V odvetném jihočeském derby se znovu radoval David Servis po výsledku 4:2 na píseckém ledě

16.08.2017

Po týdnu se oba soupeři sešli k odvetě a znovu byl úspěšný budějovický celek, který k domácímu vítězství nad Pískem 5:4 v prodloužení přidal výhru u břehu Otavy v poměru 4:2. Písečtí během srpnové přípravy zaznamenali třetí porážku v řadě, neboť mezi souboji s David Servisem padli také v Havlíčkově Brodě 3:10. Zvítězili pouze ve svém úvodním vystoupení nad juniorkou Motoru. V pondělí 21. srpna přivítají doma tým Klatov, zatím jediného letního přemožitele servismanů.


PÍSEK – Zatímco domácí zkompletovali kádr už před letním nástupem na led a nyní se věnují sehrávání mladého týmu budovaného z vlastních odchovanců, přicestovali hosté znovu v improvizovaném složení. Po zdravotní odmlce se poprvé představil brankář Milan Dudáček, jenž byl loni oporou Moravských Budějovic, nově se objevil také obránce Lukáš Kříž či forvard Tomáš Rousek. Zadák Petr Škopek nastoupil v útoku.

Skóre se začalo měnit po polovině hrací doby. Do závěrečné části šli Budějovičtí s jednogólovým náskokem, který se jim podařilo zdvojnásobit. „Dvě třetiny byla aktivita na naší straně. Přestříleli jsme soupeře, ale neproměnili jsme spoustu šancí. V závěru se projevila zkušenost hostů, hlavně při zakončení,“ konstatoval písecký kouč Radek Volf st. „Vyrovnaný a bojovný zápas byl tentokrát vedený v rytířském duchu. Velmi dobře se uvedl gólman Dudáček. Chybělo nám několik hráčů, s nimiž počítáme. Pořád to skládáme, jak se dá,“ doplnil za vítěze Jiří Fedur.

Přípravné utkání:

IHC Písek – HC David Servis 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Góly a nahrávky:
35. Vlk (Hanus), 60. Jiřinec (Drda) – 32. R. Šulčík (Rousek), 38. Babka (P. Šulčík), 54. Ferebauer (M. Šesták), 55. R. Šulčík (Macháček).
Rozhodčí: Poskočil – Šperl, Mitáš.
Vyloučení: 2:5.
Využití: 0:1.
Diváků: 200.
IHC Písek: Hauser – M. Hřebíček, Parýzek, Suda, Pavlíček, Červinský, Hanus, Koutenský, Turek – Pašek, Polata, Fr. Bárta, Ciboch, Koupal, A. Novák, Vlk, Rod, Jiřinec, Torba, Drda, Stauber. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
D. Servis: Dudáček – L. Kříž, Michal, Žáček, Babčuk, Stodolovský, Svoboda, Macháček – R. Šulčík, Mrkvička, Ferebauer, J. Bárta, Škopek, M. Šesták, Rousek, Babka, J. Volf, J. Kříž, Farka, P. Šulčík. Trenéři Jiří Fedur a Rudolf Suchánek st.
Hráno 16. srpna.  

(lho)

Krátké zprávy
25. 05. 2018 Jihočeská krajská konference ČSLH se koná v českobudějovickém hotelu Malý pivovar v pondělí 28. května od 17 hodin. Na jednání bezprostředně naváže losovací aktiv týkající se soutěží řízených JčKVV ČSLH. Do Krajské ligy mužů se přihlásilo třináct týmů (stejný počet se zúčastnil uplynulého ročníku), do Regionální ligy juniorů podalo přihlášku sedm celků, do Regionální ligy dorostu se hlásí pět družstev. Losovat se budou také žákovské soutěže. Návrh soutěží řízených JčKVV ČSLH pro sezonu 2018 - 19 lze prostudovat v sekci úředních zpráv.
24. 05. 2018 Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš (nyní Plzeň) se díky hlasům hokejových expertů ocitl v desítce nejlepších hráčů v tradiční anketě Zlatá hokejka. Závěrečné kolo hlasování se uzavře 11. června po skončení Stanleyova poháru a konečné pořadí top ten se hráči a fanoušci dozví na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín 19. června. Pořadí od 11. místa už je známé, ve druhé desítce figurují další tři Jihočeši: 11. Jan Rutta (Písek - Chicago), 13. Tomáš Mertl (Č. Budějovice - Plzeň), 15. Jan Kovář (Písek - Magnitogorsk).
23. 05. 2018 Mužstvo druholigového David Servisu absolvovalo přátelský fotbalový zápas na půdě TJ Nová Ves u Č. Budějovic a dokázalo s premiantem A skupiny I. B. třídy remizovat 4:4. Góly hokejistů dávali Jiří Bárta 2, Jakub Marek a Roman Šulčík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web