V Písku rozhodla zkušenost servismanů. Celek Tábora doplatil v Klatovech na střelecké trápení

15.12.2019

Jihočeské derby mezi Pískem a David Servisem nabídlo zajímavý a svižný hokej, který okořenila přítomnost celé řady zvučných hokejových jmen na střídačce hostí v čele s dvojnásobným mistrem světa Václavem Prospalem. Mazácká protřelost servismanů nakonec rozhodla o výsledku v jejich prospěch. Bohužel, atraktivní duel provázela jen velmi skromná divácká kulisa. Mužstvo Tábora svedlo vyrovnanou bitvu v Klatovech, ale po střeleckém trápení se vracelo k Jordánu bez bodu.

PÍSEK / KLATOVY – V Písku otevřeli skóre domácí, kteří na počátku 19. minuty potrestali vyloučení Štěpána Hřebejka, jenže po chvíli šel za katr Roman Tintěra a za dvacet vteřin přesilovky obstaral vyrovnání první útok hostí vedený Tomášem Vakem. Za necelou půlminutu si Králové vzali vedení zpátky. Servismani našli odpověď ve 26. minutě, kdy se prosadil Miroslav Tejko z přihrávky navrátilce Zdeňka Kutláka. Ten nastoupil překvapivě na postu středního útočníka a teprve po korekcích v sestavě od třetího dějství zaujal své tradiční místo v obraně. Vítěznou trefu budějovického týmu zaznamenal ve 44. minutě Tomáš Vak ve spolupráci s kapitánem Romanem Šulčíkem.

Celek od Otavy posílený motoráckým juniorem Jakubem Čížkem (soupeřův dres oblékli jeho spoluhráči z juniorky Václav Svach, Martin Beránek a Michal Silný) pracoval na záchraně výsledku, ale poslední slovo si vzal sváteční střelec Štěpán Hřebejk po akci, kterou založil veterán Václav Prospal a připsal si třetí asistenci ve svém druhém utkání. „Po zranění Dominika Bílka (pravé stehno – pozn.) na konci první části jsme točili jen pět beků a bylo to znát. Kluci přesto podali dobrý výkon a sehráli pěkný zápas, ale zkušený soupeř nás hodně vyždímal při našich oslabeních,“ uvedl písecký asistent Václav Šrámek. „Na můj vkus bylo zbytečně moc vyloučených,“ dodal za hosty Jiří Fedur.

Na klatovském ledě otevřel skóre talentovaný mladík Josef Hasman, kterého pečlivě sledují trenéři extraligové Škody Plzeň. Táborští „kohouti“ dokázali zareagovat teprve na druhý gól domácích krátce po polovině základní hrací doby a zásluhou kapitána Radima Heřmana si rychle připsali kontaktní gól. Skóre se naposledy měnilo v 60. minutě, když nejprve Klatovy zvýšily na 3:1 a nakonec ještě stihl upravit výsledek Jakub Matušík. „Úvodní třetina patřila soupeři, který byl častěji na puku. Od druhé části jsme srovnali krok, ale nevyužili jsme přesilovku pět na tři. V závěru jsme byli aktivnější. Bohužel, trápí nás neúspěšná střelba,“ litoval táborský kouč Arpád Györi.

2. liga, skupina Střed, 25. kolo:

IHC Králové Písek – HC David Servis 2:4 (2:1, 0:1, 0:1)
19. Arnošt (D. Matějka, L. Bednařík), 20. L. Bednařík (Arnošt, J. Turek) – 19. R. Šulčík (Jak. Marek, Sičák), 26. Tejko (Kutlák), 44. Vak (R. Šulčík), 60. Hřebejk (M. Beránek, V. Prospal st.).
Rozhodčí: Šperl – Vavruška, Rubáš.
Vyloučení: 7:8.
Využití: 1:1.
Diváků: 185.
IHC Písek: R. Kříž – M. Šafář, Tintěra, D. Bílek, Sivek, Košař, J. Turek – D. Matějka, Arnošt, L. Bednařík, Jiří Bárta, Karbulka, J. Čížek, J. Volf, T. Rod, A. Novák, Strnad. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
D. Servis: Hauser – Sičák, Svach, Škopek, D. Dudáček, T. Kohút, Krtek – R. Šulčík, Vak, Jak. Marek, Hřebejk, V. Prospal st., M. Beránek, Tejko, Kutlák, Silný, Matys, Kronus, Ferebauer. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur.
Hrálo se 14. prosince 2019.

SHC Klatovy – HC Tábor 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
15. Hasman (Uhlík, Walter), 32. Jak. Procházka (Uhlík, Walter), 60. Uhlík (Jak. Procházka, Matiášek) – 35. R. Heřman (Hajič), 60. J. Matušík (D. Havelka).
Rozhodčí: Jílek – M. Kučera, Horažďovský.
Vyloučení: 7:6, navíc Sysel (Klatovy) 10 minut + do konce, Šulek (Tábor) 10 minut.
Využití: 2:0.
Nejlepší hráči: Jiří Uhlík – Michal Novák.
Diváků: 188.
HC Tábor: Mich. Novák – M. Havran, Marcel Dvořák, K. Černý, Radoš, D. Havelka, Hajič – Šulek, Jan Bárta, Pejchal, Seidl, Zayml, Dančišin, R. Heřman, J. Matušík, D. Řepík, R. Pechánek, J. Březina. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.

26. 04. 2024 První změnu před blížícím se začátkem letní přípravy oznámil druholigový IHC Králové Písek. Na střídačce nebude pokračovat po vzájemné dohodě dosavadní hlavní kouč Milan Mazanec.
25. 04. 2024 Trenéři Jakub Grof a Richard Lobo v druholigovém A-týmu HC Tábor nepočítají do příští sezony s devíti hráči dosavadního kádru. Vedle veteránů Kamila Černého a Rudolfa Huny, kteří ohlásili konec aktivní kariéry, nezůstanou ani brankář David Gába, obránce Miloslav Jáchym, útočníci Radek Seidl, Ondřej Šulek, Adam Zeman, Patrik Zayml a univerzál Petr Zíb.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstal s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v kádru si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupili do šampionátu 25. dubna vítězstvím 3:0 nad Švýcarskem.