V odvetném jihočeském derby se znovu radoval David Servis po výsledku 4:2 na píseckém ledě

16.08.2017

Po týdnu se oba soupeři sešli k odvetě a znovu byl úspěšný budějovický celek, který k domácímu vítězství nad Pískem 5:4 v prodloužení přidal výhru u břehu Otavy v poměru 4:2. Písečtí během srpnové přípravy zaznamenali třetí porážku v řadě, neboť mezi souboji s David Servisem padli také v Havlíčkově Brodě 3:10. Zvítězili pouze ve svém úvodním vystoupení nad juniorkou Motoru. V pondělí 21. srpna přivítají doma tým Klatov, zatím jediného letního přemožitele servismanů.


PÍSEK – Zatímco domácí zkompletovali kádr už před letním nástupem na led a nyní se věnují sehrávání mladého týmu budovaného z vlastních odchovanců, přicestovali hosté znovu v improvizovaném složení. Po zdravotní odmlce se poprvé představil brankář Milan Dudáček, jenž byl loni oporou Moravských Budějovic, nově se objevil také obránce Lukáš Kříž či forvard Tomáš Rousek. Zadák Petr Škopek nastoupil v útoku.

Skóre se začalo měnit po polovině hrací doby. Do závěrečné části šli Budějovičtí s jednogólovým náskokem, který se jim podařilo zdvojnásobit. „Dvě třetiny byla aktivita na naší straně. Přestříleli jsme soupeře, ale neproměnili jsme spoustu šancí. V závěru se projevila zkušenost hostů, hlavně při zakončení,“ konstatoval písecký kouč Radek Volf st. „Vyrovnaný a bojovný zápas byl tentokrát vedený v rytířském duchu. Velmi dobře se uvedl gólman Dudáček. Chybělo nám několik hráčů, s nimiž počítáme. Pořád to skládáme, jak se dá,“ doplnil za vítěze Jiří Fedur.

Přípravné utkání:

IHC Písek – HC David Servis 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Góly a nahrávky:
35. Vlk (Hanus), 60. Jiřinec (Drda) – 32. R. Šulčík (Rousek), 38. Babka (P. Šulčík), 54. Ferebauer (M. Šesták), 55. R. Šulčík (Macháček).
Rozhodčí: Poskočil – Šperl, Mitáš.
Vyloučení: 2:5.
Využití: 0:1.
Diváků: 200.
IHC Písek: Hauser – M. Hřebíček, Parýzek, Suda, Pavlíček, Červinský, Hanus, Koutenský, Turek – Pašek, Polata, Fr. Bárta, Ciboch, Koupal, A. Novák, Vlk, Rod, Jiřinec, Torba, Drda, Stauber. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
D. Servis: Dudáček – L. Kříž, Michal, Žáček, Babčuk, Stodolovský, Svoboda, Macháček – R. Šulčík, Mrkvička, Ferebauer, J. Bárta, Škopek, M. Šesták, Rousek, Babka, J. Volf, J. Kříž, Farka, P. Šulčík. Trenéři Jiří Fedur a Rudolf Suchánek st.
Hráno 16. srpna.  

(lho)

Krátké zprávy
22. 09. 2017 Pokutu ve výši šest tisíc korun, kterou svazová disciplinárka vyměřila prvoligovému ČEZ Motor Č. Budějovice za užití pyrotechniky jihočeskými fanoušky po utkání v Litoměřicích, se rozhodli uhradit v plné výši sami fanoušci. Vydali k tomu písemné prohlášení, ve kterém ujišťují, že smyslem jejich povzbuzování není poškodit klub.
21. 09. 2017 Slovenský extraligový klub MHK Žilina podle svého chvályhodného zvyku na startu nové sezony zveřejnil platy jednotlivých hráčů. V kádru figuruje i trojlístek borců, kteří prošli ligovou šatnou v Českých Budějovicích. Jejich měsíční gáže aktuálně dosahuje následující výše: Tomáš Harant 2 644 eur, Michal Švihálek 2 500 eur a Emil Švec 1 000 eur.
21. 09. 2017 Českobudějovický gólman Jiří Patera se neprosadil do A-týmu Vegas Golden Knigts, který je nováčkem zámořské NHL. Odchovanec pražské Slavie, jenž loni chytal za juniorku Motoru, absolvoval se Zlatými Rytíři pouze jedno přípravné utkání jako náhradník na střídačce a klub ho odeslal do juniorské USHL, kde Patera oblékne dres týmu Cedar Rapids.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web