Václav Král trénuje základnu Motoru a k dalším aktivitám si přidává otevření Salonu King

25.04.2018

Odchovanec strakonického hokeje a juniorský mistr republiky s Českými Budějovicemi odehrál v krajské metropoli pět extraligových ročníků (1994 – 95 a 1997 až 2001), probojoval se do reprezentace (24 utkání, 4 góly). Extraligu zkusil také v Plzni, Znojmě a Spartě. Sedm sezon přidal na Slovensku, odkud dovezl dva tituly (Trenčín 2004, Žilina 2006). Z aktivní dráhy přešel na podnikání a práci s mládeží. Tyto aktivity nyní spojí otevřením Salonu King a Královské školičky.


Č. BUDĚJOVICE – Rychlonohý křídelník s čichem na góly ovládl v sezoně 1998 – 99 extraligové bodování plus mínus a patřil k oporám, na které spoléhal českobudějovický klub. Utěšený vývoj hráčovy kariéry nabral turbulence v okamžiku, kdy jej trenér Jaroslav Liška vytáhl s sebou do Plzně. Trenérovo západočeské angažmá mělo nečekaně krátké trvání a Václava Krále brzy nato potkal úděl nedobrovolného cestovatele. Z českého ledu se za nějaký čas přesunul na Slovensko, kde válel za Trenčín, Žilinu a Poprad.

Ve třiatřiceti učinil zásadní rozhodnutí. „Narodila se nám dcerka, chtěl jsem se věnovat rodině. Navíc jsme pár let předtím s manželkou Janou rozjeli provoz penzionu a solné jeskyně. Abych to všechno zvládnul, rozhodl jsem se skončit s vrcholovým hokejem,“ vysvětluje rodák ze Strakonic (13. 2. 1975). Bágl s výzbrojí ale neodletěl do kouta. Václav Král nastupoval za amatérské týmy, zahrál si nižší soutěž v Rakousku. Pravidelně trénuje s Old Boys Motoru a je stálým členem veteránské reprezentace České republiky.

Zatím největším úspěchem exbudějovického forvarda v barvách národního týmu dříve narozených je bronzová medaile ze 14. ročníku Vánočního turnaje o pohár prezidenta Běloruské republiky, kterou získal letos v lednu po boku jihočeských kolegů Radka Ťoupala, Filipa Turka, Miroslava Dvořáka a Františka Mrázka. Ve známé hale Čižovka v Minsku dominoval Václav Král kanadskému bodování. „Hokej mám stále rád. Vypotím se a udržuju figuru, aby mi nenarostlo pivní břicho. Působení ve veteránském nároďáku je čest a taky bonus. Navštěvujeme zajímavá místa, kam bychom se jinak nepodívali,“ váží si pravidelných nominací.

Stěhují se do vlastního

Většinu času a energie vkládá Václav Král do podnikání. V Novohradských horách už má dva Penziony King, k tomu pronajímá Chatu King. Aktivně podporuje manželku Janu, která čtrnáctým rokem řídí provoz Solné jeskyně v českobudějovické Resslově ulici. Paralelně se někdejší extraligový kanonýr věnuje distribuci Tuňákových kousků v oleji (bez chemické konzervace, bez cukrů a sacharidů) a před rokem se z něho stal IQOS Partner. Konvertuje kuřáky na bezdýmové užívání tabáku pomocí nového typu elektronické cigarety. Stihne přitom trénovat hokejovou základnu C a B v Motoru a kondičně připravuje desetiletou dceru Janičku, pro níž je sportem číslo jedna tenis.

Veškerou činností inklinují Královi ke zdravému životnímu stylu (hokejista se díky solné jeskyni před léty zbavil astmatických obtíží) a protože jsou činorodí, rozhodli se rozšířit a zkvalitnit svoje služby. V novostavbě na pozemku bývalých kasáren ve Čtyřech Dvorech otevřou počátkem května Salon King a Královskou školičku. „Zvolili jsme lokaci v sousedství mokřadového parku, asi sto padesát metrů od Hokejového centra Pouzar. Okolní přírodu zaplňují atrakce pro děti, vede tudy cyklostezka. Solnou jeskyni stěhujeme z pronajatých prostor konečně do vlastního. Bude součástí našeho salonu,“ vysvětluje Václav Král.

Salon King spojují jeho majitelé a provozovatelé s velkými plány. Samozřejmostí budou již zavedené masérské služby, které zajišťuje (někdy přímo v solné jeskyni) Václavova sestra Zuzana, někdejší reprezentantka v ledním hokeji, nyní hráčka českého veteránského týmu žen. „Pokračovat bude solárium, vibra systém a kosmetička. Nabídneme prostornější kavárnu, dětský koutek a terasu, oplocené dětské hřiště. Postupně chceme přidat wellness, vířivku, solnou nebo finskou saunu, speciální kosmetiku, pedikúru, kadeřnictví. Určitě dojde na spolupráci s fyzioterapeutkou Markétou Berchovou, do budoucna snad i se Soňou Srbovou, která dělá baňky a Dornovu metodu,“ vypočítává hokejista-podnikatel.

Všude bude bezbariérový přístup, aby i nadále ke stálým uživatelům solné jeskyně a dalších služeb mohli patřit klienti z českobudějovické Arpidy nebo lidé v důchodovém věku. Na masáže u Zuzany Králové si naopak zvykli někteří dorostenci a junioři hokejového Motoru. Dále se má prohlubovat spolupráce s klubem, hlavně s mládeží. Prvních dvanáct dětí ve věku od jednoho do šesti let přivítá od května také Královská školička. „Otevíráme mateřskou školku s individuálním přístupem a zaměřením na sport, vyváženou stravu a angličtinu. Zatím nastoupí k dětem dvě učitelky. V záloze máme další,“ ujišťuje Václav Král.

Ladislav Lhota     Krátké zprávy
25. 05. 2018 Jihočeská krajská konference ČSLH se koná v českobudějovickém hotelu Malý pivovar v pondělí 28. května od 17 hodin. Na jednání bezprostředně naváže losovací aktiv týkající se soutěží řízených JčKVV ČSLH. Do Krajské ligy mužů se přihlásilo třináct týmů (stejný počet se zúčastnil uplynulého ročníku), do Regionální ligy juniorů podalo přihlášku sedm celků, do Regionální ligy dorostu se hlásí pět družstev. Losovat se budou také žákovské soutěže. Návrh soutěží řízených JčKVV ČSLH pro sezonu 2018 - 19 lze prostudovat v sekci úředních zpráv.
24. 05. 2018 Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš (nyní Plzeň) se díky hlasům hokejových expertů ocitl v desítce nejlepších hráčů v tradiční anketě Zlatá hokejka. Závěrečné kolo hlasování se uzavře 11. června po skončení Stanleyova poháru a konečné pořadí top ten se hráči a fanoušci dozví na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín 19. června. Pořadí od 11. místa už je známé, ve druhé desítce figurují další tři Jihočeši: 11. Jan Rutta (Písek - Chicago), 13. Tomáš Mertl (Č. Budějovice - Plzeň), 15. Jan Kovář (Písek - Magnitogorsk).
23. 05. 2018 Mužstvo druholigového David Servisu absolvovalo přátelský fotbalový zápas na půdě TJ Nová Ves u Č. Budějovic a dokázalo s premiantem A skupiny I. B. třídy remizovat 4:4. Góly hokejistů dávali Jiří Bárta 2, Jakub Marek a Roman Šulčík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web