva góly dostali ve třetí třetině, zmohli se na jediný z přesilovky. „Zklamal nás přístup některých hráčů,“ postěžoval si asistent Jiří Fedur.

Táborští „kohouti“ chtěli odčinit neúspěch s David Servisem, jenže doma proti Kolínu nezvládli vstup do zápasu. Hosté vyhráli úvodní třetinu 3:0, první dvě trefy zaznamenali z přesilovek. Přestávková bouřka v jihočeské kabině a změny v sestavě stály za radikálním zlepšením a po dvou periodách bylo srovnáno. Střelba v závěrečném dějství ale patřila jenom „kozlům“ od Labe, konkrétně Davidu Šafránkovi, jenž zkompletoval hattrick, přičemž tečku učinil při power play Tábora do opuštěné klece. „První třetina vyzněla jednoznačně pro soupeře. Úplně nás utumily obdržené góly. Druhá část byla parádní, mohli jsme i odskočit. V závěru hosté potrestali naši fatální chybu,“ uvedl kouč Arpád Györi.

2. liga, skupina Střed, 21. kolo:

IHC Králové Písek – China Golden Dragon 5:3 (0:2, 4:0, 1:1)
23. M. Přibyl (Strnad), 24. Arnošt (D. Matějka), 32. L. Bednařík (Hamalčík), 40. Jiří Bárta (D. Bílek, A. Novák), 44. Hanus (Arnošt) – 3. Chu (H. Li), 4. Mart. Bláha (Nagy), 60. Zheng TS.
Rozhodčí: Šperl – Zimmermann, Sedláček.
Vyloučení: 7:4, navíc D. Matějka (Písek) 10 minut, H. Li (China) do konce.
Diváků: 200.
IHC Písek: Hamalčík – Tintěra, Hanus, D. Bílek, Šaršok, J. Turek, Růžek, M. Šafář – D. Matějka, Arnošt, L. Bednařík, J. Čížek, Jiří Bárta, A. Novák, Strnad, M. Přibyl, J. Volf, Krýner. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hrálo se 30. listopadu 2019.

HC Kobra Praha – HC David Servis 6:2 (0:0, 4:1, 2:1)
32. Šefl (Mat. Hrubý, Smejkal), 33. Tondr (Bříška, Šteiner), 34. Valík (M. Davídek), 38. Tondr (Šteiner, T. Šťastný), 54. M. Davídek (Valík), 56. M. Davídek (Heldák, Valík) – 27. Hrala (Škopek, Ferebauer), 47. R. Šulčík (Hřebejk, Jak. Marek).
Rozhodčí: Vyštejn – Dědek, Teršíp.
Vyloučení: 3:1.
Diváků: 169.
D. Servis: Hauser – Sičák, Svach, T. Kohút, Krtek, Škopek – R. Šulčík, Hřebejk, Jak. Marek, Tejko, Hrala, Ferebauer, Matys, Kronus, Sumerauer. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur.

HC Tábor – SC Kolín 3:5 (0:3, 3:0, 0:2)
24. Jan Bárta (R. Heřman, Šulek), 34. Šulek (M. Havran), 35. Dančišin (D. Havelka, Zayml) – 14. Rob. Martínek (Stehlík, Mich. Procházka), 19. Stehlík (Mich. Procházka. Rob. Martínek), 20. Šafránek (Semirád), 54. Šafránek (R. Jelínek), 60. Šafránek (M. Němec).
Rozhodčí: Pokorný – Klouda, Roupec.
Vyloučení: 7:8, navíc Šulek (Tábor) 10 minut.
Využití: 2:2.
Diváků: 1 100.
HC Tábor: Šorf – M. Havran, Hajič, D. Havelka, K. Černý, Skočovský, Radoš, Beran – Šulek, Jan Bárta, Dančišin, R. Heřman, Zayml, Seidl, Pejchal, D. Řepík, Prášek, Š. Kadilák ml., R. Pechánek, J. Březina. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.

26. 04. 2024 Brzy patnáctiletá kapitánka dívčího výběru Future Olympians U15, vimperská odchovankyně Adéla Voldřichová, a čtrnáctiletá obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru pomohly vybojovat stříbrné medaile na European Girls Trophy v Bratislavě. Ve finále Češky podlehly Maďarsku U16 výsledkem 1:5 (asistenci na jediný gól si připsala Šrámková, která chyběla v původní nominaci) a nedosáhly na zlatý hattrick v prestižním turnaji.