Václav Král trénuje základnu Motoru a k dalším aktivitám si přidává otevření Salonu King

25.04.2018

Odchovanec strakonického hokeje a juniorský mistr republiky s Českými Budějovicemi odehrál v krajské metropoli pět extraligových ročníků (1994 – 95 a 1997 až 2001), probojoval se do reprezentace (24 utkání, 4 góly). Extraligu zkusil také v Plzni, Znojmě a Spartě. Sedm sezon přidal na Slovensku, odkud dovezl dva tituly (Trenčín 2004, Žilina 2006). Z aktivní dráhy přešel na podnikání a práci s mládeží. Tyto aktivity nyní spojí otevřením Salonu King a Královské školičky.


Č. BUDĚJOVICE – Rychlonohý křídelník s čichem na góly ovládl v sezoně 1998 – 99 extraligové bodování plus mínus a patřil k oporám, na které spoléhal českobudějovický klub. Utěšený vývoj hráčovy kariéry nabral turbulence v okamžiku, kdy jej trenér Jaroslav Liška vytáhl s sebou do Plzně. Trenérovo západočeské angažmá mělo nečekaně krátké trvání a Václava Krále brzy nato potkal úděl nedobrovolného cestovatele. Z českého ledu se za nějaký čas přesunul na Slovensko, kde válel za Trenčín, Žilinu a Poprad.

Ve třiatřiceti učinil zásadní rozhodnutí. „Narodila se nám dcerka, chtěl jsem se věnovat rodině. Navíc jsme pár let předtím s manželkou Janou rozjeli provoz penzionu a solné jeskyně. Abych to všechno zvládnul, rozhodl jsem se skončit s vrcholovým hokejem,“ vysvětluje rodák ze Strakonic (13. 2. 1975). Bágl s výzbrojí ale neodletěl do kouta. Václav Král nastupoval za amatérské týmy, zahrál si nižší soutěž v Rakousku. Pravidelně trénuje s Old Boys Motoru a je stálým členem veteránské reprezentace České republiky.

Zatím největším úspěchem exbudějovického forvarda v barvách národního týmu dříve narozených je bronzová medaile ze 14. ročníku Vánočního turnaje o pohár prezidenta Běloruské republiky, kterou získal letos v lednu po boku jihočeských kolegů Radka Ťoupala, Filipa Turka, Miroslava Dvořáka a Františka Mrázka. Ve známé hale Čižovka v Minsku dominoval Václav Král kanadskému bodování. „Hokej mám stále rád. Vypotím se a udržuju figuru, aby mi nenarostlo pivní břicho. Působení ve veteránském nároďáku je čest a taky bonus. Navštěvujeme zajímavá místa, kam bychom se jinak nepodívali,“ váží si pravidelných nominací.

Stěhují se do vlastního

Většinu času a energie vkládá Václav Král do podnikání. V Novohradských horách už má dva Penziony King, k tomu pronajímá Chatu King. Aktivně podporuje manželku Janu, která čtrnáctým rokem řídí provoz Solné jeskyně v českobudějovické Resslově ulici. Paralelně se někdejší extraligový kanonýr věnuje distribuci Tuňákových kousků v oleji (bez chemické konzervace, bez cukrů a sacharidů) a před rokem se z něho stal IQOS Partner. Konvertuje kuřáky na bezdýmové užívání tabáku pomocí nového typu elektronické cigarety. Stihne přitom trénovat hokejovou základnu C a B v Motoru a kondičně připravuje desetiletou dceru Janičku, pro níž je sportem číslo jedna tenis.

Veškerou činností inklinují Královi ke zdravému životnímu stylu (hokejista se díky solné jeskyni před léty zbavil astmatických obtíží) a protože jsou činorodí, rozhodli se rozšířit a zkvalitnit svoje služby. V novostavbě na pozemku bývalých kasáren ve Čtyřech Dvorech otevřou počátkem května Salon King a Královskou školičku. „Zvolili jsme lokaci v sousedství mokřadového parku, asi sto padesát metrů od Hokejového centra Pouzar. Okolní přírodu zaplňují atrakce pro děti, vede tudy cyklostezka. Solnou jeskyni stěhujeme z pronajatých prostor konečně do vlastního. Bude součástí našeho salonu,“ vysvětluje Václav Král.

Salon King spojují jeho majitelé a provozovatelé s velkými plány. Samozřejmostí budou již zavedené masérské služby, které zajišťuje (někdy přímo v solné jeskyni) Václavova sestra Zuzana, někdejší reprezentantka v ledním hokeji, nyní hráčka českého veteránského týmu žen. „Pokračovat bude solárium, vibra systém a kosmetička. Nabídneme prostornější kavárnu, dětský koutek a terasu, oplocené dětské hřiště. Postupně chceme přidat wellness, vířivku, solnou nebo finskou saunu, speciální kosmetiku, pedikúru, kadeřnictví. Určitě dojde na spolupráci s fyzioterapeutkou Markétou Berchovou, do budoucna snad i se Soňou Srbovou, která dělá baňky a Dornovu metodu,“ vypočítává hokejista-podnikatel.

Všude bude bezbariérový přístup, aby i nadále ke stálým uživatelům solné jeskyně a dalších služeb mohli patřit klienti z českobudějovické Arpidy nebo lidé v důchodovém věku. Na masáže u Zuzany Králové si naopak zvykli někteří dorostenci a junioři hokejového Motoru. Dále se má prohlubovat spolupráce s klubem, hlavně s mládeží. Prvních dvanáct dětí ve věku od jednoho do šesti let přivítá od května také Královská školička. „Otevíráme mateřskou školku s individuálním přístupem a zaměřením na sport, vyváženou stravu a angličtinu. Zatím nastoupí k dětem dvě učitelky. V záloze máme další,“ ujišťuje Václav Král.

Ladislav Lhota     Krátké zprávy
18. 07. 2018 V Domově pro seniory v jihočeské Kaplici se dnes dožil devadesáti osmi let Václav Lenc, jenž od roku 1941 do roku 1958 hrával ligovou soutěž za českobvudějovický AC Stadion, posléze přejmenovaný na Slavoj, předchůdce pozdějšího Motoru. Střídavě nastupoval také za SK Meteor, se kterým dvakrát absolvoval kvalifikaci o postup do nejvyšší soutěže. Výborně si počínal i jako fotbalista.
17. 07. 2018 Strakonická Tereza Vanišová je součástí ženského reprezentačního týmu, který aktuálně bojuje na mistrovství světa v in line hokeji v italském Asiagu. Turnaj vyvrcholí 21. července. Kam dokráčejí Češky, na jejichž hokejkách v závěrečném utkání základní skupiny ztroskotal i obhájce titulu, celek USA (výsledek 5:1) ?
16. 07. 2018 Po týdnu seznamování s prázdninovým ledem pod střechou Hokejového centra Pouzar se prvoligový Motor od pondělí 15. července přesunul na hlavní plochu Budvar arény a zahájil třítýdenní cyklus dopoledních intenzivních tréninků. Trenéři Václav Prospal, Aleš Totter, František Bombic a Stanislav Hrubec si rozdělili tým na dvě skupiny, první pracuje od 10 do 11 hodin, druhá v čase 11.15 - 12.15. Každou středu se pro zpestření uskuteční minizápas. Kádr se v úvodní den sešel kompletní s výjimkou zraněného obránce Vojtěcha Doktora a veterána Roka Pajiće, který se připojí příští týden. Naskočil již také Jiří Šimánek a Cody Bradley, pohostinsky trénují zámořští krajánci Lukáš Sedlák či Jáchym Kondelík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web