Václav Král trénuje základnu Motoru a k dalším aktivitám si přidává otevření Salonu King

25.04.2018

Odchovanec strakonického hokeje a juniorský mistr republiky s Českými Budějovicemi odehrál v krajské metropoli pět extraligových ročníků (1994 – 95 a 1997 až 2001), probojoval se do reprezentace (24 utkání, 4 góly). Extraligu zkusil také v Plzni, Znojmě a Spartě. Sedm sezon přidal na Slovensku, odkud dovezl dva tituly (Trenčín 2004, Žilina 2006). Z aktivní dráhy přešel na podnikání a práci s mládeží. Tyto aktivity nyní spojí otevřením Salonu King a Královské školičky.


Č. BUDĚJOVICE – Rychlonohý křídelník s čichem na góly ovládl v sezoně 1998 – 99 extraligové bodování plus mínus a patřil k oporám, na které spoléhal českobudějovický klub. Utěšený vývoj hráčovy kariéry nabral turbulence v okamžiku, kdy jej trenér Jaroslav Liška vytáhl s sebou do Plzně. Trenérovo západočeské angažmá mělo nečekaně krátké trvání a Václava Krále brzy nato potkal úděl nedobrovolného cestovatele. Z českého ledu se za nějaký čas přesunul na Slovensko, kde válel za Trenčín, Žilinu a Poprad.

Ve třiatřiceti učinil zásadní rozhodnutí. „Narodila se nám dcerka, chtěl jsem se věnovat rodině. Navíc jsme pár let předtím s manželkou Janou rozjeli provoz penzionu a solné jeskyně. Abych to všechno zvládnul, rozhodl jsem se skončit s vrcholovým hokejem,“ vysvětluje rodák ze Strakonic (13. 2. 1975). Bágl s výzbrojí ale neodletěl do kouta. Václav Král nastupoval za amatérské týmy, zahrál si nižší soutěž v Rakousku. Pravidelně trénuje s Old Boys Motoru a je stálým členem veteránské reprezentace České republiky.

Zatím největším úspěchem exbudějovického forvarda v barvách národního týmu dříve narozených je bronzová medaile ze 14. ročníku Vánočního turnaje o pohár prezidenta Běloruské republiky, kterou získal letos v lednu po boku jihočeských kolegů Radka Ťoupala, Filipa Turka, Miroslava Dvořáka a Františka Mrázka. Ve známé hale Čižovka v Minsku dominoval Václav Král kanadskému bodování. „Hokej mám stále rád. Vypotím se a udržuju figuru, aby mi nenarostlo pivní břicho. Působení ve veteránském nároďáku je čest a taky bonus. Navštěvujeme zajímavá místa, kam bychom se jinak nepodívali,“ váží si pravidelných nominací.

Stěhují se do vlastního

Většinu času a energie vkládá Václav Král do podnikání. V Novohradských horách už má dva Penziony King, k tomu pronajímá Chatu King. Aktivně podporuje manželku Janu, která čtrnáctým rokem řídí provoz Solné jeskyně v českobudějovické Resslově ulici. Paralelně se někdejší extraligový kanonýr věnuje distribuci Tuňákových kousků v oleji (bez chemické konzervace, bez cukrů a sacharidů) a před rokem se z něho stal IQOS Partner. Konvertuje kuřáky na bezdýmové užívání tabáku pomocí nového typu elektronické cigarety. Stihne přitom trénovat hokejovou základnu C a B v Motoru a kondičně připravuje desetiletou dceru Janičku, pro níž je sportem číslo jedna tenis.

Veškerou činností inklinují Královi ke zdravému životnímu stylu (hokejista se díky solné jeskyni před léty zbavil astmatických obtíží) a protože jsou činorodí, rozhodli se rozšířit a zkvalitnit svoje služby. V novostavbě na pozemku bývalých kasáren ve Čtyřech Dvorech otevřou počátkem května Salon King a Královskou školičku. „Zvolili jsme lokaci v sousedství mokřadového parku, asi sto padesát metrů od Hokejového centra Pouzar. Okolní přírodu zaplňují atrakce pro děti, vede tudy cyklostezka. Solnou jeskyni stěhujeme z pronajatých prostor konečně do vlastního. Bude součástí našeho salonu,“ vysvětluje Václav Král.

Salon King spojují jeho majitelé a provozovatelé s velkými plány. Samozřejmostí budou již zavedené masérské služby, které zajišťuje (někdy přímo v solné jeskyni) Václavova sestra Zuzana, někdejší reprezentantka v ledním hokeji, nyní hráčka českého veteránského týmu žen. „Pokračovat bude solárium, vibra systém a kosmetička. Nabídneme prostornější kavárnu, dětský koutek a terasu, oplocené dětské hřiště. Postupně chceme přidat wellness, vířivku, solnou nebo finskou saunu, speciální kosmetiku, pedikúru, kadeřnictví. Určitě dojde na spolupráci s fyzioterapeutkou Markétou Berchovou, do budoucna snad i se Soňou Srbovou, která dělá baňky a Dornovu metodu,“ vypočítává hokejista-podnikatel.

Všude bude bezbariérový přístup, aby i nadále ke stálým uživatelům solné jeskyně a dalších služeb mohli patřit klienti z českobudějovické Arpidy nebo lidé v důchodovém věku. Na masáže u Zuzany Králové si naopak zvykli někteří dorostenci a junioři hokejového Motoru. Dále se má prohlubovat spolupráce s klubem, hlavně s mládeží. Prvních dvanáct dětí ve věku od jednoho do šesti let přivítá od května také Královská školička. „Otevíráme mateřskou školku s individuálním přístupem a zaměřením na sport, vyváženou stravu a angličtinu. Zatím nastoupí k dětem dvě učitelky. V záloze máme další,“ ujišťuje Václav Král.

Ladislav Lhota     Krátké zprávy
18. 02. 2019 Regionální liga juniorů: HC Tábor - Motor Č. Budějovice B (Soběslav) 6:4. Góly za vítězný tým dávali Šedivý, Duda, Prášek, Bouška, Knobloch, Adamec.
17. 02. 2019 Jihočeský kraj vyhlásil druhou vlnu dotačních programů pro rok 2019. Týkají se krajských sportovních svazů a velké části tělovýchovných jednot resp. sportovních klubů. Žádosti v elektronické i papírové formě je nutné odeslat nejpozději 8. března do 12.00 hodin. Podrobnosti lze vyhledat na webových stránkách Jihočeského kraje.
16. 02. 2019 Extraliga juniorů, o pořadí v play off, 20. kolo: Kometa Brno - Motor Č. Budějovice 6:1 (2:0, 0:1, 3:0 - P 0:0, N 1:0). Čestný střelecký úspěch Jihočechů zaznamenal ve 25. minutě Jan Tlačil ml. po přihrávkách Jakuba Káníka a Patrika Školy.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web