Václav Prospal prodloužil angažmá na střídačce Motoru. Zůstal rovněž asistent Aleš Totter

18.03.2020


Na tuhle zprávu čekali všichni fandové Motoru. Trenérem a vedoucím sportovního úseku týmu ČEZ Motor České Budějovice zůstává i pro sezonu 2020-21 bývalý vynikající hokejista a dnes již úspěšný trenér Václav Prospal. Vedení Motoru prodloužilo s ním i jeho trenérským týmem smlouvu o další rok. Do první extraligové sezony po sedmileté pauze povede hokejisty muž, který dokázal v dresu Českých Budějovic postoupit do nejvyšší soutěže jako hráč i trenér.


Č. BUDĚJOVICE – V době boje s pandemií koronaviru se vedení Motoru zachovalo zodpovědně a nepřikročilo k obvyklému fotografování při podpisu smlouvy za účasti celého řídícího aparátu. Václav Prospal akceptoval návrh vedení klubu a podepsal nový kontrakt v Hluboké nad Vltavou, kde má bydliště, stejně jako generální manažer Stanislav Bednařík. Obě strany s předstihem deklarovaly zájem angažovat se nadále pro společnou věc. Zbývalo vyřešit jen detaily. „Jsme moc rádi, že bude pokračovat naše spolupráce. Po úspěšné sezoně jsme měli velký zájem na tom, aby pokračoval celý trenérský štáb,“ ujistil Stanislav Bednařík.

Pro Václava Prospala bylo důležité najít cestu, jak nejlépe skloubit práci v Motoru se svojí rodinou, která žije na Floridě. Podpisem nové smlouvy úspěšný trenér potvrdil, že se to podařilo. Václav Prospal se stal sedmým lodivodem, který dokázal s českobudějovickým týmem postoupit do nejvyšší domácí soutěže a připojil se k Vlastimilu Hajšmanovi, jemuž se tento kousek podařil v roli hráče i trenéra. Pětačtyřicetiletého budějovického rodáka čeká první trenérská sezona v extralize. Asistentem zůstal Aleš Totter, brankáře nadále povede Stanislav Hrubec, kondiční přípravu Tomáš Cibulka a videorozbory bude mít na starosti Zbyněk Rýpar.

(red, tzm)

Hlavní trenéři, kteří dovedli hokejisty Č. Budějovic do nejvyšší soutěže

1941 Václav Piloušek
1960 Zlatko Červený
1968 Slavomír Bartoň
1970 Vlastimil Hajšman
1992 Jaroslav Jágr
2005 Josef Jandač
2020 Václav Prospal

(tabulka přiložená k tiskové zprávě ČEZ Motor)


Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie